Шумова Фаріда
Конспект заняття з навчання грамоті старшій групі«Звуковий аналіз слова»

Мета заняття:Продовжувати навчання звукового аналізу слів; вчити розрізняти голосні, тверді та м'які приголосні звуки.

Освітні завдання:

1. Розвивати фонематичне сприйняття, слуховий контроль за мовою.

2. Вчити проведення звукового аналізу слова. Знайомство зі звуковим аналізом слова ПАВК.

3. Закріплювати вміння розрізняти голосні та приголосні звуки

4. Продовжувати вчити називати слова із заданим звуком.

5. Сприяти збереженню правильної постави та позитивному емоційному настрою дітей.

Розвиваючі завдання:

Розвивати логічне мислення, творча уява, зорову пам'ять, дрібну моторику

Розвивати зв'язне, виразне мовлення дітей

Розвивати вміння відповідати повною пропозицією.

Виховні завдання:

Виховувати повагу до дорослих, один до одного

Виховувати такі почуття, як: взаємодопомога, взаємовиручка

Виховувати любов до природи.

Створення середовища для організації та проведення ОД:

Телефон із СМС повідомленням

Проектор, аудіозаписи, комп'ютер;

Фішки, що позначають звуки

М'яч, сніжинка

Шапочки звуковичків

Посилання

Прийоми керівництва діяльністю дітей у ОД:

1. Прийоми постановки цілей та мотивації діяльності дітей: створення проблемної ситуації; ігрова ситуація.

2. Прийоми активізації діяльності дітей у процесі ОД: бесіда, питання до дітей, створення середовища, аналіз та висновки.

3. Прийоми організації практичної діяльності дітей: художнє слово; фізкультхвилинка «Зима», звуковий аналіз слова

4. Прийоми підтримки інтересу у дітей: ситуація вибору, планування, музичний супровід, чергування видів дитячої діяльності, показ слайдів.

5. Прийоми оцінки та самооцінки: аналіз діяльності, заохочення, взаємодопомога дітей.

Попередня робота:

Бесіда «Що таке посилка»

Знайомство з дідом Грамотеєм

Розучування фізхвилинки «Зима»

Види дитячої діяльності в ОД:

Комунікативна.

Трудова.

Продуктивна.

Музична

Фізична

Очікувані результати:

Вміння дітей діяти самостійно;

Прояв емоційної чуйності у діяльності та спілкуванні з дорослими та однолітками;

Виховання моральних якостей;

Активізація словникового запасу;

Формування вміння виконувати звуковий аналіз слова

Критерії оцінки діяльності дітей на заняття

1. Бере активну участь у продуктивній діяльності.

2. Виявляє самостійність.

3. Звертається за допомогою до дорослого та дітей та надає її своїм одноліткам.

4. Співпереживає.

5. Емоційно реагує.

6. Супідпорядковує мотиви.

7. Виявляє вольове зусилля.

8. Аргументує самооцінку.

9. Дитина вступає в обговорення.

ХІД ОД:

1. Організаційний момент.

Діти заходять до зали.

(Звук СМС повідомлення)

Вихователь: Надійшло СМС повідомлення від діда Грамотея з країни АБВГДейка. «Дорогі хлопці старшої групи №2, хочу надіслати вам посилку, але не знаю вашої адреси. Зателефонуйте за номером 907010 і назвіть свою адресу. До побачення. Дід Грамотів з країни АБВГДейка»

Хлопці, бажаєте отримати посилку?

Тоді давайте зателефонуємо та повідомимо свою адресу (Адреса саду)

Я вмикаю гучний зв'язок, а ви хором кажете свою адресу (м. Оренбург, пр. Гагаріна 12 ст, дитячий садок № 87)

2. Основна частина.

Діти, поки посилка в дорозі, давайте пограємося. А пограємо ми з вами у гру « Слова навпаки» (з м'ячем)

Зима літо

Друг-ворог

Веселий-сумний

Добрий злий

Довгий-короткий

Красивий-потворний

Чистий-брудний

Високий низький

Бігти-стояти

Кричати-мовчати

Радіти-засмучуватися

(діти сідають, обличчям до екрану)

Звучать звуки зими

Вихователь: Що за звуки ми чуємо? (Слайд № 2)

Діти: Це зима

Вос-ль: Правильно! на екрані пейзаж зими

Якими словамими можемо сказати про зиму? Яка вона? (передаємо сніжинку і називаємо описові слова)

Діти: снігова, холодна, сувора, морозна.

