Позакласний захід «Дорогою доброти»

Улбутова Юлія Володимирівна

Місце роботи, посада:

МБОУ "Челутаївська ЗОШ №2", Заступник директора з виховної роботи.

Регіон:

Республіка Бурятія

Характеристики уроку (заняття)

Рівень освіти:

початкове Загальна освіта

Цільова аудиторія:

Класний керівник

Вчитель (викладач)

Клас:

3 клас

Предмет:

Позакласна робота

Цілі :

    Виховувати прагнення робити добрі справи, уміння дарувати радість оточуючим людям.

    Розширювати знання дітей про доброту та її роль у житті кожної людини.

    Виховувати доброзичливість, уважність, уміння співчувати своїм товаришам

    Формувати позитивну емоційну налаштованість, життєрадісність, активність, моральність

    Розвивати почуття товариства, взаємодопомоги, прагнення та вміння допомогти.

Обладнання: назва теми класної години, розрізані прислів'я, малюнки дітей про добро і зло, плакати зі словами «Добро і Зло», правила доброти, серця, магнітофон, запис пісень

Підготовча робота: малюнки дітей про добро і зло.

Сцінка

Вивчені прислів'я про добро і зло,

Вирізані на уроках праці серця.

Запропоновані результати:

Вміти розрізняти добрі вчинки від злих.

Розширити світогляд дітей.

Формувати дружні стосунки в колективі та з оточуючими.

Хід заходу

    Організаційний момент.

(На тлі пісні посмішка) (СЛАЙД 2)

Здоров'я! Відгадайте будь ласка загадку:

Є у радості подруга, У вигляді півкола.

На обличчі вона живе: То кудись раптом піде,

То раптом повернеться. Сум тоска її боїться. (Посмішка.)

У мене до вас прохання: закрийте, будь ласка, очі на хвилину, посміхніться (обов'язково від душі), розплющте очі, подивіться: у нас у класі стало світлішим. Це від ваших усмішок засяяло сонце, воно зігріло нас своїм теплом. Коли ви посміхаєтеся у вас щасливі та добрі обличчя.

Давайте посміхатися просто так,

Посмішки роздавати випадковим людям.

Що б не за гріш, і не за чвертак,

А просто так будемо їм усміхатися!

Ще раз Доброго дня, хлопці! Коли ми вимовляємо ці слова, то щиро бажаємо тим, з ким зустрічаємось, добра та радості. І наше серце відкривається для щирих та добрих людей. Сьогодні до нас на урок прийшло багато гостей, давайте ми їм теж усміхнемося, побажаємо доброго дня та чудового настрою!

(СЛАЙД 3)

    Сцінка (Батьки виходять і у кожного в руках свічка)

Перша сказала:

Я -спокій . На жаль, люди не вміють зберегти мене. Думаю, мені не залишається нічого іншого, як згаснути!

І вогник цієї свічки згас.

Друга сказала:

Я -віра , на жаль, я нікому не потрібна. Люди не хочуть нічого слухати про мене, тому мені немає сенсу горіти далі.

Повіяв легкий вітерець і загасив свічку.

Зажурившись, третя свічка вимовила:

Я -кохання , у мене немає більше сил горіти. Люди не цінують мене та не розуміють. Вони ненавидять тих, які їх найбільше люблять - своїх близьких.

І ця свічка згасла…

Раптом ... до кімнати зайшовдитина і побачив три згаслі свічки. Злякавшись, він закричав:

Що ви робите?! Ви повинні горіти – я боюся темряви! - промовивши це, він заплакав.

Тоді четверта свічка сказала:

Не бійся і не плач! Поки я горю, завжди можна запалити й інші три свічки: я -надія.

СЛАЙД 1. Вчитель: Цією свічкою у вашому житті, дорогі хлопці, є батьки та вчителі, які світять іншим, згоряючи самі, які вчать вас бути добрими, допомагати іншим.

Сьогодні ми з вами поговоримо про поняття добре знайомих вам. Природа нагородила людину великими, блискучими чеснотами.(СЛАЙД 4) У кожному з нас є маленьке сонце доброти.

Що таке доброта?Що означає це слово? (слухаються відповіді дітей)(СЛАЙД 5)

Вчитель узагальнює :

Доброта - це чуйність, душевне прихильність до людей, прагнення робити добро іншим.СЛАЙД 6 .)

1 учень: Слово це серйозне,

Головне, важливе,

Те, що означає воно,

Дуже потрібне для кожного.

У ньому турбота і ласка,

Тепло та кохання.

2 учень : У ньому прагнення

На допомогу прийти знову і знову

Ця якість

У серці у багатьох живе

І про біль інших забути не дає.

І воно, важливіше, ніж обличчя краса.

Здогадалися, що то сердець доброта?

