слайд 1

Світ висвітлюється сонцем, а людина - знанням! прислів'я

слайд 2

буквений диктант
1) пок ... рать за зраду 2) підлогу ... скать собаку 3) пос ... діти до старості 4) разв ... вать здатності 5) осв ... щення храму 6) прим ... рять пальто 7) пок ... рить міста 8) підлогу ... скать білизна 9) нав ... вать печаль 10) розум ... лять про пощаду

слайд 3

Буквений диктант 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 а а е і я е про про е про 1) покарати (кара) за зраду 2) попестити (ласка) собаку 3) посивіти (сивий) до старості 4) розвивати (розвиток ) здатності 5) освячення (свято) храму 6) приміряти (міряти) пальто 7) підкорити (покірний) міста 8) полоскати (полоще) білизна 9) навіювати (віяти) печаль 10) благати (молитися) про пощаду

слайд 4

слайд 5

слайд 6

Тема уроку Складні пропозиції з різними видами союзної і безсполучникового зв'язку

слайд 7

Мета уроку
1) познайомити учнів з пропозиціями з різними видами союзної і безсполучникового зв'язку; 2) формувати вміння визначати види союзної і безсполучникового зв'язку в складному реченні з різними видами зв'язку; 3) відпрацювати навички постановки розділових знаків у складному реченні з різними видами зв'язку.

слайд 8

союзні
безсполучникові
складносурядні
складнопідрядні
Види складних речень

слайд 9

Спецпропозиція ЛІС ОДИН чорніє, І ЕЛЬ КРІЗЬ іній зеленіє, І річка під льодом БЛИЩИТЬ.
Складносурядне пропозицію - це складне речення, частини якого з'єднані сочінітельнимі спілками і граматично незалежні один від одного, тобто знаходяться у відносинах рівноправності, рівнозначності.

слайд 10

Складнопідрядне речення називається таке складне речення, частини якого пов'язані між собою підрядними союзами (або сполучними словами) і знаходяться у відносинах формального нерівноправності.
Приклад: Я не хочу, щоб світло дізнався мою таємничу повість. (М. Лермонтов)

слайд 11


Бессоюзное складне речення
Бессоюзное складне речення
Бессоюзное складне речення - це складне речення, частини якого рівноправні між собою і пов'язані бессоюзной зв'язком, за допомогою інтонації
Травка зеленіє, Сонечко блищить, Ластівка з весною В сіни до нас летить. (А.Плещеев)

слайд 12

Дайте характеристику пропозицій
1. Біля пам'ятника зараз же збиралися діти перехожі і всі вони замовкали в очікуванні музики бо вона втішає людей обіцяє їм щастя і славне життя. 2. Ми почули по річці проплив човен і на душі стало легко.

слайд 13

3.Поставь над собою і сто вчителів вони виявляться безсилими якщо ти не можеш сам змусити себе. 4. Після обіду коли сонце знаходилося в зеніті ми вирішили зробити зупинку але несподівано наші плани змінилися занадто мало часу було у нас в запасі.

слайд 14

КЛЮЧ
1.У пам'ятника зараз же збиралися діти, перехожі, і всі вони замовкали в очікуванні музики, тому що вона втішає людей, обіцяє їм щастя і славне життя. - сочінітельная і підрядних:, і, (тому що ...) 2. Ми почули: по річці проплив човен, і на душі стало легко. - безсполучникові і сочінітельная::, і

слайд 15

3.Поставь над собою і сто вчителів - вони виявляться безсилими, якщо ти не можеш сам змусити себе. - безсполучникові і підрядний: -, (якщо) 4.После обіду, коли сонце знаходилося в зеніті, ми вирішили зробити зупинку, але несподівано наші плани змінилися: занадто мало часу було у нас в запасі. - сурядні, підрядний, безсполучникового: [, (коли ...),], але:

слайд 16

Домашнє завдання 1. § 35, вправа № 296. 2.Із збірника КІМов І.П.Цибулько виписати 4 пропозиції: з сочинительной і підрядним зв'язком, з сурядним і бессоюзной зв'язком, з підрядної і бессоюзной зв'язком з сочинительной, підрядного і безсполучникового зв'язком.

