Marsruutimine №1

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis:

Teema: Kaugel, lähedal, kõrgel, madalal.

Eesmärk: - õpetada esemeid suuruse järgi võrdlema: kõrge-madal, lai-kitsas;

Tutvustage neid väärtusi, arendage parameetrite võrdlemise ja õigesti määramise võimet: ülal, all;

Arendage loogilist mõtlemist, suurendage huvi ümbritseva maailma vastu.

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Soovitan mängidamäng "Piloodid ". Olen dispetšer.

Luuletuse "Matemaatika" lugemine.

Lapsed - piloodid, sooritage märkmikus toiminguid vastavalt juhistele.

Kuula tähelepanelikult.

Korraldus ja otsing

Juhin teie tähelepanu rühmaruumile:

Mis aknad? (lai) Ja juhatus?

Milline hoone? (kõrge) ja teie (madal)?

Kus on teie kodu? (kaugel lähedal)

Võrrelge 2 maja suurust

Võrdle puude kõrgust.

Kehaline kasvatus "Buratino"

Töötage märkmikus ABC

(suuline selgitus, tahvlil kuvamine, iga lapse individuaalne abistamine)

D / ja "Leia sama": Kirjeldan objekti lastele ja nad näitavad seda tahvli juures

Rühma uurimine ja küsimustele vastamine

Nad vaatavad tähestiku jooniseid ja järeldavad seda1 maja on kõrge, suured, laiad aknad jne.

Rakke loendades joonistavad nad puid ja võrdlevad neid kõrguselt.

Nad teevad vastava pildi laudadele ja panevad selle tahvli juurde.

Refleksiiv-korrigeeriv

Miks õppida matemaatikat?

Mida me täna tunnis õppisime?

Lapsed vastavad küsimustele, väljendavad oma seisukohta.

Oodatud Tulemus:

Tea: mis on matemaatikateadus;

On

Olema võimeline: võrrelda objekte suuruse järgi: kõrge-madal, lai-kitsas, kaugel-lähedal

Tehnoloogiline kaart nr 2

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Algklasside moodustamine matemaatilised esitused

Teema: Suur - väike, pikk - lühike.

Eesmärk: - õpetada esemeid suuruselt võrdlema;

Arendada loogilist mõtlemist;

Kasvatage huvi tundide vastu.

Kakskeelne komponent:үlken, kishkentai

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Ma teen ettepaneku minna riiki "Kaalumine". Olen lennu juhtimise dispetšer: lendame paremast ülanurgast: paremale, alla, paremale, üles jne.

Lapsed on sellega nõus. Tehke ülesanne õpetaja suuliste juhiste järgi.

Korraldus ja otsing

Esitan küsimusi:

Mitu käpa kassil on?

Mitu kommi on uusaasta kingituses?

Töö mitmete numbritega... Soovitan neid lugeda vahemikus 1 kuni 10 ja tagasi.

Teen ettepaneku võrrelda üksteist pikkuse ja vanuse järgi (pikad ja näevad välja vanemad ning teised allpool - vähem); riiete võrdlus; pallid

Kehaline kasvatus"Buratino"

Töö tähestikus-märkmikus.

Võrrelge maja seinu?

Millest majad on tehtud?

Nad vastavad küsimustele ja jõuavad järeldusele, et häda juhtub nendega, kes numbreid ja numbreid ei tea.

Numbriridade järgi

Nad vaatavad pilte ja teevad järeldusi: suured, väikesed; kaua lühike.

Tehke toiminguid vastavalt tekstile.

Määrake lahtrite suurus, kulutage pikim segment

Refleksiiv-korrigeeriv

D / ja "Korvidesse paigutamine"

Suured esemed sinises korvis, väikesed esemed punases

Oodatud Tulemus:

Tea: skoor esimese kümne jooksul

On : objektide suuruse mõistmine

Olema võimeline: võrrelda objekte suuruse järgi suured - väikesed, pikad - lühikesed.

Tehnoloogiline kaart nr 3

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: Paks - õhuke, lai - kitsas.

Eesmärk: - tutvustada mõisteid paks - õhuke, lai - kitsas;

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Ma ütlen teile illustratsioonidega loendusraamatut:

Üks kord on naljakas varss,

Kaks on kukeseen

Kolm on kurguline kukk,

Ja neli - kass Vasyok.

Nüüd vastake kiiresti

Kui palju on kõiki mu sõpru?

Kuulake tähelepanelikult, korrake kooris. Lugege kokku, kui palju sõpru on.

Korraldus ja otsing

Täna võrdleme esemeid paksuse järgi

Puude eelistest rääkides (Räägin sellest, kuidas ja kus puitu kasutatakse)

Töö märkmikus ABC:

Võrdleme puid (paksud - õhukesed)

Pakun ribasid võrrelda:

Milline plokk on paksem?

Kumb on õhem?

Järeldus: esemed võivad olla paksud - õhukesed, laiad - kitsad.

Füüsika "Loomad"

Töö märkmikus ABC:võrrelda riideid, lauda

Kuula tähelepanelikult ja vasta küsimustele

Võrrelge objekte, tehke järeldused objektide üksteise külge kinnitamise meetodil

Kujutage loendamisruumis loetletud loomi.

Nad täidavad tähestikus pakutud ülesandeid.

Refleksiiv-korrigeeriv

D / ja "Püramiidi ehitamine" (eraldi)

Nende lauale on välja pandud erineva paksusega ribadest püramiid.

Oodatud Tulemus:

Tea: sellised mõisted nagu paksem, õhem;

On : aimu saada selliste suuruste erinevusest nagu paks-õhuke, lai-kitsas;

Olema võimeline: liigitage esemed paksuse järgi

Tehnoloogiline kaart nr 4

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: Lai - kitsas

Eesmärk: - tutvustada mõisteid lai - kitsas;

Näita nende väärtuste erinevust;

Arenda loogilist mõtlemist ja tähelepanu.

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Lugesin ette matemaatika mõistatusi:

Siil kõndis läbi metsa

Lõunaks leidsid seened.

Üks kase, üks haab,

Kui palju neid vitstest korvi on?

Oksal on kolm lindu -

Kass tuli

Üks vallandati.

Kui palju on järele jäänud? (puudub)

Kuula tähelepanelikult

Vasta esitatud küsimusele, tõesta nende vastus

Korraldus ja otsing

Ma räägin raamatute eelistest:

Millest paber on valmistatud?

Miks on raamatuid vaja?

Visuaalse materjaliga töötamine:

Võrdleme vardade paksust, uurime nende suurust - kumb on laiem - kitsam.

Füüsikaminut "Hundid"

Hundid läksid jahile.

Hundid rändavad rabas.

Muide, nad ütlevad

Hundid söövad marju.

Töötage kaardiga.Hundid on väsinud, nad otsustasid puhata, näevad 2 pinki. Ja äkki hakkasid nad vaidlema. Kas oskate arvata, miks? Samad poed?

Kas üks pood on lai ja teine? (kitsas)

Treeningharjutus

Võrrelge pliiatseid, paelu; võrdle tüüpe.