3. Пісня про доброту «Барбаріки»

Визначення теми Позакласного заходу СЛАЙД 1

«По дорозі доброти» І сьогодні ми з вами зіграємо у КВК

наш КВК ми присвячуємо доброті.

Викликаються 2 команди.

Команда «Ввічливих хлопців»

Наш девіз: "На добро відповідати добром - справа кожного, а на зло - добром - справа відважного".

Капітан команди:……………………………..….(ПІБ)

Команда «Добродушних хлопців»

Наш девіз : «Хто любить добрі справи- тому і життя миле»

Капітан команди:……………………………………………...(ПІБ)

Журі: оцінює:(Знання, кмітливість, швидкість відповідей та творчу ініціативу кожної команди)

Вчитель: Я прошу вас бути уважними, активними, допомагати мені у роботі.

Вчитель: Добро і зло – це основні поняття моралі (моральності). Все що допомагає людині та природі йде на користь –добро , що шкодить цьому –зло . Найвищий вияв добра: мир і любов до Батьківщини, до матері, інших людей, далеких і близьких, до живих і мертвих, до будинку, до природи. Найвищий прояв зла – війна, вбивство.(СЛАЙД 7 )

1 Завдання ; Перед вами слова, ……………………….. Ви повинні розділити всі слова на 2 групи, прикріпіть магнітами під словами: ДОБРО і ЗЛО

    ДОБРО ЗЛО

    Любов байдужість

    Співпереживання агресивність

    Справедливість ненависть

    Безкорисливість заздрість

    Милосердя зрада

    Співчуття байдужість

    Співчуття хамство

    Турбота егоїзм

    Готовність прийти на допомогу обман, неповага

    МОЛОДЦІ!

Яку людину ми називаємо доброю? (Відповіді дітей)

Вчитель: Дуже приємно, що на перший план виходять такі поняття, як «доброта», «чуйність»,

«людяність», «милосердя», «доброзичливість», увага один до одного.(СЛАЙД 8)

Любить людей і готовий прийти їм на допомогу у скрутну хвилину.

Любить природу та береже її.

Ввічливий у спілкуванні, поважний до дорослих і молодших.

«Не шукай краси, шукай доброти» (СЛАЙД 9) Такий мудрий висновок зробили наші предки та додали:

"Світ не без добрих людей" . Вони були впевнені, що доброта, як і милосердя, йде від любові. Кажуть, доброта – це мова, якою німі можуть говорити, а глухі можуть чути.

Сьогодні ми з вами говоримо про якості, без яких людина не може називатися людиною.

Вчитель: Пам'ятайте, що доброта, милосердя вироблялися людством протягом століть, щоб це спілкування приносило радість.

Ще здавна люди прагнули добра і ненавиділи зло. І цю думку вони відобразили в прислів'ях, які передаються з вуст у вуста з покоління до покоління.

Я пропоную вам завдання, яке покаже ваші знання прислів'їв про доброту.

2 Завдання :У конверті № 2 дістаньте слова, відновіть розсипані прислів'я, прочитайте їх і поясніть зміст.

    «ДОБРЕ СЛОВО І ПЕРЛИНІ ВОРОТА ВІДКРИВАЄ»

    «НЕ ОДЯГ КРАСИТЬ ЛЮДИНИ, А ДОБРІ СПРАВИ»

    «ЖИТТЯ ДАНО НА ДОБРІ СПРАВИ»

    «ПРИ СОНЕЧКУ ТЕПЛО – ПРИ МАТЕРІ ДОБРО»

(перевірка команд) (СЛАЙД10)

Отже, перевіримо, які прислів'я ви склали.

Чому вчать ці прислів'я?

Чи слідуєте ви цим прислів'ям у житті?

Вчитель: Хлопці, а які ще прислів'я про дружбу та доброту ви знаєте?(Слайд 11) (Слайд 12)

- «Добре слово лікує, зле калічить»

-«Зле тому, хто добра не робить нікому»

-«Доброта без розуму порожня»- "Світ не без добрих людей"- "Немає лиха без добра"-«Дружних – водою не розіллєш»- "Старий друг краще нових двох

Вчитель: З цих прислів'їв ми бачимо, що добро завжди приносить радість оточуючим людям. Перший крок до доброти – це добре слово.

3 Завдання: Згадаймо чарівні слова, слова ввічливості. Я читаю початок прислів'я, а ви повинні закінчити його ввічливими словами.СЛАЙД 14)

    Розтає навіть крижана брила від слова теплого ... (дякую)

    Зеленіє навіть пень, коли почує ... (добрий день)

    Якщо більше їсти не в змозі, скажемо мамі ми … (спасибі)

    Хлопчик ввічливий і жвавий, каже, зустрічаючись ... (Здрастуйте)

    Коли нас сварять за витівки, ми говоримо ... (вибачте, будь ласка)

    І у Франції та Данії на прощання говорять….(до побачення!)