ГОЛОС з екрану: (Слайд № 3)Здрастуйте, хлопці! Посилання Дід Грамотів виславале вона потрапила в мої снігові володіння. Напевно, її я залишу собі. Хоча… Я поверну її вам, якщо ви виконаєте мої завдання.

(На екрані з'являється одна сніжинка - 1 завдання. Слайд № 4)

1. Артикуляція звуків: ЗИМА хоче пограти з вами у дражнилки А ви хочете погратись?

Діти: Так! (Слайд №5, №6)

Вос-ль: Я показуватиму звуки, а ви їх озвучуватимете всі разом хором.

Вітер зі сніжинками грає - У-У-У-У

Гілки з дерева зриває - І-І-І-І

Сніжинки за вітром летять- О-О-О-О

Прямо під ноги хлопців - А-А-А-А

А, О, У, І – це що за звуки? (Підходимо до столу)

Діти: Голосні.

Вос-ль: Чому їх так називають?

Діти: Вони легко, тягнуться, співаються

Вос-ль: Яким кольором ми позначаємо голосні звуки?

Діти: Червоним

(правильна відповідь на слайді 7)

Восп: Скільки голосних звуків ви знаєте?

Вос-ль: А звуки, які не можна заспівати, як називаються?

Діти: Згодні.

Вос-ль: Які згодні бувають?

Діти: Тверді та м'які.

Восп: Згідні тверді звукияким кольором позначаємо?

Діти: Синім

(Слайд 8)

Вихователь: Згодні м'які яким кольором позначаємо?

Діти: Зеленим

(Слайд 9)

Хлопці, хто зрозумів, чому Зима нам ставить питання про звуках?

(Так, тому що у зими багато різних звуків: то як звір вона завиє, то заплаче як дитя ... Ось вона і захотіла більше дізнатися про звуках)

(Слайд № 10 – друге завдання)

2. Гра «Вгадай який звук (за столом сидячи)

Вихователь називає звуки, а діти показують потрібні фішки

Вихователь:

(Слайд № 10-11 -третє завдання)

3. Гра « Старший та молодший брати» (з м'ячем) (Встаємо півколом) (Слайд №12, №13)

Подивіться на екран: Звуки взялися за руки. Чому вони такі дружні? Можливо, вони родичі?

Вихователь називає тверді приголосні, а діти називають м'які приголосні»

ФІЗМИНУТКА: «Зима»

Ми взимку у сніжки граємо, ми граємо.

(імітація ліплення сніжків)

По кучугурах ми крокуємо, ми крокуємо.

(Крокуємо, високо піднімаючи коліна)

І на лижах ми біжимо, ми біжимо.

(Пружні руху на місці, широкі помахи руками, руки зігнуті в ліктях)

На ковзанах по льоду ковзаємо, ми ковзаємо.

(плавні пружні рухи руки зігнуті в ліктях)

І снігурку ліпимо ми, ліпимо ми.

(Відповідні рухи)

Гостю-зиму любимо ми, любимо ми.

(розвести руки в поклоні та поставити на пояс)

4. Назвати слова, що починаються з звуку«с» (Слайд №15)

(Сідаємо за столи)

5. Звуковий аналіз слова ПАВК. (Слайд № 17-23, № 22 за клацанням)

Вихователь: Подивіться які візерунки вимальовує мороз взимку на вікнах Що нагадують нам узори на вікнах.

Вихователь: На що схожий наступний візерунок? (на павутину)

Вихователь: А хто плете павутину? (павук)

Наступне завдання ЗИМИ виконати звуковий аналіз слова«ПАУК»

Скільки звуків у тому слові?

Розділимо на склади слово павук. Скільки складів у цьому слові? (2)

1 звук(П)який? (Зігл, твердий)

(синій)

Назвіть 2 звук. Який він? (а) (Голосний)

Якого кольору фішку поставимо? (червоного)

Назвіть наступний звук. Який він? (у) (Голосний)

Якого кольору фішку поставимо? (червоного)

Назвіть наступний звук. Який він? (к) (Зігл, твердий)

Скільки всього звуків у тому слові? (4)

Скільки голосних звуків?

Скільки згодних звуків?