Kuula, vasta küsimustele

Võrrelge objekte ja tehke järeldused

Lapsed hüppavad värsi juurde.

Nad vaatavad kaarte ja ütlevad, miks hundid solvusid; võrrelda laiusega

Vasta sellele lai, kitsas, võrdne (võrdne) laius

Refleksiiv-korrigeeriv

D / ja "Leia oma kodu"

Leidke rühmast nende ribale vastav öömaja.

Oodatud Tulemus:

Tea: raamatute eelistest;

On : mõistmine sellistest väärtustest nagu lai - kitsas;

Olema võimeline: liigitage üksused laiuse põhjal

Tehnoloogiline kaart nr 5

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: Parem, vasak, ees, kõrge - madal.

Eesmärk: - koolitada lapsi kosmoses liikumise oskuses, määrata objektide täpne asukoht;

Tekitage huvi matemaatika vastu.

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Rõõmsameelne konto Buratinoga(edasi ja tagasi 10 piires).

Mõelge arvude seeria põhjal.

Korraldus ja otsing

Pinocchio kutsub meid mängu mängima "Lend". Pinocchio on dispetšer ja teie olete piloodid. Kuula tähelepanelikult - lahkume lennule.

1) käed üles, alla, külgedele, vööle, istusid maha, tõusid püsti, patsutasid, hüppasid;

2) kõrguse saavutamine on meeskondadel raskem: vasak käsi üles, parem käsi ülespoole, patsutas 3 korda, käed vööl, kallutage vasakule, paremale, trampisin 4 korda.

Töötame kaardiga.

Mida näidatakse, nimi?

Mis on paremal. Vasakule?

Ma teen ettepaneku panna seene keskele, jõulupuu paremale, ring vasakule.

Füüsikaminut "Buratino"

Töö märkmikus ABC:

Joonista lahtrid, värvi ja pane need ringi

Kuula tähelepanelikult ja järgi käske selgelt

Kõik vaatavad oma kaarti ja vastavad küsimustele

Üks laps tahvli juures, ülejäänud laudade taga, pani esemed õpetaja juhendamise järgi välja.

Harjutus

Nad värvivad lahtrit paremal - punane, vasakul - sinine, üleroheline, altkollane

Refleksiiv-korrigeeriv

Nüüd leiate igaüks oma naeratuse oma laua alt paremast ülemisest ja vasemast alanurgast.

Määrake nurgad ja leidke naeratus.

Oodatud Tulemus:

Tea: otsene ja vastupidine loendamine 10 piires;

On : idee orienteerumisest ruumis;

Olema võimeline: tegutsema vastavalt teenuseosutaja juhistele

Tehnoloogiline kaart nr 6

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: Tavakonto.

Eesmärk: - tutvuda järjenumbriga;

Tugevdada kosmoses navigeerimise võimet;

Arendage loogilist mõtlemist ja mälu.

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

D / ja "Color Guess". Annan kavandatud arvu suulise kirjelduse.

Lapsed arvavad kavandatud arvu arvude rea ja värvi järgi.

Korraldus ja otsing

Ma korraldan tikutoosid järjest:

Loe kastid kokku. Mida Rahat tegi?

Mida oleme õppinud?

Kui nad tahavad teada, kui palju esemeid on, loetakse nad Rakhatiks. Vastame küsimuselekui palju.

Mul on kõik ühesugused kastid, kuid ühel on pall. Kui peate välja selgitama objekti koha, loevad nad ka, kuid teistmoodi.

Kuva arve näidis.

Loeme vasakult paremale: esimene, teine \u200b\u200bjne.

Mis on viimane kast?

Paljastan saladuse: pall vasakul 5. kastis.

Jaotusmaterjalidega töötamine:

Kus on punane ruut reas?

Millised on sinised ruudud?

Füüsiline minut "Pardid".

Töötage märkmikus ABC

Loe kastid kokku.

Ta luges need kokku, saime teada, kui palju neid on.

Korda skoori kooris

Nad loevad koos õpetajaga. Viimane kast saab olema seitsmes.

Nad lähevad lauale, loevad kastid kokku ja leiavad palli.

Ruudud on paigutatud õpetaja juhendamisel.

Harjutus

Refleksiiv-korrigeeriv

Mida sa tunnis tegid?

Mis oli sellise konto nimi?

Nad ütlevad, et sellist kontot nimetataksejärjestus

Oodatud Tulemus:

Tea: mis on järjekorrakonto;

On : konto reeglite mõistmine;

Olema võimeline: loe esemeid õpetaja juhendamisel

Tehnoloogiline kaart №7

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: Palju on vähe, rohkem on vähem.

Eesmärk: - tutvuda mõistetega: palju - vähe, rohkem - vähem - objekte võrreldes;

Õpetada tasandusmeetodeid;

Arendage tähelepanu, fantaasiat, huvi matemaatika vastu.

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Täna läheme teiega maale "Teadvus ". Ja me saame teada, kas sulle meeldib mõelda, "mõistatada", "mõelda".

Tavakonto

Nad on õpetajaga nõus, kuulavad tähelepanelikult.

Mõelge selguse põhjal

Korraldus ja otsing

Kuulake esimest "keerulist" mõistatust:

Filya, Khryusha ja Stepashka kogunesid teed jooma. Kuid vaadake lauda - seal on ainult 2 kruusid. Meie kangelased on kurvad. Miks?

Kuidas olukorda parandada, et kõigil oleks lõbus?

Jaotusmaterjalidega töötamine:

Pange 4 jõulupuud ülemisele ribale ja 2 seent põhjale.

Mida vähem, mida rohkem?

Kui palju rohkem, vähem?

Füüsilised minutid: Mitu punkti on ringis, mitu korda tõstame käed jne.

Töö märkmikus ABC:

  1. Geomeetriliste kujundite värvimine
  2. Leidke kaas.

Vastus on, et kangelasi on rohkem kui kruuse. Üks ei saa seda.

Lisage veel kaks tassi.

Nad täidavad ülesannet õpetaja juhendamisel, vastavad küsimustele.

Tehke kontroll vastavalt pildile

Värvige sobivates värvides, ühendage kaas ja nõud joonega.

Refleksiiv-korrigeeriv

Didaktiline mäng "Kumb käsi on rohkem?"

Arva ära peidetud üksuste arv.

Oodatud Tulemus:

Tea: mõiste "palju - vähe, rohkem - vähem";

On : oskus hoida järjekorranumbrit;

Olema võimeline: objektide võrdsustamine sobitamise teel

Tehnoloogiline kaart №8

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: Objektide rühma võrdlus, kui palju - nii palju

Eesmärk: - tutvuda mõistete ja märkidega ≥ ≤;

Õpetage objekte võrdlema ja vastandama;

Arendage laste tähelepanu, kujutlusvõimet.

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

D / mäng "Mis on kadunud" (Panen mitu objektipilti flanellgraafile ja eemaldan siis ühe)

Nad jätavad meelde piltide järjestuse ja arvu, helistavad eemaldatud kaardile.

Korraldus ja otsing

Loen muinasjuttu "Konnakonn".