Молодці, хлопці! Чудово впоралися із завданням

ЧИТАЮТЬ ВІРШИ:

Вчитель: Навчитися по-справжньому бути добрим важко. Шлях до доброти довгий, нелегкий. На ньому людину чекають злети та падіння, спуски та підйоми, чергування зла та добра. Ідучи дорогою життя не треба забуватипро правила доброти (СЛАЙД 13)

Учень : Люди, будьте ласкаві,
Стати трішки в житті добрішим,
Щоб від ваших сердець теплоти,
Стало у світі тепліше,
Щоб розтанули криги всіх образ,
Люди, будьте добрішими,
Добротою зігрівайте один одного.
Учень: Ну, а якщо ти посмішкою
І гарною справою теж
Допомагаєш усім на світі,
То добро завжди допоможе.

Все завжди, скрізь і всюди
Словами, думками, справами
Твори добро, борись зі злом.

Учень: Ах, як нам добрі слова потрібні!
Неодноразово ми в цьому переконувалися з вами.
А може не слова – справи важливі?
Справи – справами, а слова – словами.
Вони живуть у кожного з нас,
На дні душі до часу зберігаються,
Щоб їх вимовити в той самий час,
Коли вони іншим потрібні.
учень: Як би життя не летіло -
Днів своїх не шкодуй,
Роби добру справу
Заради щастя людей.
Щоб серце горіло,
А не тліло в темряві,
Роби добру справу -
Тим живемо землі.

Настя: Я хочу, щоб усі сміялися,

Щоб мрії завжди справджувалися,

Щоб дітям снилися радісні сни,

Щоб ранок добрий був,

Щоб мама не сумувала,

«Три бажання» - Губасарян Анастасія

4 Завдання : По дорогах казок ... (СЛАЙД 16)

Так, не просто бути чемним! Цьому потрібно вчитися все життя. А допомагають нам у цьому як наші батьки, вчителі, а й старі, добрі казки.Згадаймо, які казкові герої творили добрі справи, приносили радість оточуючим. Нам треба здогадатися, про кого йдеться.1. Цей казковий геройносив крислатий капелюх. З чудовою шарманкою він ходив містами, співом і музикою добував собі на хліб. Він урятував ляльок від злого Карабаса-Барабаса і відкрив для них чудовий театр. (Папа Карло)2. Лікував звірів та птахів, врятував хворих звірів Африки (Айболіт)3. Це були улюблені квіти дівчинки, яка виявилася сильнішою за Снігову королеву і врятувала свого друга з крижаного полону (Герда)4. Ця дівчинка використовувала останню пелюсток, щоб допомогти одужати хворому хлопчику. (Женя з «Квітка-семиквітка» Катаєва)5. Цей казковий герой допоміг своєму господареві стати маркізом, одружитися на принцесі та стати власником величезного замку.(Кіт у чоботях)
6. Цей песик був нерозлучним другом дівчинки, яка допомогла Страшилі, Залізному дроворубу і Боягузливому Леву знайти те, чого їм не вистачало в житті.(Татошка)
Чим відрізняються ці казкові гарній справі, заважають злому.-А якого героя ви хотіли б бути схожі? Чому?РОЗМІНКА(СЛАЙД 15)

Нині ми з вами зіграємо у просту гру. У мене в руках іграшка. Я передаю її, що стоїть поруч. При цьому, я називаю того на ім'я і кажу йому щось приємне, наступний комплімент повинен зробити те саме.Вчитель: Ось бачите, як приємно, коли до вас звертаються на ім'я і говорять щось приємне. Потрібно завжди так чинити в житті.

5 КОНКУРС “Вгадай мелодію”. Вчитель. Наступні випробування називається"Вгадай мелодію".

По початкових акордах ви повинні вгадати пісню та виконати перший куплет.Пропоновані пісні:

"Блакитний вагон" ("Повільно хвилини спливають вдалину ..."),

Посмішка” (“Від посмішки похмурий день світліший…”), “Разом весело крокувати…”,

День народження” (“Нехай біжать незграбно…”),

"Сонячне коло"

«Пісенька мамонтенка»

«Траве сидів коник»

Проблемний тест.

Зараз на мої запитання вам потрібно відповідати тільки так чи ні, використовуючи при цьому сигнальні картки. Червоні кола позначають відповідь "ні", зелені - "так".

Чи можна назвати доброю людину, яка:

робить щось корисне для людей;

робить домашнє завданняза когось;

Чому?

Чекає, коли його покличуть на допомогу;

Переводить стареньку через дорогу;

Чи можна людину змусити бути доброю?

Чи можна стати добрим на якийсь час? Чому?

Давайте будемо завжди щирими і даруватимемо добро від щирого серця.

