Автор: вчитель початкових класів М'якенко Любов Петрівна

ЗАКІРІПЛЕННЯ ВМІНЬ ПИСАТИ ВИВЧЕНІ ЛІТЕРИ.
ПОВТОРЕННЯ ПРАВИЛ З'ЄДНАННЯ З ІНШИМИ
ЛІТЕРАМИ. СПИСУВАННЯ З РУКОПИСНОГО ТА
ПЕЧАТНОГО ТЕКСТІВ. (за підручником Захарійчук М.Д.)

ТЕМА: закріплення вмінь писати вивчені букви. Повторення правил з'єднання

вивчених букв. Списування тексту, поданого рукописним та друкованим

МЕТА: закріпити написання вивчених літер, складів, слів із ними, з'єднання із вивченими літерами; вдосконалювати навички звуко-літерного аналізу слів; формувати вміння писати під диктовку та списувати з друкованого тексту; розвивати зв'язне мовлення, граматичну пильність, виховувати старанність у роботі.

ОБЛАДНАННЯ: плакат «Пиши правильно», малюнок Незнайки, звукові моделі слів, картки складів.

ТИП УРОКУ: урок закріплення знань

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Усі за парті ми сідаємо.

До роботи приступаємо.

Щоб помилок уникнути,

Треба пильність розвивати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • У казковій країні букв усі мають якісь таланти. Букви пропонують нам випробування, закликають бути уважними та старанними.

Я Незнайка щойно стріла.

Про урок наш розповіла.

Ну, а він вітання нам передавши

Без помилок завдання зробити прохання.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

І V. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Диктант вивчених букв
  • Яку букву нагадує гарбуз? - (Б)
  • З якої букви змайстрували гірку у цирку – (Л)
  • Яка літера схопила на пів бублика? - (С)
  • Схожа на дім? - (Д)
  • Яка буква має схожість із цифрою? - (З)
  • Яка літера не може обійтися без парасолі? - (Т)
  • На яку літеру схожа улитка? - (Р)
  • Схожа на шию гуся? - (Г)
  • Цю букву боявся горобчик - (У)
  1. Словниковий диктант
  • А ще Незнайко нам загадки приготував. Потрібно їх відгадати, а слова – відгадки записати.

Який же це майстер на вікна наніс

Такі візерунки й щипнули нас за ніс? (Мороз)

Невеликі дві хатинки,

В них м'які та теплі стінки.

По п'ять братиків малих

Прожива в хатинках тихих. (Рукавички)

На голову тітка біла

Козанок, подивіться, вділа.

І з мітлою рано

Стоїть собі серед двору. (Сніговик)

Завдання:

  • Подані слова – відгадки поділити на склади (з коментуванням)
  • Голосні букви підкресліть однією ризикою, а голосні – двома.
  1. Фізкультхвилинка
  1. Гра «Дід Буквоїд»

Ось завдання вам, малята,

Літера правильно вписати.

  • БУРУЛ.КА СА.КИ КОВЗ.НІ
  1. Розвиток зв'язного мовлення
  • У якій порі року живуть ці слова?
  • Які слова ще ти можеш придумати?
  • Як ти любиш відпочивати взимку?
  1. Гра «Модельєр»

Ось завдання вам малюки!

Що за слово? Відгадайте.

О – О – О – = О – О

  1. Розминка для очей
  1. Гра «Цепочки»

Цепком склади додай.

Нові слова прочитай.

СО – МІ – ЛО – ВІ – НА

СУМ – КА – СА – ПА – СКА (Діти працюють у парі)

  1. Управа «Незакінчене реченя»

Ти вивчаєш рідну мову,

Допиши потрібне слово.

(Робота за варіантами).

У лісі ______________. У саду ____________.

На сосні ___________. У полі ____________.

(Діти зачитують свої речення)

  1. Гра "Анаграми"

Місцями поміняй склади,

швидше з них слова склади.

Ге,бе,мот за,ка.гад

Та,га,зе до,га,ро.

  1. Гра «Слово у слові»

Чи зумієш, друже, ти

У слові ще слова знайти?

(З букв слова рукавичкаскласти інші слова: рука, рукав, кава, качка, ручка, кара.)