слайд 17

Робота в парах Зберіть пропозицію
Життя - приклад почати як людина відмовився він жити тільки по серця наносного Пришвін того від усього велінням ():

слайд 18

, (Як ...): Життя Пришвіна - приклад того, як людина відмовився від усього наносного: він почав жити тільки за велінням серця.

слайд 19

1) Російська людина так впевнений у своїй силі і фортеці що він не проти і поламати себе він мало займається своїм минулим і сміливо дивиться вперед.

слайд 20

2) Кімната була розділена бар'єром і я не бачив з ким говорила і кому принижено вклонилася моя мати.

слайд 21

3) Річка теж принишкли трохи згодом і в ній хтось хлюпнув ще в останній раз і вона стала нерухома.

слайд 22

1) Російська людина так впевнений у своїй силі і фортеці, що він не проти і поламати себе: він мало займається своїм минулим і сміливо дивиться вперед. , (Що ...): підрядний і безсполучникового

слайд 23

2) Кімната була розділена бар'єром, і я не бачив, з ким говорила і кому принижено вклонилася моя мати. , І, (з ким ...) сочінітельная і підрядних

Тема уроку: Складні пропозиції з різними видами союзної і безсполучникового зв'язку

    познайомити учнів з пропозиціями з різними видами союзної і безсполучникового зв'язку;

    формувати вміння визначати види союзної і безсполучникового зв'язку в складному реченні з різними видами зв'язку;

    відпрацювати навички постановки розділових знаків у складному реченні з різними видами зв'язку.

Тип уроку: комбінований.

Навчально-методичне забезпечення: підручник російської мови для 9 класу загальноосвітніх учрежденій.М.М.Разумовская. - М .: Дрофа, 2012.

Технології, що використовуються: на уроці застосовуються комп'ютерні технології (мультімедійнаяпрезентація PowerPoint, комп'ютерне тестування).

Хід уроку

1. Організаційний момент.

2. Перевірка домашнього завдання . На минулому уроці ми писали контрольне твір. Результати на слайді. Роботу над помилками виконаємо, коли напишуть хлопці, отсутствовашіе на уроці розвитку мовлення. В цілому із завданням впоралися всі, хто писав. Критерії написання твору ми пам'ятаємо, а ось над орфографією нам ще належить на уроках попрацювати. Не виняток і сьогоднішній урок.

Епіграфом до уроку ми візьмемо слова з прислів'я:

Світ висвітлюється сонцем, а людина - знанням!(Прислів'я) На дошці записано

-як ви розумієте слова прислів'я?

-для чого потрібні знання?

(Відповіді учнів)

учитель : «Немає сили могутнішої, ніж знання; людина, озброєна знанням », - непереможний. М. Горький

Кожній людині хочеться бути освіченим, побільше знати, побільше вміти. Але шлях до знань нелегкий, він вимагає завзятості, наполегливості. І всяка праця буває винагороджений.
Так для чого ж потрібні людині знання? Перш за все, знання потрібні, щоб отримати атестат, потім придбати професію, стати хорошим фахівцем і займатися улюбленою справою - бути корисним суспільству. Дуже приємно спілкуватися з людиною всебічно розвиненим. Цікаво вести розмову з освіченими людьми.

3. Повторення вивченого матеріалу

Двоє працюють біля дошки:

А) Синтаксичний розбір пропозиції:

Усе зі мноюпогодяться , щоросійська природа хороша і що особливогарні у нас заходи .

(Оповідає, невоскл, складне, СПП з двома підрядними із'яснітельним з паралельної зв'язком)

Б) Розібрати слова за складом:

1) Орфографічна термінологічна хвилинка: промовляння слів:

морфема, анафора, синтаксис, аргумент, морфологія, епітет, діалог, орфографія.

Дати визначення термінам.

2). Буквений диктант: до акую безударную голосну написали б в слові?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

а а е і я е про про е 0

1) покарати (кара) за зраду 2) попестити (ласка) собаку 3) посивіти (сивий) до старості

4) розвивати (розвиток) здатності 5) освячення (свято) храму 6) приміряти (міряти) пальто 7) підкорити (покірний) міста 8) полоскати (полоще) білизна 9) навіювати (віяти) печаль 10) благати (молитися) про пощаду

Перевірка через слайд-ОЦІНКИ !!!)