ДОМАШНЕ ЗАВДАННЯ (Слайд 15)

До цього уроку я задавала вам домашнє завдання згадати свої добрі справи, які виконували у своєму житті. І зараз кожна команда розповість про добрі вчинки, які ви зробили.

(Захист малюнків).

Творче завдання "Дерево Доброти".

Робота з «чарівними» словами та привітаннями.

- Добрі слова ми говоримо у привітаннях, побажаннях одне одному. Згадайте, чи часто ви вживаєте добрі слова?(СЛАЙД 17 )

На дошці ви бачите Дерево Доброти, яке допоможе згадати Добрі слова та побажання.

Ваше завдання: написати на сердечках чарівні, добрі слова та приклеїти до гілочки дерева).

Яке дерево ви виростили? Молодці!(СЛАЙД18)

Кожен з вас може «посадити» (намалювати на аркуші) Дерево Добрих Справ у себе вдома і іноді додавати до нього нові серця - плоди.

Підбиття підсумків: нагородження команд

ВЧИТЕЛЬ:

Хлопці я приготувала кулі з побажаннями добра, візьміть кожен по одній кульці і прочитайте те, що там написано:

Доброта без розуму порожня.
- Хто любить добрі справи, тому і життя миле.
– Роби іншим добро – будеш сам без біди.
– Добра справа живить і душу, і тіло.
– Добра людина у добрі живе вік.
- Худо тому, хто добра не творить нікому.
- Чого не зробиш силоміць, того доб'єшся добром.
- За доброї людинисто рук.
– Доброта ніде не втрачає своєї гідності.
– Добрі справи не вмирають

Не одяг фарбує людину, а добрі справи.

Без добрих справ немає доброго імені

Я хочу, щоб ви по життю дотримувалися цих правил

А тепер, будь ласка, подаруйте ці кулі нашим гостям на згадку про цю зустріч.

(Слайд 11) Вручення гостям серця-кульки на згадку.

Рефлексія (СЛАЙД 19)

Заключне слово вчителя:

(СЛАЙД)

Ось і закінчилася наша конкурсна подорож «Дорогою доброти…»

Людина має частіше зупинятися та розмірковувати про свої вчинки. Людська доброта, милосердя, вміння радіти та переживати інших людей – основи людського щастя.

Також важко зберегти світ, у якому ми живемо. Потрібно жити у злагоді з собою та з іншими, бачити красу природи, любити тварин, Бажаю вам миру, щастя, здоров'я. і звичайно робити тільки добрі справи

ВСІ: - Адже робити добро – це чудово. (СЛАЙД 20)

«ДОРОГА ДОБРА»

З дитинства дружбою дорожчі

Позакласний захід

Цілі:

Розширити знання дітей про взаємини людей, про дружбу;

Розвивати мовлення та мислення учнів;

Виховувати доброзичливість.

Обладнання:

Музичне обладнання;

Фонограма пісеньки кота Леопольда;

Пам'ятка "Основні закони дружби";

Класна газета "Наші друзі";

Виставка книг про дружбу;

Стенд прислів'їв про дружбу;

Плакат з намальованим серцем, до якого приклеєна кишенька.

Хід заходу

Звучить пісенька кота Леопольда .

Вчитель. Хлопці, сьогодні у нас дуже цікава та серйозна тема. А про що ми говоритимемо, ви дізнаєтесь, коли розгадаєте кросворд. Підказка: до цього слова підходять визначення "міцна", "довга", "справжня".

Запитання:

1. Чуйність, доброзичливість, прагнення допомагати людям. (Доброта.)

2. Так називають людину високоморальну, самовіддану, чесну і відкриту. (Благородний.)

3. Уміння розумно вирішувати різні складні питання, давати потрібні поради. (Мудрість.)

4.Цю властивість душі можна побачити у погляді люблячої людинипочути в його голосі. (Ніжність.)

5. Цим словом називають людину виконавчу, яка дотримується порядку, виконує все старанно і точно. (Акуратний.)

Вчитель . Яке ж слово вийшло? (Дружба.) Ми продовжуємо подорож до прекрасного королівства Дружби. І тема нашого заходу «З дитинства дружбою дорожчає». Сьогодні обговорюватимемо кілька серйозних питань. Як ви розумієте слово «дружба»? Хто такий друг? Що означає дружити?

Яке прекрасне слово – дружба. Вимовте це слово. Що вам згадується?

Учні:

Згадую свого друга, з яким цікаво грати у сніжки, читати книгу.

Згадую подругу, з якою можна посекретничати.

Згадую веселих героїв мультфільмів.

Вчитель . Висновок. Коли люди дружать, вони хочуть бути разом, вони цікавлять одне одного, довіряють одне одному. Справжні друзі розуміють тебе та поважають твої інтереси.