V. Підсумок уроку

  • Ось і закінчився наш урок. Незнайко з нами теж гарно вчився. Він дякує вам за гарну роботу та старанність. Обіцяє, що ще прийде до нас із цікавими завданнями.
  • Що вам понравилося найбільше?
  • Де відчували труднощі?
  • Хто задоволений своєю роботою?

А тепер подивіться, як ви прописали літери, і позначте зверху крапкою ту літеру, яка у вас найкрасивіша.

Прочитайте склади.за,зі.зу,зе)

Які із них тверді? (за,зу)

А які м'які?

Де нижнє з'єднання?за) Верхнє?(Зу,зі) Середнє?(зе)

Хлопці, я вам покажу, як правильно написати складзе, а інші склади ви запишіть самостійно.пишу букву з і за допомогою середнього з'єднання пишу буквуе)

Молодці!

Що зображено на слайді? (зима)

Знайдіть це слово у зошитах.

Скільки складів у слові зима? (2)

Напишіть це слово тричі.

Подивіться на наступний рядок. Яке слово має бути замість точок? (Зима).

Розфарбуйте схему.

На навчання грамоті ви говорили про те, де живуть тварини. Де? (в зоопарку)

Це слово обведіть.

Скільки слів у речення? (два)

На дошці представлено дві схеми.

До якої схеми підходить ця пропозиція? (До першої)

Чому?

Запишіть цю пропозицію нижче на рядку.

Скільки слів у наступному реченні? (три)

Яке з великої літери? (В)

Чому? (початок пропозиції)

Діти, у прописі написано друкованими, а ви запишіть письмовими.

Що зображено на слайді? (коза та лоза)

Допишіть склад за до цих слів у прописі.

Знайомство з написанням великої літериЗ.

Відкрийте сторінку 10.

Сьогодні ми навчимося писати і велику букву.

Подивіться, на що схожа буква? (На букву Е).

Чим вони відрізняються? (літера з пишеться в інший бік)

Скільки елементів у цій літері?

Які (2 півовала)

Обведіть два елементи.

Знайдіть 1 строчку.Зараз я вам покажу як правильно треба писати заголовну букву З.

Верхній полуовал починаємо писати трохи нижче за допоміжну лінію. Ведемо округлу лінію праворуч донизу до верхньої лінії робочого рядка, закруглюючи вліво. Потім починаємо писати другий напівовал. Від точки, де перестали писати перший елемент, ведемо округлу лінію вправо вниз; не доходячи до нижньої лінії робочого рядка, закруглюємо вліво, доводимо до нижньої лінії робочого рядка, закруглюємо нагору; трохи піднімаємося над нижньою лінією робочого рядка.)

Спробуйте обвести за зразком 4 елементи.

Показую букву з ще раз, без відриву. (Підрахунок: раз і, два)

Молодці ще раз.

Покладіть зошит правильно перед собою - її лівий куточок дивиться в груди. Спинка пряма.

Давайте знайдемо 1 рядок і обведемо за взірцем.

Скільки клітинок потрібно відступити для наступної літери?

А тепер спробуйте тричі прописати самостійно.

Розумнички, у вас все чудово вийшло.

Хто вже дописав, відкладає ручку та відпочиває.

Усі дописали? Давайте тепер трохи відпочинемо

Українська література 1 клас починає знайомство школярів зі збуквами та листом, що стане ґрунтовною основою для них у подальшій житті, особливо в навчанні.
Конспекти уроків, реферати, презентації, кроссворди, практикуми, лабораторні, кейси та багато інших цікавих матеріалів з письма та читання – це все ти знайдеш лише на Гіпермаркеті Знань.