Зверніть увагу на словіПАВК стоять поспіль два голосні звуку. Ми вперше сьогодні виконали звуковий аналіз слова ПАВК

6. Гра «Живі звуки» (Слайд №24)

7. Відгадайте загадку та виконати звуковий аналіз слова«ЗИМА»

Я тепла не потерплю:

Закручу хуртовини,

Усі галявини збілі,

Прикрашу ялинки

Поміту сніжком будинку

Тому що я … (зима) (Слайд №25, 26)

Проводиться звуковий аналіз слова самостійно.

Хлопці, ЗИМА нас просить скласти пропозицію з словом ЗИМА.

. Вихователь: -Хлопці, ви любите зиму?

Давайте ми подаруємо вірш Зимівці (вірш)

Ми в сніжки боротимемося

Ми з гори кататися любимо

І тому нам дуже

Дуже подобається ЗИМА!

Заключна частина:

Вихователь: -Ви виконали всі завдання Зимушки

(На екрані з'являється ЗИМА)

ЗИМА: (Слайд №27)- Дякую за вірш. Ну що ж, хлопці, ви виконали мої завдання. І я багато дізналася про звуках. Я рада, що познайомилася з такими цікавими хлопцями, як ви. Посилка, адресована вам вже напевно прибула. До нових зустрічей!

Вихователь: Вона не прощається з нами, а говорить нам "До побачення"Ми з нею зустрічатимемося щодня.

ВИХОВНИК: - Поки посилку нам несуть.

ПІДСУМК: Вихователь: Встали в гурток і пригадаємо:

Хто надіслав нам СМС повідомлення?

Що нам вислав Дід Грамотів?

Ми одразу отримали посилку? Чому?

Впоралися ми із завданнями ЗИМИ?

Ви - розумники, говорили впевнено, правильно, повними пропозиціями

(Заносять посилку). Діти емоції.

Розділи: Робота з дошкільнятами , Конкурс «Презентація до уроку»

Ключові слова: навчання грамоті

Презентації до уроку




Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.






Назад вперед

Мета: формування в дітей віком вміння складати звуковий аналіз слова, порівняння слів по звуковому складу.

Завдання:

  • вправляти дітей у вмінні складати слова, орієнтуючись перші звуки у словах;
  • закріплювати в дітей віком вміння вимовляти слово відповідно до рухом вказівки за схемою звукового складу слова;
  • познайомити дітей із послідовним звуковим аналізом слова "дім";
  • вправляти дітей проти слів по звуковому складу, спираючись на схему;
  • закріплювати уявлення про пропозицію;
  • розвивати дрібну моторику;
  • виховувати організованість, дисципліну, уміння та бажання самостійно надавати один одному допомогу, доброзичливо оцінювати діяльність однолітків та результати своєї діяльності.

Роздатковий та демонстраційний матеріал: слайди (картинка із зображенням дітей; картина-схема слова "дім"), картки тризвукових слів, конверти з фішками; зошити, прості олівці; паперові заготовки (методом обривання) геометричних фігур.

Види діяльності: пізнавальна, комунікативна, ігрова, рухова.

Хід заняття

1. Дидактична гра"Як їх звати?" Перед дітьми представлена ​​картина із зображенням дітей (Додаток 1).Педагог пропонує дітям вгадати, як звати дітей, зображених на картині.

Педагог: Хлопці, давайте зіграємо у гру "Як їх звуть?". Подивіться на картину, хто на ній зображений?

Діти: На ній зображено дітей.

Педагог: Я пропоную вам вгадати імена дітей, зображених на картині. Для цього ви повинні уважно подивитися на предметні картинки, які з'являтимуться на дошці, і по перших звуках у словах скласти імена діти складають імена з опорою на предметні картинки).

Опорні картинки:

  • Куля, качка, риба, апельсин - Шура;
  • Миша, автобус, шишка, антена - Маша;
  • Руки, оси, мак, автобус - Рома.

Педагог: Молодці, ви добре впоралися із завданням.

2. Педагог: На минулому занятті ви вчилися знаходити звуки в слові "мак", вчилися так вимовляти слово, щоб кожен звук у ньому добре чути. Згадаймо, які звуки є в слові "мак". Скільки звуків у слові?

Діти: у слові "мак" три звуки.

Педагог: який перший звук?

Діти: перший звук "м"

Педагог: який звук вартий другим?

Діти: другим стоїть звук "а"

Педагог: який третій звук?

Діти: третій звук "до"

Педагог: Молодці! Подивіться на дошку, що на ній? (Додаток 2)

Діти: на дошці зображено "будинок"

Педагог: Давайте визначимо, скільки звуків у слові "будинок", спираючись на схему під картинкою?