Отже, діти, Що таке дружба? Дружба - близькі відносини, що ґрунтуються на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів. Таке пояснення дано слову "дружба" у словнику "Ожегова".

А ось як розуміє слово «дружба» наш ровесник.

Учениця читає вірш «Дружба».

Що таке дружба?-

Запитала я у птаха.

Це коли шуліка

Літає разом із синицею.

Запитала я у звіра:

Що таке дружба?

Це коли зайцю

Лисиці боятися не потрібно.

А потім спитала у дівчинки:

Дружба – що таке?

Це щось величезне,

Радісне, велике.

Це коли хлопці все одразу,

Разом усі грають.

Це коли хлопчики

Дівчата не задирають.

Дружити повинні все на світі:

І звірі, і птахи, і діти!

Вчитель . Хлопці, а кого ми можемо назвати другом?

Учні.

Друг- це цікава книга, що читаєш.

Друг - це мама, яка допоможе у скрутну хвилину.

Друг – це вчитель, який допомагає зазирнути у таємниці знань.

Друзі – це іграшки, які вислуховують мене, коли мені погано.

Друг - це моє неслухняне цуценя.

Вчитель. Заглянемо до словника Ожегова. Друг - людина, яка пов'язана з ким-небудь дружбою; прихильник, захисник когось.

Учень читає вірш Б.Заходера "Ми-друзі" з циклу "На задній парті".

Розмова із учнями.

Вчитель . Я думаю, що ці хлопчики ще маленькі і не зовсім розуміють, що таке дружба, але мають однакові інтереси, смаки, їм подобаються однакові ігри. І згодом їхня дружба стане справжньою, міцною, вірною та довгою.

Хлопці, а у вас є друзі? Підніміть руки, хто має? А ви можете пояснити, чому свої стосунки називаєте дружбою?(Висловлювання).

Вчитель зачитує уривки з творів учнів про дружбу:

  1. Дружба - найнеобхідніше у житті. Справжній друг не лише той, хто допоможе у біді, а той, хто щиро порадіє з тобою у світлі хвилини життя.
  2. Справжній друг – це людина, якій можна довірити усі свої проблеми. Справжній друг стає тобі близьким родичем. Я маю подруги. Ми часто говоримо, що разом ми – сила!
  3. Дружба - одне з найсвітліших і найзначніших почуттів для людини. Справжня дружба виникає між людьми, які трепетно, дбайливо і терпляче ставляться одне до одного.

Вчитель. З ваших малюнків, творів, фотографій ми оформили настінгазету «Наші друзі».

А чи є у нашому класі діти, які перебувають у сварці? Я дуже рада, що наш клас – дружний колектив. Давайте пофантазуємо, які дива можуть статися в нашій школі, якщо всі довкола потоваришують?

Якщо всі навколо потоваришують -

Усміхнеться вся Земля!

Яке надійне та ємне слово ... Дружба! Дружити можна з усіма і з кимось одним, але найголовніша дружба починається в сім'ї. Адже сім'я – це початок нашого життя, ми тут народилися, ростемо, дорослішаємо. Недарма одне з прислів'їв свідчить:ні краще дружка, ніж рідна матінка. Як ви її знаєте? А які ще прислів'я про дружбу ви знаєте?

Гра «Знайди кінець прислів'я»

  1. Не май сто карбованців, а май ……(сто друзів).
  2. Людина без друзів, що дерево …..(без коріння).
  3. Друга немає - шукай, а знайдеш ... (береги).
  4. Дерево живе корінням, а людина ... (друзями).
  5. Дружба не гриб, у лісі ... (не знайдеш).
  6. Друг краще старий, а сукню ….(нове).

Вчитель. А ось ще німецьке прислів'я: дружба – це дерево, яке слід поливати. Як ви її знаєте? Данське прислів'я каже: дорога до будинку друга ніколи не буває довгою.

Діти, недарма я сказала, що головна дружба починається в сім'ї. Саме у сім'ї мами читають вам перші казки, розповіді про дружбу. Які казки та розповіді про дружбу ви вже прочитали?(Відповіді дітей).

Нині ми проведемо вікторину.

Вікторина

«Хто з ким дружить?

  1. Зелений крокодил Гена і … (Чебурашка).
  2. Довірливий Буратіно та …. (Мальвіна).
  3. Смішний ведмедик Віні-Пух і … (П'ятачок).
  4. Зібралися якось чотири музиканти, потоваришували. Разом концерти давали, разом розбійників проганяли, разом жили – не тужили. Назвіть цих друзів – музикантів. (Бременські музиканти: півень, кіт, пес, осел).
  5. Яка дівчинка врятувала свого друга Кая з льодового полону? (Герда)
  6. Карлсон бухнувся на ліжко і, схопившись за голову, сказав: «Я найхворіша у світі людина». Вимагав ліки. Малюк дав ліки, потім Карлсон відповів: «Друг врятував життя друга». Які ліки дав Малюк Карлсону? (Малинове варення).
  7. Герої Е.Успенського: крокодил Гена, Чебурашка та Галя - вирішили потоваришувати. Як вони це зробили? (Вирішили збудувати будинок Дружби, а поки його будували – потоваришували).