учитель: -Ми згадали з вами орфограмму про правопис провер. безударной гласною в корені)

Які ж 3 види орфограмм правопису гласною в корені ми знаємо?

(Проверямая, непр, черга)

4) Перевірка біля дошки

По складу р-р:

зліва, побачений, витрачений, передмістя, піднявся, пришкільний.

Пояснити правопис суфіксів дієприкметників;

Синтаксич. р-р. ( Слайд про заходи)

Усе зі мноюпогодяться , щоросійська природа хороша і що особливогарні у нас заходи .

(Оповідає, невоскл, складне, СПП з двома підрядними із'яснітельним, пов'язаними між собою паралельної зв'язком)

Правопис слова особливо.

Знайдіть епітети в пр-ванні. (природа хороша, гарні заходи)

Який вид підпорядкування? (Однорідне)

Які ще бувають) (паралельне / неоднорідне, послідовне)

Знання даної теми при виконанні якого завдання в КІМАх ОГЕ потрібні?

(13-го тестового завдання)

5) Робота з класом:

Виписати з написаного на дошці пропозиції словосполучення

1 ряд-словосполучення, в кіт. присутній такий тип подч. зв'язку, як узгодження (російська природа);

2 ряд-примикання (особливо гарні);

3 ряд-управління (хто погодиться зі мною).

Уміння визначати вид підпорядкує. зв'язку слів в словосполученні потрібні при виконанні якого тестового завдання в КІМАх? (7 завдання). - Як воно звучить?

6) Оголошення теми, мети уроку.

учитель:

(Серед запропонованого переліку пропозицій пропонують знайти складне речення з бессоюзной і союзної зв'язком)

Учитель: Тобто нам цей матеріал, в плані знаходження пропозицій з бессоюзной і союзної зв'язком, знаком. Однак більш докладно, детально ми з ним познайомимося на сьогоднішньому уроці, використовуючи попередні знання про складному реченні, порівнюючи матеріал, узагальнюючи.

- Отже,тема сьогоднішнього уроку «Складні пропозиції з різними видами союзної і безсполучникового зв'язку» (На слайді і на дошці на звороті)

-Цілі уроку:

1) познайомити учнів з пропозиціями з різними видами союзної і безсполучникового зв'язку;

2) формувати вміння визначати види союзної і безсполучникового зв'язку в складному реченні з різними видами зв'язку;

учитель:

проблемне питання

-Ісходя з теми уроку і його цілей виникає проблемне питання: Для чого необхідна нам сьогоднішня тема ще, крім як вміння визначати види складних речень, визначати види союзної зв'язку в складному реченні, виконувати 14 завдання КІМов ???

(Грамотно розставляти розділові знаки)

-звідси випливає слід мета:

3) відпрацювати навички постановки розділових знаків у складному реченні з різними видами зв'язку.

7) Вивчення нового матеріалу.

Слайд ССП, СПП, БСП

Отже, які види складних речень ми з вами знаємо в плані средст свзи простих в складі складного? (Союзні і безсполучникові)

На які 2 групи діляться созн? (ССП і СПП)

слайдзапис пропозицій (Зверніть увагу на 1 завдання, надруковане на листочках. Спишіть 4 пропозиції, над якими ми зараз попрацюємо, розставте по можливості розділові знаки)

МУЗИКА ВКЛЮЧИТИ !!!

1.У пам'ятника зараз же збиралися діти, перехожі, і всі вони замовкали в очікуванні

музики, тому що вона втішає людей, обіцяє їм щастя і славне життя.

- сочінітельная і підрядних:

, І, (тому що)

2. Ми почули: по річці проплив човен, і на душі стало легко.

- Безсполучникового і сочінітельная:

:, І

3.Поставь над собою і сто вчителів - вони виявляться безсилими, якщо ти не можеш сам змусити себе.

- безсполучникові і підрядний:

-, (якщо)

4. Після обіду, коли сонце знаходилося в зеніті, ми вирішили зробити зупинку, але несподівано наші плани змінилися: занадто мало часу було у нас в запасі.