Hilinemine oli ahne, rahuldamatu. Kuid peagi avastasid sooelanikud, et ta pööras tähelepanu ainult neile, keda oli palju. Siin saate teda imetleda. Konna suu on võrdluse märk - see on avatud suunas, kus on rohkem.

Töö tahvli juures. Panin pildid flanelegraafile ja lapsed peaksid võrdlusmärgi panema.

Füüsikaminut "Soos"

Töö märkmikes.

  • Nüüd kirjutame konna suu, kui see on avatud ja kui see on suletud.
  • Tasandage konteinerid

Kuulake muinasjuttu tähelepanelikult, tutvuge konnaga Lyago

Ljaguškini suu on avatud suunas, kus on rohkem.

Valetamine teeb koertele suu lahti, sest neid on rohkem kui kasse jne.

Märkide kirjutamine vihikutesse ≤, ≥

Järeldus: 4 tassi on võrdne ühe teekannuga.

Refleksiiv-korrigeeriv

Kes tuli meile külla?

Mida teate konnast Leagu?

Küsimustele vastama

Oodatud Tulemus:

Tea: võrdlusmärkide kirjutamine;

On : ebavõrdsuse mõistmine;

Olema võimeline: võrrelda ja vastandada objekte väljendite abil, kui palju - nii palju

Tehnoloogiline kaart nr 9

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: Võrdsus.

Eesmärk: - tutvuda mõistetega: kui palju - nii palju, nii palju - kui palju - esemeid võrreldes ja vastandades;

Õpetada tasandusmeetodeid; mõista väljendit "nii palju - kui palju".

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Kes kohtub meiega?Arvake mõistatusi.

Ta ise on ümmargune, mitte pall.

Suu pole nähtav, aga hammustus.

Palja käepidemega ei saa seda võtta

Ja seda nimetatakse ... (siil).

Müts jookseb metsas

Koor närib pagasiruume. (jänes)

Kuulake tähelepanelikult, mõistatage mõistatust.

Korraldus ja otsing

S. Ivanovi muinasjutu "Dunno Jänku" lugemine.Küsimused loo kohta:

Kellel on lühem saba: jänesel või rebasel?

Vaata, jänes on lagendikule tulnud.

Töö kaartidega.

- Mitu palli on jänesel ühes, mitu teises käpas?

Mis palle on veel?

Mis jääb kanepist vasakule? Ja kanepi peal?

Mis on vähem: seened või pähklid?

Kuidas neid võrdseks muuta (sama arv)?

Töö märkmikus: tähemärgi \u003d õigekiri.

Fizminutka "Väike hall jänku istub"

Töö märkmikus ABC:

Gruppide võrdsustamine - lisades või vähendades nende arvu 1, 2, 3 üksuse võrra

Kuula muinasjuttu.

Jänesel on lühike saba ja rebasel pikk saba.

Kaartide põhjal vastavad nad küsimustele ja paigutavad flanellgraafile märke.

Vasakul on 1 kärbseseen ja kanepil 2 pähklit jne.

Nad soovitavad lisada või eemaldada.

Märk \u003d on ette nähtud.

Tehke tekstiharjutusi

Joonistage vastavale reale 1, 2, 3 objekti.

Refleksiiv-korrigeeriv

Kuidas teate üksuste rühmade võrdsustamiseks?

Millist väljendit kasutati objektigruppide võrdsuse määramiseks?

Vähendage või suurendage kogust 1, 2, 3 võrra

Sama palju kui - sama palju.

Oodatud Tulemus:

Tea: mis on ebavõrdsus;

On : idee tähise \u003d õigekirjast;

Olema võimeline: ühtlustage üksuste rühm, lisades või vähendades

Tehnoloogiline kaart nr 10

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: Vastuvõetud materjali "Metsloomade külastusel" konsolideerimine

Eesmärk: - kinnistada laste teadmisi selliste matemaatiliste mõistete kohta nagu: kauged - lähedased, suured - väikesed; orienteerumine ruumis.

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Täna läheme rännakule, õigemini külastame metsloomi. Sa oled minuga nõus.

Lapsed nõustuvad rõõmuga.

Korraldus ja otsing

Otsekonto kuni 10.

Tundi jõudmiseks peate kõndima üle jõe üle kivikeste. Kes arvab valesti, kukub vette.

Konnaotsing(Eksponeerin konna kuju).

Puusse peidetudOrav, mis soovib, et paneksite esemed välja.

Orienteerumine ruumis - ülesanne linnult(töö jaotusmaterjalidega).

Fizminutka "Tee nii palju, kui ma näitan."

Tasandavad esemed - poegadel oli tüli ja nad ei saa mänguasju jagada.

Astuge kividele ja lugege (paarikaupa)

Pange redel laiemast kitsamani välja.

Paksud esemed pannakse ühte korvi, õhukesed teise.

Objektid on lauale laotud individuaalselt vastavalt õpetaja suulistele juhistele.

Harjutus

Minge välja ja tasandage üksusi, lisades või vähendades.

Refleksiiv-korrigeeriv

Loendur - Tagasi gruppi tagasi muhkudega.

Eduka reisi jaoks saavad lapsed metsaelanikelt päikest.

Lapsed loevad muhke vastupidises suunas

Oodatud Tulemus:

Tea: sellised matemaatilised mõisted nagukaugel - lähedal, suur - väike, lai-kitsas;

On : otsese ja vastupidise loendamise oskus esimese kümne jooksul;

Olema võimeline: ruumis navigeerimine, objektide võrdsustamine,

Tehnoloogiline kaart №11

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: number ja number 1.

Eesmärk: - tutvuda kahe väiksema numbri numbri 4 koosseisuga;

Kakskeelne komponent: bir

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Kas te teate numbreid?

Siin nad on järjest, järjekorras. Ütleme neile tere.

Nad vastavad küsimusele, tervitavad numbreid.

Korraldus ja otsing

Töö mitmete numbritega.

Lugege neid vahemikus 1 kuni 10 ja tagasi. Loe eriarvamusel.

Ühe üksuse valimine paljude seast

Kui palju seeni on? Mitu väikest?

Mitu õuna? Kas kõik on ühesugused?

Tutvumine numbriga 1.

Täna vaatleme lähemalt numbrit 1. Kuidas see välja näeb?

Fizminutka "Kurg, pika säärega toonekurg"

Nüüd õpime, kuidas kirjutada lahtrisse number vastavalt kõigile kooli reeglitele.Numbrite kirjutamise reeglitega tutvumine.

Mis numbriga kohtusite? Kuidas see moodustub?

Kontrollminut

Kirjutage ainult vastused:

  • Mitu akent pildil (1)
  • Mitu lauda? (1)
  • Mitu diivanit? (-)

Lugege numbreid ja helistage siis läbi ühe.

Nad ütlevad, et seeni on ainult 5, kuid 1 on väike.

Ei, üks lehega õun.

Lapsed väljendavad oma oletusi arvude sarnasuse kohta erinevate objektidega.

Tehke tekstiharjutusi

Sõnalise kirjelduse järgi kirjutavad nad numbri kõigepealt tahvli juurde, seejärel õhku ja vihikutesse.