Вчитель . Книг про дружбу та друзів дуже багато. Читаючи ці книги, ви придбаєте собі справжніх друзів – літературних героїв.

Книга - вчитель,

Книга - наставниця,

Книга – близький товариш, друг.

(В. Боков).

Вчитель знайомить із виставкою книг про дружбу.

Хлопці! Зараз ви тільки вчитеся дружити. А щоб дружба була міцною, потрібно дотримуватися законів. Існує багато законів дружби. У вас на партах лежать памятки з основними законами. Якщо ви дотримуватиметеся цих правил, то станете справжніми друзями.

Основні закони дружби

1. Один за всіх, і всі за одного.

2.Дружте, не ображайте друзів і всіх, хто вас оточує.

3. Поважайте один одного та допомагайте один одному.

4. Радійте разом із друзями.

5. У біді не залишайте друзів, не підводьте їх, не зраджуйте, не обманюйте, не порушуйте своїх обіцянок.

6. Бережіть друзів, адже друга втратити легко. Старий друг краще нових двох.

Вчитель. Подивіться, яке серце намальоване на плакаті. Це наше серце, яке готове любити і допомагати один одному. Воно не просте, а чарівне. У це серце - кишеньку ви опустите зараз свою вирізану з паперу долоньку з побажаннями - собі, класу, другові. Ми їх відкриємо за кілька років, коли ви будете в 11 класі.

Звучить музика. Учні пишуть побажання.

Вчитель. Так давайте, давайте дружити,

Нехай не раз нам ці вірші згадаються.

Якщо дружбою завжди дорожитиме,

То будь-яке бажання здійсниться.

Ось і добіг кінця наш захід. Допомагайте один одному у скрутну хвилину, шукайте добрих і вірних друзів. Давайте встанемо і скажемо одне одному слова відомого героя, терплячого та доброго кота Леопольда: «Хлопці, давайте жити дружно!» І мені здається, цю дружбу ви пронесете через усе шкільне життя!

Звучить «Пісенька кота Леопольда».

Рефлексія. Під час нашого заходу вам доводилося випробовувати різні почуття. Перед вами картки різних кольорів та таблиця, де записані людські почуття. Прочитайте, подумайте та підберіть до кожного почуття свій колір. Давайте складемо живу веселку почуттів.


Пропоную Вашій увазі 8 Березня інтерактивна гра для дівчаток початкової школи. Може бути використана на класній годині або на святі, присвяченому 8 березня. Вона може бути лише додаванням до святкової програми. Вікторина розширює кругозір учнів, сприяє активному відпочинку дітей.

Гра складається з 15 питань різного змісту, але вони примушують згадати необхідний матеріал і будуть цікаві молодшим школярам.

Ця розробка ставить за мету розповісти про людину-легенду М. Калашнікова, радянського і російського конструктора стрілецької зброї. Розширити знання про історичне минуле нашої Батьківщини. Виховувати повагу та підвищувати інтерес до видатних особистостей країни та до її історії. Форма проведення класної години усний журнал. Матеріал супроводжується презентацією. Також використовується додатковий матеріал – невеликий відеофільм про М.Т. Калашникове із ресурсів Інтернету. Ця розробка може бути використана в початковій ланці у позакласній та позаурочній роботі.

Предмет: Метапредметні

23 лютого. Інтелектуальна гра«Розумники та розумниці» призначена для хлопців 1-4 класів і може бути використана на класному годиннику, позакласні заходи, присвячені 23 лютого . Презентація складається з 23 завдань до 23 лютого та «оживить» будь-який захід, додасть інтересу до тематики. Завдання: Формувати у дітей образ, захисника своєї держави. Прищеплювати любов до Вітчизни та рідному краю. Виховувати почуття гордості за історію становлення країни та потреби захищати Батьківщину.

Предмет: Метапредметні

Цільова аудиторія: для 4 класу

Інтерактивна гра"Все про собак" створена для учнів 1-11 класів.

У грі може брати участь від двох і більше учнів чи команд. Гравці по черзі відповідають на запитання. Перевірити себе можна, натиснувши на картку із запитанням. Якщо відповідь неправильна, то на картці буде написано «Перехід ходу» і це питання відповідає наступний. Якщо відповідь правильна, то на картці буде написано «Вірно + 1». Хто набере найбільша кількістьбалів, той буде переможцем.