Календарно-тематичне планування уроків з української мови першого класу

Розділ 1. Добукварний період
Тема 1. Здрастуй, школо. Повні урокиЗнакомство з букварем. Стихотворення „Рідний край”. Слово. Що означають слова. Склади.Повні уроки.
Тема 2. Ознайомлення із тетрадю писем.Повні уроки. Правила користування ручкою, правила сидіння за партою. Основна строчка сітки тетради.
Тема 3 Літні розваги. Ознайомлення з реченням.Повні урокиУмовне позначення промов. Поняття про голосні та голосні звуки.Повні уроки
Тема 4. Розвиток зв'язного мовлення. Тематична група слів „Шкільні приладдя”. Повні уроки
Тема 5. Діалог Речення Слово Слухання та розповідь казки Повні уроки
Тема 6 Написання прямої похилої маленької і великої вертикальних ліній.(До верхньої міжрядкової лінії)
Тема 7 Школа Режим дня Слова – назви предметів Сказка Івасик Телесик. Повні уроки
Тема 8. Написання прямої похилої короткої вертикальної лінії із заокругленням внизу та вгорі.
Тема 9. Школа Режим дня Слова – дії предметів. Повні уроки
Тема 10. Написання прямої похилої довгої вертикальної лінії із заокругленням внизу та вгорі.
Тема 11. Розширення уявлення про речення, слово, звуки. Розподіл предметів на групи. Слова – ознаки предметів. Тверді та м'які голосні.
Тема 12 Написання півовалів, розкритих вліво та вправо.Повні уроки
Тема 13 Наголос, як сильніше вимовлюваний склад.Повні урокиДомашні тварини Звуковий аналіз мовлених слів.
Тема 14 Зображення петель внизу з похилими лініями..
Тема 15 Дикі тварини.Повні уроки. Робота з дитячою книгою. Сказка „Колосок”
Тема 16. Зображення петель угорі з нахилими лініями.
Тема 17. Техніка. Транспорт. Знаходження наголошеного складу у слові.
Тема 18 Лист маленького та великого овалів.
Тема 19. Читання складів, слів із вивченими літерами.
Тема 20 Розвиток зв'язного мовлення.Повні урокиСлова – назви іграшок.
Тема 21. Ми є діти українські. Закріплення та відпрацювання набутих умінь.
Тема 22. Вишиваємо рушнички. Закріплення умінь написання вивчених елементів букв. Повні уроки