Lapsed kirjutavad märkmetesse ainult vastuseid

Refleksiiv-korrigeeriv

Õues mäng "Garaažid"

Nad jooksevad rühmas ringi, õpetaja märguande järgi asuvad nad vastavasse garaaži

Oodatud Tulemus:

Tea: skoor 10 piires

On : idee arvu 1 moodustamisest;

Olema võimeline: paljude seast valimiseks - üks; kirjuta vihikutesse number 1

Tehnoloogiline kaart nr 12

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: number ja number 2

Eesmärk: - tutvuda numbri ja numbriga 2, numbri 2 koosseisu ja moodustumisega;

Õpi kirjutama numbrit 2;

Arendage leidlikkust ja kujutlusvõimet, suurendage huvi matemaatika vastu.

Kakskeelne komponent:eki

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Kas otsite teadmiste teekonda? Selleks peame katkendlikust joonest välja panema tee.

Viime läbi soojenduse "Vasta mõtlemata" (mitu suud, otsaesist, kõrva jne on)

Vastus on positiivne.

Lapsed panevad kooris paika ja dikteerivad reisimarsruudi.

Korraldus ja otsing

Numbriseeriaga töötamine.

Kordamine - kirjutage number 1.

Postitan tahvlile kaardid numbritega 1 ja 2. Seletan, kuidas number 2 saadakse loomulikus reas:

- Kui palju mul vasakul õunu on? (1)

Ja kui palju paremalt? (1)

Kui lisan ühele veel 1, selgub, et 2. 2 koosneb kahest ühikust.

Tutvumine numbri 2 kirjutamisega

Kaks jalga kükitavad ja kallutavad pead.

Nii kaunilt paindub kael - hõljub nagu luik. S. Marshak.

MÄNG "Loe ja näita"(1 või 2 objektiga piltide kuvamine).

Füüsiline minut "Maksa 1., 2. eest!"

Töö õpetuses:

1. Kirjeldage pilti sõnadega "üks", "kaks".Kvantitatiivne jajärjestikune skoor 2 piires.

Mitu koera? Mida nad teevad?

2 ... Kaupade kvantitatiivne loendamine.

3. Mustri määramine. Tähelepanu, loogika ülesanded.

4. Numbri 2 kirjutamine.

Tahvli juures kirjutavad kaks inimest numbri 1

Küsimustele vastama

Nad kordavad kooris, kuidas nad said numbri 2.

Märja lapiga kirjutavad nad õhku numbri 2

Ühel - sirutage käed ettepoole, teisel õlgadele.

Tehke teksti kohal liikumisi

Nad täidavad vihikutes ülesandeid, vastavad esitatud küsimustele.

Nad kirjutavad numbri 2.

Refleksiiv-korrigeeriv

Kassaminut:

Mitu kõrva on jänkul?

Kui palju on elevandil pagasiruume?

Üks komm ja veel üks komm ning koos ...

Vasta küsimusele ja jäädvusta ainult vastus

Oodatud Tulemus:

Tea: numbri 1 kirjutamine ja moodustamine; mõiste "numbriseeria";

On : oskus kirjutada number 2 õigesti; idee kvantitatiivsest ja järjestuslikust loendamisest;

Olema võimeline: moodustavad numbri 2; kirjuta number

Tehnoloogiline kaart №13

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: Märgid +, -, \u003d.

Eesmärk: - tutvuda märkidega +, -, \u003d

Harjutage võimet vähendada ja suurendada 1 võrra, kasutades näidete ja probleemide lahendamisel vastavaid märke;

Arenda loogilist mõtlemist ja leidlikkust.

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Mis aastaajal me külla sõidame?

See muutus ootamatult kaks korda kergemaks.

Õu on nagu päikese käes.

See kleit on kuldne, õlgadel kask.

Nii et alustame lennukit, läheme lendama.

Nad vastavad, et lendavad sügist külastama.

Lennumarsruut on kirjutatud vihikutesse.

Korraldus ja otsing

Töötage kaardiga.

Niisiis jõudsime kohale. Mõelge pildile.

Kas see on sügise algus või lõpp?

Mis on avatud akna ees?

Kus lepatriinu indekseerib?

Milliseid esemeid on ükshaaval? Kaks?

Kordamine

Kehaline kasvatus

Kuula mõistatust "sügis":

Haavikute varjus on kasvanud seen.

Algul oli ta üksi.

Siis murdis läbi teine \u200b\u200bseen

Leidsin end esimese kõrvalt.

- Mida ütleb selle ülesande algus?

Kirjutame selle. Mis see siis endast kujutab? (jätke lahter vahele ja kirjutage teisest)

- Mida öökull küsis? (seente kokku lugemiseks peatekorda. Selle jaoks on märk olemas+). Kasutatud \u003d märk

Teine ülesanne:

Öökulli korvis on kaks seent,

Kuid oravad küsivad ühte.

Muidugi ravis öökull oravaid.

Kui palju on järele jäänud? Kas tohib teilt küsida?

Loo "Suur avastus" kuulamine

Nad vaatavad pilti hoolikalt ja vastavad küsimustele.

Lapsed kirjutavad numbrid 1,2.

Tehke sobivad liigutused.

Nad kuulavad probleemi ja ütlevad vastuse.

Seen oli üksi

Üks on veel kasvanud

Kui palju on seeni kokku?

Nad loevad, et lisada üks ühele ... tuleb välja ...

Tutvuge märgiga-

Kuula tähelepanelikult.

Refleksiiv-korrigeeriv

Kassaminut:

Kirjutage liitmise või liitmise märk. Mis on selle märgi nimi?

Kirjutage lahutamise või vähendamise märk. Nimetage see.

Lisage üks ühele.

Kuulake ülesandeid ja kirjutage ainult vastus

Oodatud Tulemus:

Tea: arvu 2 moodustumine;

On : ülesande idee;

Olema võimeline: kasutage märke +, -, \u003d

Tehnoloogiline kaart nr 14

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: Arv ja number 0

Eesmärk: - tutvuda numbri ja numbriga 0, arvu 0 moodustumisega, selle kohaga numbrireas;

Arendada mõtlemise loogikat, matemaatilist leidlikkust;

Soodustage soovi saada teadmisi.

Kakskeelne komponent:

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Kuula naljakat luuletust aukude kohta:

Ostsime väikesele Irochkale 2 bagelit.

Igal sõõrikul oli auk.

Irochka sööb 2 piimakotti,

Ja laske aukudel hiljem valetada.

Kas ma saan auke süüa? Miks?

Vastake salmi sisu järgi

Auk on tühi koht.

Korraldus ja otsing

Miks peaks matemaatikas rääkima bagelitest? Ja siis näeb see auk välja nagu number, millest me ei rääkinud. Kas olete arvanud?

Luule lugemine numbri kohta.

Keskendub nullkohale.Null on näiv. Need ei tähenda midagi. Lisage null 2 \u200b\u200bkommile. Tulemus on sama 2. lahutada null 2-st ...

Töö märkmikes

Kehaline kasvatus

Hiired tulid korra välja

Vaadake, mis kell on.

Üks kaks kolm neli.

Hiired tõmbasid raskusi.