Діти: у слові "будинок" три звуки.

Діти: перший звук у слові дім "Д"

Педагог: який другий звук?

Діти: другий звук "О".

Педагог: При його проголошенні нам нічого не заважає ні губи, ні язик, ні зуби, він тягнеться і співається. Ми його голосно вимовляємо. Який третій звук?

Діти: третій звук у слові "дім" "М"

Педагог: Хлопці, давайте вимовимо слово "будинок" відповідно до руху вказівки. Молодці!

А тепер визначте, які звуки в словах "мак" та "дім" однакові?

Діти: у словах "мак" та "дім", однаковий звук "М"

Педагог: А де цей звук у слові "мак"?

Діти: на початку слова

Педагог: У слові "дім"?

Діти: у слові "дім" наприкінці слова.

Педагог: Знайдіть у словах мак і будинок звуки, при проголошенні яких нам нічого не заважає, вони тягнуться, співаються, голосно і тихо вимовляються

Діти: це звуки "А" та "О"

Фізкультхвилинка. Гра "Привітаємось по-різному"

Педагог: Давайте трохи відпочинемо та пограємось у гру "Привітаємось по-різному"

Здрастуй друг! (вітаються за руку)
Як ти тут? (Поплескують один одного по плечу)
Де ти був? (Требують один одного за вушко)
Я нудьгував! (складають руки на грудях у ділянці серця)
Ти прийшов? (розводять руки убік)
Добре! (обіймаються)

3. Педагог: Ми з вами трохи відпочили.

Діти, придумайте речення з двох слів зі словом "Мак" і запишіть його за допомогою графічних ліній.

Діти: Гарний мак. Червоний мак.

Педагог: А зараз складіть пропозицію зі словом "будинок" із трьох слів і теж запишіть його графічно.

Діти: Великий, гарний будинок. Коштує великий будинок. Наш будинок високий.

Ігрова вправа "Маленький архітектор".

Педагог: Молодці! Давайте пограємо у гру "Маленький архітектор" ( викладання будинку з геометричних фігур, заготовлених методом обривання паперу за контуром). На столах лежать паперові заготовки геометричних фігур. Вам треба звести будинок. ( робота дітей).

4. Підсумок заняття

Педагог: Чим сьогодні ми займалися на занятті? (Відповіді дітей)

А як ви вважаєте, хто сьогодні більш активно брав участь у занятті, хто відзначився, хто добре працював? (Відповіді дітей) А зараз давайте поаплодуємо тим хлопцям, які добре займалися!

Електронний посібникдля закріплення навички звукового аналізу слів

Допомога з навчання грамоті для дітей 5-6 років. День народження у лисиці

Ковальських Тетяна Олександрівна, вчитель-логопед МАДОУ Дитячий садок№ 77" м.Берізники

Опис роботи:Електронний посібник створено у програмі Microsoft PowerPoint. Може бути використане на фронтальних, підгрупових та індивідуальних заняттяхз дітьми старшого дошкільного віку. Розраховано на дітей, які мають уявлення про звуковий аналіз слів і володіють навичками складання звукових схем. простих слів. Крім того, цей посібник може використовуватися при навчанні малюків читання. Батькам посібник буде корисним як помічник для відкриття дітям світу звуків і літер.

Основний метою є закріплення навичок звукового аналізу та синтезу слів, навчання грамоті.
Допомога допомагає вирішувати наступні завдання :
- Закріплювати навички звукового аналізу та синтезу.
- Вчити визначати наявність певного звуку у слові.
- Вчити називати звуки у слові по порядку.
- удосконалювати вміння давати характеристику звукам.
- Розвивати слухову увагу.
- Розвивати зоровий гнозис та праксис.
- Виховувати самостійність та терпіння під час виконання завдань.

Навчання дошкільнят, навичок звуко-складового аналізу та синтезу досить складний та тривалий процес. Це важливий розділ навчання грамоти. Він займає великий обсяг часу в освітньому процесі. Якість виконаної роботи в подальшому вплине на успіхи дитини з російської мови в школі. Недолік чи відсутність необхідних навичок неминуче призведе до дисграфії та інших труднощів у навчанні на ґрунті несформованості навичок фонематичного аналізу та синтезу слів.