Розділ 2. Букварний період
Тема 23. Звук a.Повні уроки, позначення його літерами Аа Робота з дитячою книгою ”Лікар Айболити”.
Тема 24. Лист рядкової букви а.Повні уроки
Тема 25 Букви Аа.Повні урокиЗвук [a]. Моделювання слів та промов.
Тема 26 Лист великої букви а.Повні уроки.
Тема 27. Звук у.Повні уроки, позначення його літерами Уу.
Тема 28. Лист рядкової букви у. Повні уроки.
Тема 29. Звук У.Повні уроки, позначення його літерами Уу. Звуко-складовий аналіз слів.
Тема 30. Лист великої літери У.
Тема 31. Звук о.Повні уроки, позначення його літерами Оо. Робота з дитячою книгою. К. Ушинський.
Тема 32. Лист рядкової букви о. Повні уроки
Тема 33. Букви Оо.Повні урокиЗвук [про].
Тема 34. Лист великої літери О.
Тема 35. Читання слів та складів з вивченими літерами.
Тема 36. Розвиток зв'язного мовлення. Слова – назви одягу.
Тема 37 Звук і.Повні уроки, позначення його літерою в.
Тема 38 Лист рядкової букви і.Повні уроки
Тема 39. Звук [м], позначення його літерами Мм. Робота з дитячою книгою. М. Коцюбинський. Десять робітників.
Тема 40. Лист рядкової букви м.Повні уроки.
Тема 41. Звук м.Повні уроки. Букви Мм.
Тема 42. Лист великої літери М.
Тема 43. Звук [і], позначення його літерами ІІ.
Тема 44. Лист рядкової букви і.Повні уроки
Тема 45. Звук [і]. Букви ІІ.
Тема 46. Лист великої літери І.
Тема 47. Звук н.Повні уроки, позначення їх літерами Нн. Робота з дитячою книгою.
Тема 48. Лист малої букви н.Повні уроки
Тема 49. Повторення вивчених букв.
Тема 50. Лист великої літери М.
Тема 51. Читання текстів із вивченими літерами.
Тема 52. Розвиток зв'язного мовлення. Назви меблів.
Тема 53. Звук в.Повні уроки, позначення їх літерами
Тема 54. Лист малої літери ст.
Тема 55. Звуки [в], [в']. Закріплення звукового значення букви в, умінь читати з нею слоги, слова та речення. . Робота з дитячою книгою. Ввічливість.
Тема 56. Лист великої літери Ст.
Тема 57. Звуки [л], [л'], позначення їх літерами Лл.
Тема 58. Лист малої букви л.
Тема 59. Звуки [л], [л']. Закріплення звукового значення букви л, умінь читати з нею слоги, слова та речення.
Тема 60. Лист великої букви Л.
Тема 61. Звуки с.Повні уроки, позначення їх літерами Пс.
Тема 62. Лист малої та великої літер с.
Тема 63. Робота з дитячою книгою. У Сухомлинський. Навіщо кажуть спасибі.
Тема 64. Повторення вивчених букв.
Тема 65. Звуки [с], [с']. Закріплення звукового значення букви с, умінь читати з нею слоги, слова та речення.
Тема 66. Закріплення листа вивчених літер. Лист складів і слів з вивченим літерами.
Тема 67. Звук к.Повні уроки, позначення їх літерами КК
Тема 68. Лист малої букви л.Повні уроки
Тема 69.Звук к. Закріплення звукового значення букви к, умінь читати з нею слоги, слова та речення.
Тема 70. Лист великої букви До.
Тема 71. Звук п.Повні уроки, позначення їх літерами Пп. Робота з дитячою книгою. О. Буцень. Настуська-вередуська.
Тема 72. Лист малої букви п. Повні уроки
Тема 73. Звуки п, п´ Закріплення звукового значення букви. Повні уроки, умінь читати з нею склади, слова та речення
Тема 74. Лист великої літери П.
Тема 75. Звуки [р], [р'], позначення їх літерами Рр.
Тема 76. Лист малої літери нар.
Тема 77. Звук р.Повні уроки. Закріплення звукового значення букви р, умінь читати з нею слоги, слова та речення.
Тема 78. Лист великої літери Р.
Тема 79. Звуки [т], [т'], позначення їх літерами Тт. Робота з дитячою книгою.
Тема 80. Лист малої та великої літер т.
Тема 81. Читання текстів із вивченими літерами.
Тема 82. Написання слів і мовлення з вивченими літерами.
Тема 83. Звуки т, т´.Повні уроки. Закріплення звукового значення букви в, умінь читати з нею слоги, слова та речення.
Тема 84. Розвиток зв'язного мовлення. Назви ягід.Повні уроки
Тема 85. Звук е, позначення його буквами Е.Повні уроки
Тема 86. Лист малої букви е.
Тема 87 Звук е. Закріплення звукового значення букви Ее. Повні урокиЗакріплення звукового значення букви Ее, умінь читати з нею слоги, слова та речення. Робота з дитячою книгою. Як живеться твоїм промовам?
Тема 88. Лист великої літери Е.
Тема 89. Звуки д, позначення їх буквами Дд.Повні уроки
Тема 90. Лист малої букви буд.
Тема 91. Звуки [д], [д ']. Закріплення звукового значення букви в, умінь читати з нею слоги, слова та речення.
Тема 92. Лист великої букви Д.
Тема 93.Звуки [з], [з'], позначення їх літерами Зз.
Тема 94. Лист малої букви з.
Тема 95. Звуки [з], [з ']. Закріплення звукового значення букви з, умінь читати з нею слоги, слова та речення. Робота з дитячою книгою. Наші знайомі незнайомці.
Тема 96. Лист великої букви З.
Тема 97. Літера ь. Позначення ним на письмі м'якості пригласних.
Тема 98. Лист букви ь окремо та у поєднанні з іншими літерами.
Тема 99.Закріплення літери ь.
Тема 100. Розвиток зв'язного мовлення. Назви посуд.
Тема 101.Звуки [б], [б'], позначення їх літерами Бб.
Тема 102. Лист малої букви б.
Тема 103. Звуки [б], [б ']. Закріплення звукового значення букви б, умінь читати з нею слоги, слова та речення. Робота з дитячою книгою. Г. Бойка.
Тема 104. Лист великої літери Б.
Тема 105. Звук [г], позначення його літерами Гг.
Тема 106. Лист малої літери р.
Тема 107 Звук м. Повні урокиЗакріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею слоги, слова та речення.
Тема 108. Лист великої букви Г. Повні уроки
Тема 109. Звук [г], позначення його літерами Гг.
Тема 110. Лист малої букви м. Повні уроки.
Тема 111. Звук [г]. Закріплення звукового значення букви г, умінь читати з нею слоги, слова та речення. Робота з дитячою книгою.
Тема 112. Лист великої букви Г.
Тема 113. Звук ч, позначення його літерами Чч. Повні уроки
Тема 114. Лист малої і великої літер ч.
Тема 115. Звук [год]. Закріплення звукового значення букви ч, умінь читати з нею слоги, слова та речення.
Тема 116. Розвиток зв'язного мовлення. Побутова техніка.
Тема 117. Звук [й], позначення його літерами Йй.
Тема 118. Лист малої букви й.
Тема 119. Звук [й]. Закріплення звукового значення букви й, умінь читати з нею слоги, слова та речення. Робота з дитячою книгою. О. Костецький. А що у портфелі?
Тема 120. Лист великої букви Й.
Тема 121. Звук [х], позначення його літерами Хх.
Тема 122. Лист малої букви х.
Тема 123. Читання промов з буквою х.
Тема 124. Лист великої літери Х.
Тема 125. Читання текстів із вивченими літерами.
Тема 126. Списування з букваря.