Предмет: Метапредметні

Цільова аудиторія: для 4 класу

Ця презентація адресована вихователям ДПД. Нею можуть скористатися також вчителі початкових класів, вчителі, які ведуть біологію Метою даної презентації є екологічне просвітництво, формування морального ставлення до навколишньому середовищі. Захід також формує інтерес до пізнавальної діяльностіучнів, розвиває зорову пам'ять дітей з прикладів вивчення живого світу кішок. Ця презентація розширює знання кішок, виховує в дітей віком гуманне ставлення до того, кого ми приручили.

Предмет: Навколишній світ

Цільова аудиторія: для 3 класу

Вікторина за казками Ш.Перро для початкових класів. Супроводжується мультимедійною презентацією. У вікторині використано різноманітні завдання: дізнатися казку з ілюстрації, кросворд, загадки, музичні питання, персонажі у скульптурному зображенні. Робота додана на конкурс «Мультимедійні ігри, конкурси, вікторини, тренажери до уроків та позакласних заходів».

Предмет: Літературне читання

Цільова аудиторія: для 4 класу

ЕОР-інтерактивний дидактичний матеріал двох – літньої підписки «Першокласної газети» центру розвитку молоді (ЦРМ) м. Єкатеринбурга використаний для створення цікавої вікторини. Питання систематизовані за темами газети та за рівнем складності. Кожне питання газети ставлять улюблені герої: папуга Какаду, репортер Ківі, будівничий Калашник, чорний Валлабі, професор Казуар та папуга Олександрина.

Предмет: Навколишній світ

Цільова аудиторія: для 3 класу

Виховний західв початковій школі: «Подорож до Країни Доброти»

Форма проведення: гра-подорож.

Ціль. Навчити дітей визначати, у яких випадках можна назвати хорошим;

вчити аналізувати життєві ситуаціїі робити їх висновки;

допомогти учням усвідомити значення добра як життєвого вибору;

формувати моральні принципи: доброчесність, почуття милосердя;

вчити дітей правильно оцінювати свої вчинки та вчинки своїх товаришів, сприяти розвитку у учнів мотивації до добрих вчинків.

Розвивати тактильно – кінестетичну чутливість; творчість, зв'язне мовлення;

вміння мислити, виділяти справжні та хибні цілі в житті; сприймати людей такими, якими вони є.

Виховувати позитивні риси характеру, бажання робити добро, ставлення до людей із розумінням, співпереживанням. Виховувати людяність,доброзичливість, порядність.

Обладнання: висловлювання про доброту, мультимедійна дошка, магнітна дошка, комп'ютер, диск із записом мультфільму «Просто так», запис «Вальса» Е. Доги, ілюстрація Мудрої Сови, конверти із завданням для роботи в групах (прислів'я, розрізані на частини за словами ).

Хід виховного заходу у початковій школі

1. Орг. момент.

2. Хвилина психологічного настрою.

Вчитель. Діти, створити коло. Закрийте очі. Тепер візьміться за руки, потримайтеся деякий час. Нехай кожен зосередить увагу на тому, які долоні у сусіда праворуч і ліворуч, яких ви торкаєтесь. Спробуйте визначити, яка долоня тепла, яка холодніша. Від якої вам приємніше? Правильно від тієї, від якої йде тепло.

3. Вступна бесіда.

Вчитель. Так само буває, коли говориться, тепло на душі, добре. А коли на душі добре буває? (Коли людина чує добре слово, коли для нього зроблено добру справу, коли вона сама робить добро іншим.)

Дійсно, діти. У людському житті є речі, які начебто й не мають значущості, непомітні та виміряти їх неможливо. Але без них біднішим стає наше життя, сірими та безбарвними буднями. Серед усіх людських чеснот доброта посідає особливе місце.

Вдумайтесь: чого хочемо, вітаючись?

Доброго дня, а отже добра.

Чим просимо Бога обдарувати когось?

Добре здоров'ям.

Як звертаємось, просячи допомоги?

Люди добрі.

А що таке добро? (Діти відповідають). Кого в нашому класі можна назвати добрим? Як ви вважаєте, чому сьогодні ми заговорили про доброту?

Сьогодні, як ніколи, ми маємо не лише говорити про доброту, а й робити добро. Є багато людей, яких називають волонтерами, роблять багато добрих справ для інших людей.

4. Створення асоціативного куща.

Все те, про що ми говорили, я хочу разом з вами зібрати в одну чудодійну квітку. А що це за квітка, ви зрозумієте, прослухавши розповідь «Якби я мав килим-літак». (Читає вчитель)

Далеко-далеко за морем, серед високих гір, росте чудова квітка. Розквітає він провесною і цвіте все літо до пізньої осені. Має цю квітку надзвичайну властивість: вона очищає повітря. Хто дихає повітрям у цієї квітки, той ніколи не хворіє.