Järsku kostis kohutav helin -

Hiired jooksid minema.

- mitu hiirt on alles?

Ülesanded kiireks mõistmiseks

Matemaatika mõistatuste lugemine

Lapsed vastavad, et see on number null.

Vastus on, et tuleb 2 kommi

Kirjutage arv 0

Tehke sobivad liigutused.

Üldse mitte. Null

Nad loevad sõrmedele ja annavad vastuse.

Refleksiiv-korrigeeriv

D / ja "Mis märk", "Kuidas see välja näeb?"

Nimetage soovitatud märk.

Oodatud Tulemus:

Tea: mis tähendab arvu 0;

On : oskus kirjutada number 0.

Olema võimeline: tähistage arvuga üksuste arv, lahendage matemaatikaülesandeid

Tehnoloogiline kaart №25

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: number ja joonis 7.

Eesmärk: - tutvuda numbri ja arvuga 7, arvu 7 moodustamine;

Harjutage digitaalsete märkide kirjutamise oskust;

Tekkida soov probleeme lahendada, kujundada haridusoskusi;

Õpi objekte võrdlema koguse osas;

Kasvatage huvi matemaatiliste teadmiste vastu.

Kakskeelne komponent:zheti, іrpi

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Vaadake meie poole, et Siil Pykh tuli külla, kes palus abi:

Loe 20-ni;

Värvi äraarvamise mäng.

Lapsed näitavad üles huvi, vastavad siili palvele.

Korraldus ja otsing

Küsi matemaatilist mõistatust;

esitab mõistatuse kohta küsimusi.

Tutvustage numbri 7 moodustumist ja andke näidis numbri kirjutamiseks.

Leidke numbrimäng

Kehaline kasvatus "Varsti nimetage". Hoian palli käes, viskan selle lapsele ja esitan kasahhi keeles küsimuse:

Mis aastaaeg on?

Mis kuu see nüüd on? Ja jne.

Mäng "Loe, joonista, kirjuta". Selgitan, et igal oksal peate viimistlema sõstraid nii, et neid oleks 7. Avaldiste salvestamine.

Mäng "Metsa marjade järele". Ta kutsub lapsi aitama Pyhul kindlaks teha, millises põõsas on rohkem marju ja millises vähem.

Arva ära ja vasta õpetaja küsimustele.

Määrake number üksikutele lehtedele

Leidke jooniselt joonis ja tehke see ümber

Nad seisavad ringis, püüavad palli ja tagastavad selle küsimusele vastamiseks.

Joonista sõstrad, näita number numbriga, loe näiteid

Marjad loendatakse, nummerdatakse ja tähistatakse ≥, ≤

Refleksiiv-korrigeeriv

  • Mis numbriga kohtusite?
  • Kuidas saite numbri 7?

Enesekontroll ja tehtud töö enesehinnang (vastavalt suulistele juhistele)

Lapsed hindavad oma tööd iseseisvalt: paremas alanurgas on roheline ring (kõik on õige), kollane (1-2 viga), punane (3 või rohkem)

Oodatud Tulemus:

Tea: arvu 7 moodustamine; otsene ja vastupidine loendamine esimese kümne jooksul

On : numbri 7 koosseisu mõistmine

Olema võimeline: tähistage numbrit numbriga; võrrelda kaupu koguse järgi.

Tehnoloogiline kaart №26

organiseeritud õppetegevused

eelkooliealistele rühmadele

Haridusvaldkonnad:Tunnetus

Jaotis: Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

Teema: number ja number 8.

Eesmärk: - õpetada matemaatilist mõistatust ära arvama, arvude ja märkide abil lahendus üles kirjutama;

Tutvustage number 8; õppima kirjutama numbrit 8;

Õppige märke + või - õigesti kasutama ja kirjutama;

Kujundage enesekontrolli ja enesehinnangu oskus

Kakskeelne komponent:mysyk, Segiz, Kagtar

tegevuse etapid

õpetaja tegevus

laste tegevused

Motiveeriv ja stiimul

Asetan kassipojad flanellgraafile (mängides mõistatuse ümber)

Küsimuste esitamine:

  • Mitu kassipoega on?
  • Kuidas tekkis number 8?

Lapsed tunnevad mõistatuse vastu huvi, vastavad küsimustele; kirjuta üles pusle seisukord, loe kirjet

Korraldus ja otsing

Loeb I. Blumkini luuletust "Number 8"

Tutvumine numbriga 8.

Kehaline kasvatus "Üks - painuta!"

Mäng "Beads" loeb luuletuse ülesande:

Tegin helmeid erinevatest numbritest,

Ja nendes ringkondades, kus numbreid pole,

Korraldage plusse ja miinuseid,

Vajaliku vastuse saamiseks.

Mäng "Saak, viska rohkem, helista vähem" (kasahhi keel).

Tutvumine kuu nimega - jaanuar.

Mõistatuse tegemine

See pigistab kõrvu, pigistab nina

Ronib saabaste pakase sisse.

Kui loksute vette, siis see kukub

Mitte juba vesi, vaid jää.

Päike pöördus suve poole

Mis, ütle mulle, see kuu?

Mäng "Ühenda õigesti". Esitab küsimusi illustreerimise kohta.

Võrrelge joonist ümbritsevate objektidega; leidke numbrid 8 ja ringige need vastavalt näidisele, kirjutades numbrid osakonda. lehed

Liikumised viiakse läbi teksti kohal.

Märkide paigutamine ja näidete lugemine

Seisake ringis, tagastage pall, helistades 1 enam-vähem

Talvemärke nimetatakse talvekuudeks.

Ühendage väikesed pildid suure pildiga, nii et need oleksid seotud selle aastaajaga.

Refleksiiv-korrigeeriv

Õues mäng "Autod ja garaažid".

Enesekontroll ja tehtud töö enesehinnang.

Nad hõivavad garaaži vastavalt antud numbrile.

hinnata nende tööd: paremas alanurgas rohelise, kollase, punase ringiga.

Oodatud Tulemus:

Tea: arvu 8 moodustumine; numbrite kirjutamine kuni 8; aastaaegade nimed

On : numbri 8 koosseisu mõistmine.

Olema võimeline: helistage kuule, kirjutage number 8; korreleerima numbrit ja numbrit; kasuta ja kirjuta märke + ja - õigesti.


Korraldatud õppetegevuse tehnoloogiline kaart

Matemaatiliste elementaarsete esituste moodustamine

(vanemad koolieelne vanus)

Teema: Maagilised numbrid.

Eesmärk: kümne esimese numbrite uurimisel saadud teadmiste kinnistamiseks.

Ülesanded: edendada komponeerimise oskust lihtsad ülesanded ja kirjuta selle lahendus; sulgeda otsese, pöörd- ja järjestusloendamise oskus, numbrite korrektne kirjapilt; arendada kosmoses, paberilehel navigeerimise oskust, et leida number reast; arendada mälu, loogilist mõtlemist, tähelepanu; suurendada huvi matemaatika vastu.

Kakskeelne komponent: üks - bі p, kaks - ekі , kolm -ү w, neli - tө rt, viis - kurat, kuus - altid, seitse - zhetі , kaheksa - segі h, üheksa - togyz, kümme - ta.