Тема 127. Літера [я], позначення нею сполучення звуків [йа]. Звукобуквенний аналіз слів. Загадка
Тема 128. Лист малої букви я. написання буквосполучень, слів.
Тема 129. Позначення буквою я звуку [а] та м'якості попереднього согласного.
Тема 130. Лист великої букви Я, буквосполучення з нею. Складання та записування промов.
Тема 131. Закріплення звукового значення літери я.
Тема 132. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Поділ та записування слів за групами.
Тема 133. Звук [ ж ], позначення його літерою «а». Дзвінка вимова звуку [ж] у кінці складів і слів. Українські народні обрядові пісні. Скоромівка.
Тема 134. Лист малої букви ж. написання буквосполучень та слів з нею.
Тема 135. Закріплення звукового значення літери «ж», опрацювання казки «Лисичка та Журавель».
Тема 136. Лист великої букви Ж, складів із нею. складання та записування слів. Розвиток зв'язного мовлення.
Тема 137. Закріплення літери „ж”. Загадка
Тема 138. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Словниковий диктант.
Тема 139. Закріплення звукового значення літери «а».
Тема 140. Лист великої букви К. написання буквосполучень. Складання та записування промов.
Тема 141. Звук [ш], позначення його буквою «ша».
Тема 142. Лист малої букви ш. написання складів, слів та речень. Повні уроки.
Тема 143. Зіставлення звуків [ ж ] - [ ш ].
Тема 144. Лист великої букви Ш. Написання буквосполучень і речень.
Тема 145. Закріплення звукового значення літери «ша».
Тема 146. Закріплення вміння писати вивчені букви.списування з завданням вставити пропущені букви. Закріплення букви "ї".
Тема 147. Закріплення літери «ша».
Тема 148. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Списування речей, поданих друкованим шрифтом.
Тема 149. Літера «ї», позначення нею сполучення звуків [йі].
Тема 150 Лист малої букви ї, складів та слів з нею.Повні уроки
Тема 151. Закріплення звукового значення букви "ї".
Тема 152. Лист великої букви, складів та слів з нею. Складання та записування слів.
Тема 153. Закріплення літери "ї". Українські народні казки.
Тема 154. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Складання та записування промов.
Тема 155. Звуки [ц], [ц”], позначення їх літерою «це». звуко-літерний аналіз слів.
Тема 156. Лист великої букви З, буквосполучень з нею. Написання промови.
Тема 157. Закріплення звукових значень букви "це".
Тема 158. Лист малої букви ц, складів та слів з нею. Складання та записування промов.
Тема 159. Закріплення букви "це".
Тема 160. Лист великої букви Ц, буквосполучень з нею. Написання промови.
Тема 161. Літера «ю», позначення нею сполучення звуків [йу]. Опрацювання казки «Івасик-Телесик», вірша Лесі Українки «Пісенька весняної води».
Тема 162. Лист малої букви ю. Написання буквосполучень, слів, промов.
Тема 163. Літера «ю» на початку складу. Звуко-літерний аналіз слів. Опрацювання тексту «Десять робітників» (за М. Коцюбинським).
Тема 164. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Складання та записування промов.
Тема 165. Позначення буквою «ю» звуку [у] та м'якості попереднього голосного.
Тема 166. Лист великої букви Ю, складів та слів з нею. Написання промови.
Тема 167. Закріплення букви "ю".
Тема 168. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Навчальний диктант.