Якби я мав килим-літак, полетів би за море, опустився в горах, знайшов би дивовижну квітку. Я зібрав би його насіння і привіз би додому. Роздав би всім людям по насінню, щоб у всіх виросла чудодійна квітка, щоб не було жодної хворої людини.

От я хочу, щоб і у нас ця квітка розквітла. А станеться це тоді, коли ми з вами пограємось у гру, яка називається «Я хочу».

Вчитель пояснює умову гри.

Я розпочинаю цю гру. Я хочу, щоб було добро на землі. (Малює пелюстка до квітки на мультимедійній дошці). Діти виходять по черзі і домальовують по пелюстці, говорячи:

Я хочу, щоб була радість;

Я хочу, щоб милосердя було;

Я хочу, щоб було щастя;

Я хочу, щоб був мир;

Я хочу, щоб була дружба;

Я хочу, щоб була людяність.

5. Завдання години спілкування.

Діти, а хотілося б вам жити в країні, де люди утримувалися від поганих вчинків, злих намірів, а були б хорошими, благодійними.

А що таке благодійність?

Довідка

Слово благодійність походить від поєднання "творити добро".

Хороша звичка – дбати про інших людей. Люди цінують співчуття, коли воно щире. Чуже горе не повинно залишати нас байдужими. Є навіть таке прислів'я: «Чужого горя не буває».

6. Повідомлення теми заняття. Мотивація.

Ось ми сьогодні й вирушимо до Країни Доброти, в якій навчимося бути добрими милосердними, доброзичливими. Але зупинки в цій країні, на яких ми зупинятимемося, непрості, а з різними завданнями. Щоб рухатися далі країною, ми повинні їх вирішити. (На магнітній дошці – карта Країни Доброти)

7. Подорож до Країни Добра.

Ми з вами прибули на зупинку "Вокзальна". Пересідаємо на міський автобус і їдемо далі.

а) Зупинка «Місто добрих справ».

(«Мозковий штурм»: обговорення життєвих ситуацій).

Як Ви вчините, якщо поряд...

Хтось плаче.

Старший ображає молодшого.

Маленьке кошеня сидить високо на дереві і кричить.

Маленький братик сумує.

Квітка в горщику опустила листочки.

У сестрички порвалася улюблена книга.

Мама прийшла втомлена з роботи.

б) Зупинка "Книжкова".

Робота в групах: читання та обговорення оповідань

в) Зупинка "Спортивна". (Фізкультхвилинка)

г) Зупинка "Ілюстративна".

Вчитель показує ілюстрації, на яких зображено різні ситуації. Діти розповідають, які погані вчинки, а які добрі.

д) Зупинка "Вулиця мультиків".

Перегляд та обговорення мультфільму «Просто так».

А у нас у класі, у школі є такі діти, які вимагають винагороду за щось?

е) Зупинка «Лісова».

Знайомство учнів із Мудрою Совою, яка принесла завдання для дітей: у конвертах порізані прислів'я про доброту і їх треба скласти та зачитати.

(Робота у групах).

1 група

Добре слово / і в мороз зігріє.

На зло здатний кожен, / а добро може зробити тільки справжня людина.

Добре слово будинок будує, / а погано – руйнує.

2 група

Хорошого не оціниш, / доки сам добра не зробиш.

Від доброго слова / і крига розтане.

Перший крок до добра/не робити зла.

Добре слово людині / що дощ у посуху.

(Діти зачитують освічені прислів'я.)

Вчитель вішає на магнітну дошку «Правила благодійності» та зачитує.

Правила благодійності

Перший крок до добра – не роби зла.

Хто людині добра бажає, той і сам її отримує.

Живи, добро роби, і нагород за це не вимагай.

Допомагай слабким, маленьким, хворим, старим, тим, хто потрапив у біду.

Жаль інших, а не себе.

Найбільша радість для людини – жити для людей.

Не будь жадібним.

Прощай помилки іншим.

8. Підсумок заняття.

Ось і підійшов кінець нашої подорожі Країною Добра. Але я знаю, що деякі діти готували вірші до нашого заняття.

Під звуки «Вальсу» Є.Догі діти читають вірші.

Вчитель. За легендою, коли народжується людина, Бог запалює на небі нову зірку та посилає дитині Ангела-хранителя. У сні Ангел цілує дитину тричі:

У лоба - щоб вона ріс розумною;

В обличчя – щоб був гарним;

У груди - щоб здоров'я, любов і добро вселилися в його тіло, серце, душу.

Нехай ніколи не гасне ваша зірочка доброти. Якщо всі ми творитимемо добро, то наша планета перетвориться на чарівний світ. Тож нехай більше буде на землі добра, щастя і тих, хто поспішає його творити. (На мультимедійній дошці - зображення Ангела)