Tunni käik

    Motiveeriv - stiimul

Koolitaja: Poisid, täna läheme matemaatilisele teekonnale.

Ilmuvad Punamütsike ja Hunt (muusika järgi).

Hunt: Punamütsike, kuhu sa lähed?

Punamütsike: Lähen vanaema juurde, toon talle pirukad ja poti võid.

Hunt: Ma lähen seda rada (valib pika rajaga kava) ja sina seda teed (annab Punamütsikesele lühikese rajaga kava). Mul on väike plaan, jooksen tüdrukust kiiremini.

(Hundi teeplaan) (Punamütsikese teeplaan)

Punamütsike tuleb kõigepealt vanaema juurde.

Koolitaja: Kuidas arvate, miks Punamütsike esikohale tuli?

Lapsed: Hundil on väike leht ja sellel on teeplaan pikk. Punamütsikese puhul on vastupidi: leht on suur - teeplaan on lühike.

Hunt nutab, vanaema rahustab teda.

Hunt: Vanaema, ma tahtsin sind süüa. Vabandage mind (nutt).

Vanaema: Noh, olgu, hunt, ma annan teile andeks, kui saate minu ülesannetega hakkama.

Hunt: Ma ilmselt ei saa.

Koolitaja: Poisid, kas me saame hunti aidata?

Lapsed: Jah!

    Organisatsiooniline - stiimul

Vanaema: Poisid, Hundi abistamiseks läheme Nutikate Poiste maale, kus meid ootavad huvitavad põnevad ülesanded.

Kõlab laul "Väike mootor", lapsed lähevad teekonnale.

Koolitaja: Siin on meie peatus.

Lapsed ( loe) : Smarty riik.

    "Värvige korras"

    Didaktiline mäng "Rõõmsameelne rong"

Tavakonto. Lapsed istuvad reisijatele vagunites - loomad vanuse järgi, esimene number on vaguni number, teine \u200b\u200bon iste.

    Kaartidega töötamine "Värvige korras"

Tavakonto. Lapsed maalivad kujundeid.

Värvige järjekorras

2 , 8 - 3 , 7 - 6 , 9 -

1 , 5 - 4 , 10 -

_____________________________________________________________________________

Vanaema: Marisha, sa lähed paremale, leiad teise ülesande.

    Lahendage "Lugejad - mõistatused"

Loogiline mõtlemine (vale vastuse korral näidatakse pilti).

Mitu saba, mitu jalga,

Kas teil on kaks kukke? Kaks siga?

Kui palju väikseid lemmikloomi, linde lendas üle jõe,

Kaks kassipoega? Tuvi, haug, kaks tihast.

Kui palju linde lendas üle jõe?

    Pallimäng "Jätka loendamist"

Otsene, vastupidine loendamine (kasahhi ja vene keeles).

    "Naabrite" kaartidega töötamine

Laste iseseisev töö kaartidel.

_____________________________________________________________________________

Sisestage puuduvad numbrid

9

6

3

1

_____________________________________________________________________________

Vanaema: Saša, lähed vasakule, leiad kolmanda ülesande.

    "Lahendage näiteid"

Töö märkmikes. Lapsed kirjutavad dikteerimist.

5 + 1 = 4 – 2 = 9 + 1 = 10 – 2 =

Füüsikaminut: "Kolm karu"

Kolm karu kõndisid koju

Isa oli suur - suur.

Ema on natuke lühem

Ja mu poeg on alles beebi!

Ta oli väga väike,

Käisin ringi mänguasjadega.

Vanaema: Alyosha, neljas ülesanne on seljataga.

    "Probleemi loomine"

Näidake koolitajale ülesande koostamise skeemi.

    Seisund

    Küsimus

    Otsus

    Vastus

?

Nad istutasid parki 3 sõi ja 2 haab. Kui palju puid istutati parki?

Ülesanne

Küsimus

3 + 2 = 5 Vastus: 5 parki istutatud puud

Otsus Vastus

Lapsed kirjutavad probleemi lahenduse vihikutesse.

Mänguharjutus "Saak" (sõrmevõimlemine).

Naeris kasvas - kollane ja tugev.

Maja ees on peet, vaadates otse akendesse.

Natuke edu, sööme selle oma südamega täis.

Ja korista porgandeid, korjata mahlaselt, magusalt.

Vanaema: Tolya, viies ülesanne on see, kus on numbreid (kella lähedal).

    "Võrdle numbreid."

    Molbertil on numbripaarid. Lapsed võrdlevad neid, panevad märke:< , > , =

3 7 10 5 3 3 7 9 2 8

    Laste töö kaartidel.

Lapsed tõmbavad joonest numbreid sama arvu objektideni.

9

5

7

    Peegeldav - parandav

Koolitaja: Poisid, mida me matemaatikatunnis täna tegime. Mida sulle meeldis teha? Kes seal nutab? Poisid, mis see number on? Nolik, miks sa nutad?

Nolik: Numbrid ei taha minuga sõbraks saada.

Koolitaja: Poisid, miks te ei taha nulliga sõbrad olla?

Lapsed: Sest see ei tähenda midagi. Ta on tühi koht. Minge meist eemale!

Koolitaja: Poisid, kõik matemaatika numbrid on olulised, tähendusrikkad. Kui null asub suvalisest numbrist vasakul, ei tähenda see midagi, kuid kui null on mis tahes numbrist paremal ...

Mis numbrid on, poisid? Hästi tehtud!

Koolitaja: Leppime numbrid omavahel kokku ja laseme neil kunagi tülitseda.

Lapsed panevad maskid endale meeldivatest numbritest üles, leiavad paari ja tantsivad naljaka muusika järgi.

Koolitaja: Poisid, paneme majadesse numbrid.

Didaktiline mäng "Russellid majades".

Vanaema: Mis kutid te olete hästi tehtud! Ja Hundil aitasid kõik ülesanded lahendada ning numbrid elavad nüüd sõbralikult ja rahulikult. Tänan teid huvitava õppetunni eest, aktiivsuse eest, et saate kuulata ja vastata täieliku vastusega. Aidake endale kutid pirukad.

Vanuserühm: vanem "Solnyshko".

Haridusvaldkond: "Tunnetus ».

Jaotis: "FEMP ".

Ankurdamine:geomeetriliste kujundite nimed; digitaalne rida kuni 5; numbrite tundmine; järjestus ja loendus viie piires; oskused lihtsate probleemide lahendamiseks.

Tuttav numbri ja numbriga 6; õpetada korreleerima objektide arvu ja arvu; kujundada idee arvu saamiseks, lisades 1; kvantitatiivse ja järjestusloendamise oskuste arendamine 6 piires; mõiste "kuusnurk" moodustamine. Arendada tähelepanu ja loogilist mõtlemist; arendada käe peenmotoorikat.

Varustus ja materjalid:geomeetriliste kujunditega kaardid, digitaalkaardid vahemikus 0 kuni 6, töövihikud ja pliiatsid.

Sõnavara töö: kuusnurk, arv ja number 6.

Kakskeelne komponent: tere - selmetsiz be, alty - six, goodby - sau bolynyz .