-Сочінітельная, підрядний, безсполучникового:

[, (Коли ...),], але:

8. Закріплення і домашнє завдання

Відкрийте стр 214 На дошці з обр боку і СЛАЙД

1) Домашнє завдання:

1) параграф 35, упр 296 Пояснити і записати в щоденники

2) З КІМов збірника І.П.Цибулько виписати 4 пропозиції:

з сочинительной і підрядним зв'язком,

з сочинительной і бессоюзной зв'язком,

з підрядної і бессоюзной зв'язком

з сочинительной, підрядного і безсполучникового зв'язком.

2) Робота з підручником 1) .Упр 293 усно пр-ня 1-5 (усно)

3) Робота в парах. Збери пропозицію. Під музику -пеніе птахів !!! УВІМКНУТИ!

, Як ():

Життя Пришвіна - приклад того, як людина відмовився від усього наносного: він почав жити тільки за велінням серця.

Безсполучникового і союзна

3) Графічний диктант: написати схеми пр-ї і за допомогою абревіатур дати характ пр-ний ( в стовпчик)

1) Російська людина так впевнений у своїй силі і фортеці, що він не проти і поламати себе: він мало займається своїм минулим і сміливо дивиться вперед.

2) Кімната була розділена бар'єром, і я не бачив, з ким говорила і кому принижено вклонилася моя мати.

3) Річка теж принишкли, трохи згодом, і в ній хтось хлюпнув ще в останній раз, і вона стала нерухома.

(Схеми на слайді)

1), (що ...): підрядний і безсполучникового

2) , і , (З ким ...) сочінітельная і підрядних

3) , , і безсполучникового і сочінітельная

РЕЗЕРВ:

1.Над якою темою працювали? (1. Конструювання пропозицій. Робота по рядах (слайд)

З трьох простих речень скласти СП з різними видами зв'язку, побудувати їх схеми (на дошці).

    1 ряд: Було вже пізно. Ми читали книгу. Спати зовсім не хотілося.

    2 ряд: Настала весна. Річка розлилася. Виникла загроза повені.

    3 ряд: Я подивився на годинник. Було вже дев'ять. На вулиці нікого не було.

ПІДСУМОК УРОКУ

1.Над якою темою працювали? (Складні пропозиції з різними видами союзної і безсполучникового зв'язку)

2. Які види зв'язку можуть бути присутніми в складному пр-ванні?

3. Чи досягли ми сьогодні поставлених на уроці цілей?

4. Над даною темою ми будемо працювати і на слід. Уроку, і далі при підготовці до ОГЕ.

А зараз

2) Тест: на листочках і момент рефлексії: продовжите пропозиції, їх 7, давши оцінку сегод уроку і своєї діяльності

1.После зауважень інструктора (1) хлопці пришвидшили (2) і (3) коли стало смеркати (4) до місця ночівлі залишалося всього три кілометри 1) 1,2,3,4 2) 1,2,4 3) 1 , 3, 4) 2,3,4

2.Когда Іван ввечері повернувся додому (1) всі денні враження нахлинули на нього (2) і (3) так як їм оволоділи самі суперечливі почуття (4) він став дошукуватися причин свого душевного неспокою. 1) 1,2,4 2) 1,2,3,4 3) 2,3 4) 3,4

3.В новому романі письменника розповідається про труднощі (1с якими доводилося стикатися людям на початку життєвого шляху (2) і (3) незважаючи на те що герої книги дуже молоді (4) вони з честю проходять всі випробування. 1) 1,2 2 ) 1,2,3,4 3) 1,3,4 4) 2,4

4.Пока Микита їздив додому за необхідними в поході речами (1) пройшло більше години (2) і (3) коли він повернувся до пункту збору (4) то йому довелося багато вислухати від друзів 1) 1,2,3,4 2) 1,2,4 3) 1,2 4) 3,4

ВІДПОВІДІ:

Підведення підсумків уроку. Рефлексія. (Учні продовжують пропозиції) (слайд)

    Сьогодні я дізнався ...