Гра «День народження у лисиці» допоможе зробити заняття цікавими, захоплюючими та неповторними. Не секрет, що якщо у дитини є бажання і їй подобається займатися, то і результат буде набагато вищим. Різноманітність ігрового матеріалу дозволить підтримувати інтерес дітей на занятті, знизить стомлюваність, підвищить ефективність та якість роботи.
Презентацію створено з урахуванням основних дидактичних принципів. Матеріал дається в ігровій формі, завдання побудовані з поступовим ускладненням, і спираються на повторення раніше вивченого матеріалу. Так, картинки для звукового аналізу слів повторюються, а сама схема кожному слайді з'являється нова. Дитина орієнтується те що, які слова вона вже відгадала і аналізує нові картинки. При неправильній відповіді з'являється ефект анімації, але картинка не зникає, що дозволяє дитині побачити свою помилку та пошукати правильну відповідь.

Передбачені різні варіантивикористання навчального матеріалу: з читанням слів чи ні. Це дає педагогу можливість варіювати завдання з урахуванням рівня розвитку дітей та їх індивідуальних здібностей.

Весь навчальний матеріалзаснований на казковому сюжеті. Звірі відзначають день народження. Проте, відгадати чий день народження дитина повинна сама.
На слайді з'являється закрита коробка із подарунком.


На слайді з'являються звірі, за схемою слова дитина знаходить правильну відповідь ЛИСИЦЯ

При правильній відповіді з'являється лисиця з великим святковим бантом та красивою коробкою.
- А що ж у цій коробці?
- Подарунки. Їх принесли гості.


Далі кожен наступний слайд змушує дитину відповідати на запитання, що ж подарували лисиці на день народження. Особливий інтерес у хлопців викликає те, як лисиця поступово приймає частування та приміряє на себе всі подарунки.

Торт


З'являється торт, потім перевіряємо, читаємо слово.


БУСИ


Лисиця одягає намисто, перевіряємо, читаємо слово.
До цієї ж схеми підійде слово КАША


Остання схема найважча. Звертаємо увагу дітей, що до цієї схеми підходять одразу два слова.
КВІТИ,
Капелюх


З'являються квіти, лисиця одягає капелюх.


Перевіряємо, читаємо слова.

Після того, як коробка з подарунками розібрана, лисиця запрошує гостей за святковий стіл.

- Хто прийшов до лисиці у гості?

Діти за схемами слів згадують початок казкової історії та називають звірів. На слайді з'являються лев, слон та лось.


Хочеться звернути увагу на складність у звуковому аналізі останнього слова(лось), де необхідно звернути увагу дітей та згадати про те, що м'який знакзвуку не позначає, тому клітина не зафарбована.

Наприкінці я нагадаю батькам та дітям основні правила :

Звуки ми чуємо та вимовляємо, а літери ми бачимо та пишемо.
Діти повинні пам'ятати, що в російською мовою лише шість голосних звуків.

Яким кольором ми позначаємо звуки:

червоним – голосні звуки;
синім – тверді приголосні звуки;
зеленим – м'які приголосні звуки.

Вся гра проходить швидко, не втомлює дошкільнят. Пам'ятайте, що дитина перед комп'ютером може проводити лише кілька хвилин. Бережіть здоров'я наших дітей!

Грайте із задоволенням! Позитивні емоціїта терпіння допоможуть Вам впоратися навіть із дуже важким завданням.

Бажаю успіху!

Презентація на тему: Формування навичок звукового аналізу слів у дітей старшого дошкільного віку

Завдання:

  • Освоєння звукового аналізу слів
  • Розвиток уявлень про голосні звуки
  • Розвиток уміння відрізняти голосні звуки від приголосних
  • Навчання вмінню проводити графічні лінії

Матеріал до заняття: картинка-схема слова слон, фішки червоного та синього кольору, олівці, робочі зошити, фішки призи, указка, картки-схеми слова слон для дітей.

План заняття

I. Організаційний момент

ІІ. Основна частина

Д/і Хто уважний?

Звуковий аналіз слова

Д/і «Який звук заблукав?»

Д/і «Ланцюжок сов»

ІІІ. Робота в зошит

IV. Підсумок заняття

Хід заняття

Доброго ранку, друзі!

День настав чудовий

Тому що в ньому є Ви та Я!

Почнемо наше заняття з посмішки, адже завжди приємно спілкуватися з веселою, доброзичливою людиною. Усміхніться один одному, від усмішок стане всім нам затишніше та тепліше! Я рада вас вітати.