Розвиток зв'язного мовлення.
Тема 169. Літера «є», позначення нею сполучення звуків [йе].
Тема 170. Лист малої букви є, складів та слів з нею. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Диктант літератури.
Тема 171. Закріплення звукового значення букви «є» на початку складу.
Тема 172. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Складання та записування промов за малюнком.
Тема 173. Позначення буквою «є» звуку [ е ] та м'якості попереднього голосного.
Тема 174. Лист великої літери Є. Написання буквосполучень і речень. Вибірковий диктант.
Тема 175. Літера «ща», позначення нею звукосполучення [щч].
Тема 176. Лист малої букви щ, складів, слів та промови з нею.
Тема 177. Закріплення звукового значення букви «ща». Звуко-літерний аналіз слів.
Тема 178. Лист великої букви Щ. Написання буквосполучень та слів з нею. Складання та записування промов.
Тема 179. Закріплення літери "ща". Опрацювання тексту «Післябукварна читаночка».
Тема 180. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Коментований лист.
Тема 181. Літера «еф», позначення нею звукосполучення [еф]. Читання слів. Розмова про професії людей.
Тема 182. Лист малої букви ф, буквосполучень. Списування слів із завданням вставити пропущені букви.
Тема 183. Закріплення звукового значення букви "еф".
Тема 184. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Складання та записування промов за малюнком.
Тема 185. Закріплення літери "еф".
Тема 186. Лист великої букви Ф. Написання буквосполучень та слів з нею.
Тема 187. Звуки [дз], [дз”], позначення їх буквосполученням «дз».
Тема 188. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Пояснювальний диктант.
Тема 189. Закріплення звуків [дз], [дз”].
Тема 190. Лист буквосполучень дз, Дз, слів з ними. Списування із завданням вставити пропущені букви.
Тема 191. Відпрацювання злитої вимови звуків [дз], [дз”].
Тема 192. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Складання та записування промов за малюнком.
Тема 193. Звук [дж], позначення його буквосполученням «дж». Звуко-літерний аналіз слів. Опрацювання вірша «Джерельце» та вірша Л.Костенка «Джміль».
Тема 194. Лист буквосполучень Дж, Дж, слів з ними. Словниковий диктант.
Тема 195. Відпрацювання злитої вимови звуків [дж].
Тема 196. Лист великої букви Е. Написання складів, слів з нею.
Тема 197. Закріплення звуку [дж], буквосполучення «дж».

Тема 198. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Списування речей, поданих друкованим шрифтом.
Тема 199. Апостроф. Роль апострофа в українській мові. Опрацювання вірша «Ой ти, соловейку». Послов'я.
Тема 200. Написання складів та слів з апострофом. Пояснювальний диктант.
Тема 201. Закріплення правила вживання апострофа в українській мові.
Тема 202. Алфавіт.Повні уроки. Закріплення вмінь писати великі й малі літери українського алфавіту.