Tegevuse etapid Õpetaja tegevused Laste teod
Motiveeriv ja stiimul Õpetaja kutsub lapsi tervitama külalisi, kes osalevad avatud õppetunnis Kasahstani ja muusika saatel "rongis", et minna reisile "matemaatikute" riiki. Salemetsizderme. Need on ehitatud "rongi" ja liiguvad esimesse jaama.
Korraldus ja otsing Esimene linn, kuhu jõudsime, geomeetriliste kujundite linn. Selles linnas elavad hämmastavad inimesed. Nende nägemiseks peate mõistma mõistatusi:

1. Mul pole nurki

Ja ma olen nagu taldrik

Plaadil ja kaanel

Rõngal, rattal

Kes ma olen, sõbrad?

Näidake huvi reisimise vastu.
2. Ta tunneb mind juba pikka aega

Iga nurk selles on sirge

Kõik neli külge

Sama pikk

Mul on hea meel teda teile tutvustada,

Ja tema nimi on

Ruut.
3. Kolm nurka, kolm külge

Võib olla erineva pikkusega

Kui seisate nurkades

Varsti hüppad ka ise

Kolmnurk.
4. See näeb välja nagu muna

Või näole.

See on selline ring

Väga kummaline välimus

Ring muutus tasaseks

Selgus äkki

Ovaalne.
5. Neli nurka nagu mul on ruut

Aga ma ei julge ennast väljakuks nimetada,

Ja ometi näeb see muide väljakut välja

Kaks pikka külge ja kaks lühemat.

Mõistatusi mõistatades paneb õpetaja geomeetriliste kujundite kujutised magnetplaadile (ühes reas). Nii kohtusime oma sõpradega.

Ristkülik.
Ja nüüd liigume edasi järgmisesse linna. Jõudsime Figuuride linna. Kas teate numbreid? Me kontrollime seda kohe.

Kui vana on kana munas,

Mitu tiiba on kassipojal

Kui palju jäneseid on mutt söönud

Ainult number teab ...

Lapsed ehitatakse "rongile" ja muusika järgi liigutakse järgmisse "jaama".
Mitu kõrva kroonil

Kukeseen ja jänes,

Ja lõvi esikäpad

Ainult number teab ...

Kaks.
Hommikul istusid kaks jänest maja juures

Ja nad laulsid koos lustlikku laulu!

Üks jooksis minema ja teine \u200b\u200bistub siiani

Kui palju on majadel jäneseid?

Üks.
Kui palju on fooril silmi

Vasta kiirelt kooris!

Kolm.
Joonistas kassi maja

Kolm akent, verandaga uks.

Ülakorrusel on ikka aken, nii et pimedaks ei jää

Loendage kassi maja aknaid.

Neli.
Seina ääres on vannid

Igal on täpselt konn.

Kui seal oleks viis vanni

Mitu konna seal oli?

Viis.
Hästi tehtud! Numbrid on nii rahmeldavad, et neid aetakse pidevalt segi. Aidake mul poisid neid õiges järjekorras seada.

Korraldame arvukaardid iga kuju alla, vasakult paremale.

Soojendus "Mis on kontol".

Teeme soojenduse nimega "Milline". Õpetaja esitab küsimuse, visates lapsele palli. Laps vastab palli tagasi viskamisega.

Levitage vasakult paremale.

Tellimus ja loendus 5 jooksul.

Milline on kolme nurgaga kuju? Kas see on kuju?

Milline on munataoline kuju? Kas see on kuju?

Milline on rõngataoline kuju? Kas see on kuju?

Mis on see näitaja, millel on kõik küljed võrdse pikkusega? Kas see on kuju?

Milline on punane näitaja? Kas see on kuju?

Koputus uksele.

Vabandust, ka mina olen kuju,

Sa ei tunne mind

Saame aga tuttavaks.

Ma ei ole ring ega ruut

Olen viisnurkne vend.

Minu nimi on hulknurk

Või pigem olen ma kuusnurk!

(kolmas järjest). Kolmnurk.

(neljas järjest). Ovaalne.

(esimene järjest). Ring.

(teine \u200b\u200bjärjest). Ruut.

(viies järjest). Ristkülik.

Et oleks lõbusam, tantsime varsti. (figuuritants).

Nii et nad ei unusta mind

Jätan su mälestuseks! (lehel kuusnurk.)

Arvestame, mitu nurka on kuusnurgal (6), seetõttu nimetatakse seda hulknurka kuusnurgaks.

Tantsige "kuusnurgaga".
Lapsed istuvad laudade taha maha ja loeme veel kord meie geomeetrilised kujundid kokku ja lisame kuusnurga ning loeme uuesti, mitu geomeetrilist kuju on nüüd? Kuidas see juhtus? 6 on 5 geomeetrilist kujundit ja veel üks joonis. Kuueks saamiseks lisasime ühe kuni viie. Loeme järjekorras ja tagasi. 1,2,3,4,5
Number kuus tähistatakse numbriga 6, kasahhi keeles on kuus nelikümmend. Kordame.

Number kuus - ukselukk:

Konks peal, ring allpool.

Kirjutame selle õhku. Vaadake, kuidas peate selle numbri õigesti kirjutama: ümmargune joon ülevalt alla, seejärel ümardage see ja viige see üles, ümardage vasakule veidi lahtri keskosa kohal.

Alty
Füüsika: näpumäng

Tüdrukud ja poisid!

Loeme sõrmed kokku.

Olen esimene sõrm. Ma olen suur!

Indeks on teine!

Kolmas sõrm on keskmine.

Neljas on nimetu.

Ja viies väike sõrm, väike, punakas! (2 korda).

Sooritage sõrmevõimlemist.
Võtke nüüd pliiats ja ring ning kirjutage vihikusse number 6. Töö märkmikes.
Refleksiiv-korrigeeriv Oletame, millises riigis me teie juures viibime?

Mis oli esimene linn, mida külastasime?

Millises teises linnas me käisime?

Mis kujundiga kohtusime?

Mitu nurka on kuusnurgal?

Mis numbri ja näitaja me täna kohtasime?

Kuidas on Kasahstis kuus?

Õpetaja tänab lapsi.

Matemaatika.

Geomeetriliste kujundite linn.

Figuuride linn.

Kuusnurk.

Number ja number kuus.

Jätke Kazi külalistega hüvasti. keel. Muusika järgi lähevad nad rongile "rongis".

Oodatud Tulemus.

Tea: number ja number 6 ning kuusnurk.

On kuusnurga kujutamine; numbrite 6 kirjutamise kohta; idee saada number, lisades 1.

Saa osata: arvake ära antud mõistatused, leidke vastused; tundke ära kuusnurk ja number 6.