    Було цікаво…

    Було важко…

    Я зрозумів, що…

    Я спробую…

    У мене вийшло…

У Москві триває розслідування причин ДТП, що забрало життя чотирьох осіб. Нагадаємо: аварія на Садово-Сухаревской вулиці сталася в середу, 17 серпня. За кермом «Мерседеса», який вискочив на зустрічну смугу і лоб в лоб зіткнувся з автомобілем «Хендай», знаходився актор Микита Ешманов. Разом з ним в салоні їхала його наречена Катерина Бірюкова та один, режисер Костянтин Камишанов. Всі загинули. У другій машині вижили троє: Павло Звір, його дружина Наталя і Людмила Долгополова. Чоловік Людмили помер.

Родичі і друзі Микити Ємшанова дивуються: куди актор в свій день народження мчав о 6.40 ранку? Чому вискочив на зустрічну смугу? Відповіді на ці питання будуть відомі після детальної експертизи. Поки - лише версії.

Микита і Костя вночі писали сценарій. У 12 у Ємшанова були призначені проби. Більшого не знаю, - розповіла «Комсомолці» агент актора Анна Кеоркова.

На своїй сторінці в «Фейсбуці» Аня виклала дитячу фотографію Микити і згадала епізод з життя:

Цієї весни Микита дуже хотів купити мотоцикл. Кожен день мені дзвонив і розповідав - який мотоцикл він вибрав, який він прекрасний, гарний, крутий і як здорово він буде на ньому ганяти влітку. Потім він подзвонив і сказав, що він їде цей мотоцикл "випробувати" ... Чесно кажучи, я не дуже хотіла, щоб він його купував, але сперечатися-то з ним завжди було марно. Через годину зателефонував абсолютно радісний Микита: "Анчоус, я передумав купувати мотоцикл! Я просто на ньому проїхав, він такий, блін, крутий! І я зрозумів, що якщо його куплю, то ти мене цього літа поховаєш! .."

На жаль, передчуття не врятувало Микиту Ємшанова. Можливо, саме висока швидкість, на якій він мчав по Садовій-Сухаревський, і стала причиною трагедії.

«У МОЇЙ МАШИНІ МАЛО МОЩІ»

Вчора я була на місці ДТП, - плаче старша сестра загиблого режисера Костянтина Камишанова Зоя. - До мене підійшов чоловік. Він живе в сусідньому будинку №13. Вранці він їхав на роботу і бачив, як все сталося. «Мерседес» летів на такій швидкості, що, здавалося, його колеса не стосуються асфальту », - сказав він мені. І я згадала. Коли Микита купив машину, чомусь повторював: «У ній недостатньо потужності. Хотілося б побільше ». Мабуть, вони цю потужність і відчували ...

Увечері напередодні аварії Микита Ємшанов репетирував спектакль. І о дев'ятій вечора планував зустрітися з Костею. У цей час Костянтин Камишанов прогулювався пішки по центру Москви з сестрою.

Ми розлучилися з Костею о дев'ятій вечора на станції метро «Третьяковська», - продорлжает Зоя. - Йшли пішки від «Парку Культури». Згадували спільні проекти. Тепло так говорили. Потім Костя пішов зустрічатися зі своєю приятелькою Машею. «Давай потім додому скоріше», - попросила його. Я не знала, що у Микити день народження. О сьомій ранку Костя не прийшов. А о десятій ранку нам подзвонили з моргу ... Я бачила документи у слідчого. Судячи зі стану, Костя сидів ззаду. Після аварії він жив ще кілька хвилин. Але хіба це рятує! - плаче Зоя. - Велика черепно-мозкова травма, опіки, перелом ноги ... Куди вони їхали? Можливо, Микита хотів підвезти Костю до метро «Сухаревская». А там би він пішки додому прогулявся. Права в цей день він залишив удома. Результати медекспертизи нам обіцяли через місяць. Тоді ми дізнаємося, що було у них в крові. Якби ви знали, як прикро! Адже Костя мав 15 серпня полетіти з Москви на зйомки до Вірменії. І в останній момент він поміняв квиток на 19-е серпня ...


Прощання з Микитою Ємшанова відбудеться сьогодні о 14.00 в «Центрі драматургії та режисури під керівництвом Казанцева і Рощина». Поховають Микиту в Санкт-Петербурзі. З Костянтином Камишанов прощання відбудеться в суботу в Москві. Місце і час поки уточнюється.