Тема 203. Бесіда-розповідь про Тараса Шевченка. Опрацювання тексту та уривків з віршів Т. Шевченка.
Тема 204. Повторення написання букв Л, А, М, Р, П, Т, Б, Р, поєднання їх з іншими літерами. Навчальний диктант.
Тема 205. Бесіда-розповідь про Івана Франка. Опрацювання тексту одноїмної казки І. Франка «Красування лисиць».
Тема 206. Повторення написання букв С,Є, О, Ю, Х, Ж, поєднання їх з іншими буквами. Списування тексту, поданого друкованим шрифтом.
Тема 207. Бесіда-розповідь про Лесю Українку. Опрацювання вірша Лесі Українки «Вишеньки».
Тема 208. Повторення написання літер І, Ї, Н, К, Ю у поєднанні з іншими літерами. Складання промов за малюнком.
Тема 209. Опрацювання казки М. Коцюбинського "Про двох цапків".
Тема 210. Повторення написання букв Й, Ц, Ш, Щ, У, Ч та поєднання їх з іншими літерами. Написання слів та промов.
Тема 211. Опрацювання оповідання "Перо і олівець".
Тема 212. Повторення написання букв Р, В, Д, З, Е, Я, Ф поєднання їх з іншими буквами. Списування речей, поданих друкованим шрифтом.
Тема 213. Виразне читання віршів
Тема 214. Повторення знань про звуки та букви. Алфавіт. Повторення алфавітних назв літер. Звуко-буквені зіставлення у словах.
Тема 215. Виразне читання віршів
Тема 216. Поділ слів на склади Слова, близькі до значення Словниковий диктант.
Тема 217. Перенесення слів. Слова, протилежні за значенням. Списування з рукописного тексту.
Тема 218. Перенесення слів зі збігом голосних. Звуко-літерний аналіз слів.
Тема 219. Речення. Складання та записування промов.
Тема 220. Доповнення незакінчених промов.
Тема 221. Виразне читання віршів
Тема 222. Текст. Поділ тексту на речення.
Тема 223. Українські народні дитячі ігри.
Тема 224. Робота над деформованим текстом.
Тема 225. Наша мова. Щоб уміти читати і більше знати. Вірші про мову.
Тема 226. Алфавіт. Звуки мовлення. Букви.
Тема 227. Слова ввічливості. За В. Сухомлинським. Скажи людині «Доброго дня!».
Тема 228. Голосні звуки. Наголос. Склад.
Тема 229. Приголосні звуки. Розвиток зв'язного мовлення. Слова – назви транспорту.
Тема 230. Правопис слів із буквою я.
Тема 231. Списування із друкованого тексту.
Тема 232. Правопис слів з буквою є.
Тема 233. Свято Буквару.
Тема 234. Речення. Складання та записування промов. Списування речей, поданих друкованим шрифтом.
Тема 235. Правопис слів із буквою ї.
Тема 236. Читання та переказ текстів.
Тема 237. Правопис слів із буквою ї.
Тема 238. Правопис слів з літерами г та р.
Тема 239. Правопис слів з буквою щ.
Тема 240. Речення. Складання та записування промов. Списування речей, поданих друкованим шрифтом. Розвиток зв'язного мовлення.
Тема 241. Читання та переказ текстів.
Тема 242. Правопис слів з буквосполученням дж та дз.
Тема 243. Правопис слів з буквосполученням дж та дз.
Тема 244. Перевірка навичок читання та розвитку мовлення. Урок-гра "За сторінками прочитаних книг".

Повний конспект уроків за календарним шкільним планом

Зміст уроку

Конспект уроку та опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейсі рівень складності задач Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, казки Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словарь термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення

Лист малої літери з

Тип уроку – урок засвоєння нових знань

Мета уроку – Навчити писати малу літеру з

Завдання - Формувати УУД:

-Предметні УУД:

    називати правильно елементи літери з;

    навчити дітей писати малу літеру з;

    закріплювати вміння виконувати звукобуквенний аналіз слів;

    відпрацьовувати звичку правопису власних іменників;

    розвивати вміння правильно переписувати письмовими літерами друкований текст;

    формувати вміння розрізняти парні звуки за дзвінкістю-глухістю;

    виховувати уважність, акуратність, дисциплінованість

-Пізнавальні УУД:

    формувати вміння самостійно виділяти та формулювати пізнавальну мету всього уроку та окремого завдання;

    будувати логічну міркування

- Регулятивні УУД:

    вчити визначати та формулювати ціль на уроці за допомогою вчителя;

    вчити виконувати навчальні діїв усній, письмовій формі;

    формувати вміння оцінювати правильність виконання своєї навчальної діяльності.

-Особистісні УУД:

    формувати позитивне ставлення до уроку російської;

    створити умови для усвідомлення значущості своєї діяльності

    створити умови для активної роботи учнів під час уроку.

- Комунікативні УУД:

    створити умови для роботи у співдружності з однокласниками, учителем;

    формувати вміння висловлювати свої думки правильно складеними пропозиціями

Запланований результат

Навчитися писати малу літеру з і слова з цією літерою

Вміти виконувати звукобуквенний розбірслів.

Вміти записувати слова та речення за зразком

Хід уроку

    Організаційний етап.

Привіт, діти!

Починається урок,
Він піде хлопцям про запас.
Постарайся все зрозуміти -
Будеш грамотно писати.