Занурення у тему заняття

Сьогодні у нас заняття з навчання грамоти. На занятті ми навчатимемося робити аналіз слова, грати в ігри.

Які звуки бувають? (голосні та приголосні)

Які голосні звуки ви знаєте? (а,о,у,е,и,і)

Якою фішкою позначаємо голосний звук? (червоний)

Як вимовляються приголосні звуки? (на видиху, при цьому в роті перешкоди зуби, язик)

Якою фішкою позначаємо приголосний звук? (синьою фішкою)

Гра Хто уважний?

Я називатиму слова, а ви будете вгадувати, на який звук починається слово. Якщо слово починається на голосний звук, показуєте червону фішку, якщо на приголосний - синю фішку.

Слова: голка, ніс, качка, чапля, кавун, хліб, хмара, лялька, екскаватор, сніг.

Діти показують відповідну фішку.

Звуковий аналіз слова слон

Сьогодні ми з вами розбиратимемо слово, яке ви дізнаєтесь після того, як відгадаєте загадку

То що за велетень?
Тримає у хоботі фонтан?
Вмиватися любить він,
І звуть чистюлю ...! (Слон)

На дошці – картинка слон, одна дитина працює біля дошки, решта – на місцях.

Вимов слово слон, який чується перший звук? (-с-)

Це приголосний чи голосний звук? (Згідний)

Якою фішкою позначається? (синій)Ставимо синю фішку в першу клітинку

Який чується другий звук? (-л-)

Це приголосний звук, що позначається синьою фішкою, ставимо синю фішку в другу клітинку.

Який чується третій звук? (-о-)

Це голосний звук, що позначається його червоною фішкою, ставимо в третю клітинку.

Який чується четвертий звук? (-н-)

Це приголосний звук, позначаємо синьою фішкою, ставимо синю фішку у четверту клітинку.

Скільки звуків у слові слон? (4)

Скільки приголосних звуків у слові слон? (3)

Скільки голосних звуків у слові слон? (1)

Скільки складів? (1)

Правило скільки в слові голосних звуків стільки та складів.

Коли слово проаналізовано, діти забирають фішки під диктовку вихователя.

Заберіть перший твердий приголосний, голосний, другий приголосний. Який звук лишився? (третій твердий приголосний-н-)

Фізхвилинка

Ми веселі мавпи, посміхаються
Ми граємо голосно надто.
Ми в долоні плескаємо, ляскають
Ми ногами тупаємо, тупотять

Надуємо щічки, надувають щоки
Скачем на шкарпетках підстрибують нагору
І один одному навіть мови покажемо, показують мови
Дружно стрибнемо до стелі підстрибуємо вгору

Пальчик піднесемо до скроні підносять палець до скроні
Ширше рота відкриємо, відкривають рота
І гримаси будуємо. будують гримаси
Гра «Який звук заблукав?»

Мишко дров не напилив,

Печку кепками (Щіпками)топив.

В якому слові заблукав звук? (У слові кепками)

Промовте: Кепками-трісками

Гра «Ланцюжок слів»

Я називаю слово лук, а ви вигадуєте слово, яке починається з останнього звуку слова лук, наприклад кіт.

За кожну правильну відповідь отримайте фішку.

Робота в зошит

Я зошит свій відкрию
І з нахилом покладу
Я друзі від вас не приховую-
Олівець ось так тримаю.

Сяду рівно не зігнуся,
За роботу я візьмусь.

Звернути увагу на посадку за столом. Діти повинні сидіти прямо, не торкаючись грудьми столу, трохи нахиливши голову вліво; ноги повинні стояти на підлозі, руки лежати на столі так, щоб лікоть правої руки виступав за край столу, а ліва рука тримала зошит.

Олівець повинен лежати на середньому пальці, великий палецьпритримує олівець, а вказівний легко лежить зверху (відстань від кінчика стрижня-1,5 см)і керує зверху. Ліва рукапересуває зошит нагору в міру заповнення сторінки

Починаючи з напрямку стрілочки, обводьте контур слона і закінчуєте, довівши до початку стрілочки.

Потім починаємо штрихування ніг з напрямку стрілочки - горизонтально з лівого вправо, штрихування хобота виробляємо також горизонтальними лініями з лівого вправо. Тулуб слона виробляємо прямими вертикальними стрілочками. Відстань між лініями має бути однаковою. Показ на схемі.

Під контуром пишемо схему слова

Підсумок заняття

Чим ми займалися на занятті? Що для вас було особливо складно на занятті?