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

Так їздять самогубці

Ернест Циганков, директор Центру вищої водійської майстерності:

Москва - місто багатий. Люди мають можливість купувати дорогі потужні автомобілі, які здатні розганятися до 200 км / год. Звичайно, на них хочеться поганяти! Днем - затори. Ось і відриваються при першій-ліпшій можливості. При цьому більшість водіїв навичок екстремального водіння не мають. Чому їх навчали на курсах? Рушати з місця, робити «змійку», паркуватися ... Ось і виходить, що машина є, а водити не вміють абсолютно! До того ж вночі багато хто повертається з клубів: хто випив, хто покурив ... Підсумок - на дорогах повно самогубців. Далі так: водій жене на швидкості за сотню, трапляється зіткнення, машину заносить. У водія відбувається так званий руховий параліч. Він з переляку нічого не може робити 1 - 2 секунди. Йому потрібно долати занос, машину вирівнювати, а людина в ступорі. Діяти в екстремальній ситуації його ніхто не вчив! І часто цієї секунди або двох досить, щоб автомобіль ще кудись врізався. Вихід простий: дотримуватися правил. Перш за все не перевищувати швидкість, не їхати на червоне, не виїжджати на зустрічну. Недотримання саме цих трьох пунктів найчастіше призводить до трагедій.


"Комсомолка" спробувала відповісти на важливі питання про трагедію.

1. Пив чи іменинник?

Якби Емшанов був сильно п'яний, це б стало вже відомо, так як при розтині експерти відчули б запах алкоголю, - пояснив «КП» завідувач судово-медичним моргом № 10 при Боткінській лікарні Георгій Сахаров. - Але раз цього не сталося, то доведеться чекати результатів хімічної експертизи. Сам процес визначення проміле займає буквально півгодини. Але так як лабораторія на всю столицю одна, а експертам потрібно проводити безліч аналізів і оформляти стоси документів, то отримання офіційного висновку судмедексперта займає від десяти днів до місяця.

2. На машині Ємшанова були номери "АМР"?

На «Мерседесі Е 280» точно не було «крутих» номерів. В кінці 2010 року Микита купив цю машину у 40-річного жителя Тули, і весь цей час у автомобіля були транзитні номери - 71ЕО 6588. З чуток, Микита Ємшанов любив поганяти, тільки в Москві його штрафували не менше шести разів за перевищення швидкості. Але офіційно в ГИБДД це не підтверджують. До речі, незважаючи на безбаштову їзду, загиблі були пристебнуті.

Фіксатори ременів безпеки були сильно деформування, тому і не відстібалися, - сказав «КП» очевидець, який одним з перших підбіг до «Мерседесу». - Та й подушки безпеки теж спрацювали, я бачив їх обривки.

3. Що сталося з водієм "Ніссана"?

«Комсомолці» вдалося поговорити з Олександром Федорченко - саме після удару об його машину «Мерседес», яким керував актор, вилетів на зустрічну.

Я їхав швидкістю близько 70 кілометрів на годину по середній смузі, - згадує 40-річний Олександр. - Буквально за десять секунд до зіткнення я глянув в ліве дзеркало. Машин на лівій смузі не було. І раптом - пролунав різкий удар в лівий задній бік! Я дивом примудрився утримати машину на дорозі. Коли зупинився, побачив, що чорний «Мерседес» вже горить.

Водій не зміг довго поспілкуватися з журналістом «КП», оскільки до цих пір в сильному шоці. А близький знайомий Олександра, до речі, фахівець з розшифровки причин авіапригод (по відео він визначать швидкість об'єкта), вважає, що «Мерс» їхав зі швидкістю близько 200 км / год!

Думаю, водій був у так званому «стані сну». Людина не спить, але увагу його розсіяно. Так буває після перевтоми. До зіткнення з «Ніссаном» актор на якийсь час «вимкнувся». Від удару прокинувся і спробував вивернути вліво, хоча до цього мчав по прямій аж до зіткнення. Це помітно по відеозйомці.

x HTML-код

ДТП актора Микити Ємшанова [зйомка камер спостереження].Увечері напередодні аварії Микита репетирував спектакль, а потім відправився з Катею в кафе. Єлизавета Пчолкіну, Артем БЕЛОУСОВ