Діти, покажіть, будь ласка, картку, яка відповідає вашому настрою перед початком уроку. Сподіваюся, що наприкінці уроку ваш настрій стане набагато кращим!

    Постановка мети та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Діти, подивіться, будь ласка, на дошку. На дошці написано слова, але прочитати їх складно, бо сніговики закрили літери. Відгадайте, що написано. Якщо правильно, то сніговик відкриє букву.

Ко(з)а, ро(з)а, (з)іма, ло(з)а, (з)онт.

Яка літера сховалась? Молодці! Який звук позначає ця буква? (Згідний, твердий, м'який) скласти схему до слів – коза – зима. Покажіть місце цієї літери на стрічці літер. З якою літерою стоїть у парі? Чи можемо ми записати ці слова? (ні – не вміємо писати букву з)

Визначте тему уроку. Поставте навчальні завдання– сьогодні на уроці я хочу дізнатися… хочу навчитися… хочу запам'ятати…

    Актуалізація знань.

Давайте складемо план роботи – навчимося писати малу літеру з, навчимося писати слова з літерою з.

Подивіться і скажіть на яку літеру схожа мала літера з? З скількох елементів складається прописна літера 3 ? (З двох)

– У яких малих літер є такий самий елемент, як і у літери 3? (д, у)

Щоб у нас вийшло красиво та правильно написати букву та слова проведемо пальчикову гімнастику:

Цей пальчик - дідусь,
Цей пальчик – бабуся,
Цей пальчик - татко,
Цей пальчик - матуся,
Цей пальчик – я,
Ось і вся моя сім'я!
(Почергове згинання пальців, починаючи з великого. Після закінчення покрутити кулачком.)

Про що ще потрібно пам'ятати, щоб лист був гарним та правильним? (про посадку) Перевірте себе, чи правильно ви сидите? Чи правильно лежить на парті зошит? (з нахилом) Чи правильно тримаєте ручку?

    Первинне засвоєння нових знань.

Відкрийте прописи на сторінці розгляньте зразок написання малої літери з.

Скільки елементів? Які? Звідки починаємо писати? Давайте подивимося та проговоримо алгоритм написання букви з. Обведіть елементи у прописі.

Пояснення написання букви вчителя.

Починаю писати букву, як цифру 2 із “головки”. Заокруглюю, веду вліво і не довівши до рядка, переходжу до написання петлі. Петля перетинається на рядку. Давайте напишемо цю літеру у повітрі – повторюйте за мною. Добре, а тепер напишіть цю літеру пальчиком на долоні. Молодці. А тепер приступимо до роботи. Обведіть літеру та напишіть до кінця рядка. Порівняйте свої літери із зразком та підкресліть ту літеру, яка у вас вийшла красиво.

Фізмінутка.

Діти лісом гуляли

За природою спостерігали

Вгору на сонці подивилися і їхні промінчики зігріли

Метелики літали, крилами махали.

Дружно плескаємо, ніжками топаємо!

Добре ми погуляли і трошки втомилися!

    Первинна перевірка розуміння

Прочитайте перший склад – подивіться, як пишеться (учитель показує написання складів) Напишіть ці склади.

Прочитайте слово. Скільки складів у слові? Кольоровими олівцями відзначте звуки (ліхтарики) у слові зима. Запишіть це слово.

Прочитайте речення. Яке слово пропущено, прочитайте його за схемою. Кольоровими олівцями дофарбуйте схему. Замість крапок напишіть слово. Прочитайте речення. Що таке зоопарк? Обведіть це слово. Складіть пропозицію про зоопарк. (Там лев, удав та слон)

    Первинне закріплення

Прочитайте речення. Як думаєте, що потрібно зробити? Записати великими літерами. Хто може сам написати? (Одна дитина пише на дошці). Скільки слів у реченні, як вони записані, як написано перше слово, з якої літери, чому? Лист біля дошки із коментуванням.

    Інформація про домашньому завданні, інструктаж щодо його виконання

Вигадати слова - назва тварин з літерою з.

    Рефлексія (підбиття підсумків)

Ось і закінчився урок. Продовжіть пропозиції: я дізнався… я навчився… я запам'ятав.

Підніміть картку, яка відповідає вашому настрою наприкінці уроку. Дякую за урок!