Tehnoloogiline kaart elementaarsete matemaatiliste esituste moodustamiseks, kasutades sotsiaalmängude võtteid aastal vanem rühm

Tarkvara sisu:

1. Parandage skoor 10-le, osake nimetada numbri naabrid ja märkige vajalik number numbriga.

2. Edendada meeskonnas töötamise võimet, iseseisvust, visadust.

3. Kinnitada arusaam suureneva ja kahaneva rea \u200b\u200bkoostamise lihtsamatest mustritest.

4. Arenda loogilise mõtlemise algus.

5. Tugevdada koolieelikute kinesteetilisi võimeid;

6. Edendada koolieelikute aktiivse positsiooni, iseseisvuse, loovuse kujunemist;

7. Arendada lastes elementaarse enesekontrolli ja oma tegevuse, suhete teistega reguleerimise oskusi

8. Tekita huvi matemaatika vastu.

Tere kutid. Kas soovite mängida? Vaadake, mida ma täna gruppi tõin. Mis see on? Just, niidipall. Soovitan teil kõigil istuda poolringis vaibal. Ja nüüd anname palli ringis mööda, keerates selle lahti ja ütleme oma nime.

Gossameri mäng (ühtekuuluvuse mäng). Tore, me tegime seda teiega ja mis juhtus? Täpselt nii, ring. Niit ühendas meid kõiki ühtseks ringiks. Kes me teiega oleme? (oleme meeskond, rühm) Suurepärased ja nüüd oleme ka meie suur rühm jaguneme väikesteks minigruppideks.

"Piisad". Iga laps on tilk. Lapsed hakkavad märguandel vaibal liikuma. Ärge põrutage kokku! Minu signaali "Tilgad on ühendatud klaasi 4" jagamisel jagunete 2 meeskonnaks. Nüüd valime igale meeskonnale kapteni. (lettide abil). Leidke endale tabel ja kuulake ülesannet tähelepanelikult.

Enne iga võistkonda on 3 pilti majadega.(mäng "Leia naabrid") ja komplektid numbritega. Igal numbril on kaks naabrit. Peate need leidma ja täitma tühjad lahtrid vajalike numbritega. Alustage minu märguandel ülesande täitmist ja siis põhjendab kapten teie valikut.

Nutikad tüdrukud, ootan teid jälle ringis. Kujutage ette, et te kõik olete tilgad ja hakkate vaibal liikuma ... tilgad liiguvad, kuid samal ajal vaatavad nad mind, kui palju näppe ma näitan, nii paljud piiskad peaksid koos sõbrad saama .. (4 meeskonda, 2 tilka). Valige oma laud ja kuulake ülesannet tähelepanelikult - enne kui olete teekannude ja komplekti pildidkiusneri pulgad. Palun koostage täpselt sama teekannu muster nagu pildil .. Vaadake, millistest suurepärastest teekannudest olete välja tulnud ... Palun pöörduge nüüd naabrite poole ja pöörake peopesad nende poole, kõigepealt üks naaberjoonistab peopesalearv 0–10 ja arvate ära, ja siis vahetame rolle ...

Oled suurepärane, tegid kõik õigesti. Minge nüüd vaiba juurde tagasi. Nüüd hakkame seda mängu mängima. Igaüks teist valib minu hulgast ümbriku (need on ühesugused), avab need, leiab naabrid (ruut ja ring 4 osast värvi järgi). Palun koostage, mis teil on ... Mis on rohkem kui ½ või ¼..komplekt või ½.integer või 1 // 4 jne. Suurepärane, valime igas meeskonnas kapteni ja tabeli ... teie meeskonna ettelõigatud pilt... Kogute selle tema jaoks ja kapten vastab sellele, mis sellel on kujutatud ... Ja minge nüüd oma meeskonnaga välja ja proovige luua meeskonnale oma number ... (teine \u200b\u200bmeeskond arvab ära).

Kui suurepärased numbrid me saime! Kui head stipendiaatid olete, saite hakkama! Istume kõik maha vaibale ja võtame taas ämblikuvõrgu ning kerides niidi palli ümber, ütleme kõigile, mis teile täna meeldis.

Ja rändame mööda digitaalset metsarada.

Mis loom see on?

Arvake varsti!

Ühendage numbrid

Nimetage metsaline.

Sõrmeharjutus "Siil" (kirpi) :

Lastega õpetaja kohtab teel siili (mänguasja).

Siil on meile järgmise ülesande ette valmistanud.

Ta kogus seeni juba sügisel ega saa neid (taratua) kuidagi korvidesse paigutada, nii et mõlemal oleks sama kogus seeni. Tal on 8 seent ja 2 korvi. Proovime seened korraldada nii, et igas korvis oleks samad seened. Ja kui on 4 korvi, siis mitu seent mahub igasse. Ärge unustage, et igas korvis peaks olema sama kogus seeni.

Kui palju rühmi see osutus ja kuna neis on nüüd seeni? Olete siili ülesandega toime tulnud ja oskasite seened korvidesse sättida. Ja õunu saate puult laiali laotada.

Kumb rada on pikem: kasepuust 1 majani või 2ni? Kuidas kontrollida? On vaja mõõta radade pikkust.

Täna õpime taas mõõtma pikkust ja laiust. Pikkuse määramiseks tuleb see mõõta (seluge). Mõõdu valimine. See võib olla niit, pulk, klots, pabeririba, papp jne. Täna on selline meede pabeririba. Kinnitage teele mõõtriba, märkige mõõtmise lõpp pliiatsiga. Joonistame rist (märk) - see tähendab, et mõõtmine on üks kord täielikult paigaldatud.

Jätkame mõõtmist seni, kuni mõõtmine viimast korda teele mahub. Mida me ribaks nimetame? Ja rist? Kõigepealt mõõdan tee pikkust kasepuust 1 majani. Ja et mitte unustada, mitu korda mõõtmist edasi lükati, tõmbame üheaegselt risti. Pärast mõõtmise lõpetamist loeme ristid kokku ja saame teada, mitu korda mõõtmist täideti.

Kui pikk on tee kasest 2 majani? Milline rada on pikem? Miks sa nii arvad? Kuidas seda tõestada?

Nüüd mõõdate mitu mõõtmist lehe pikkus on selle laiusest suurem.

Et mitte unustada, mitu korda mõõtmist täideti, panete oma pulgad kõrvale.

Mitu pulka olete kokku lugenud? Mida nad mõtlevad? Mis on lehe pikkus? Teate, kuidas (salystyruғa) numbreid võrrelda.

Ja nüüd puhutakse mulle 10 inimest. Te pole nüüd lapsed, vaid numbrid. Numbrid on järjekorras 1 kuni 10. Kas numbrid on õigesti üles ehitatud? Nüüd ütlevad nad meile, kumb neist ja kui palju rohkem ja vähem kui mis. Number 1 ütleb numbrile 2: "Ma olen vähem kui sina 1 võrra". Mida number 2 talle vastab? "Number 2" vastab: "Olen 1 võrra rohkem kui sina". Mida ütlete numbrile 3? " Ja nii edasi kuni numbrini 10.

Koju naasmiseks peame täitma viimase ülesande. Teil on 5 seent. Peate mind tähelepanelikult kuulama. Värvige kollase värviga ovaal, milles on vähem kui 5 seeni 1-ga. Roheline 2-ga, sinine 3-ga, 3 punane 4-ga.

Teil on üks õun. Värvige kollane ovaal veel 3 õunaga: sinine 4. Punaseks 2. Roheline 1 võrra.