Маргарита Нечитайленко
ООД з англійської мови «Будинок, милий будинок»

Тема: “Home sweet ho me”

Інтеграція областей: пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток,

Мета заняття: Розвиток комунікативних навичок дітей у ситуаціях за цим сюжетом, виявлення рівня сформованості сприйняття мови на слух.

Виховна: виховувати почуття радості та гордості за свій дім, прищеплювати любов та повагу до своєї країни та країн мови, що вивчається, толерантність та інтерес до вивчення іноземної мови через ігрові ситуації; розвивати увагу, посидючість, пам'ять;

Освітня: виявити рівень комунікативних навичок за сюжетом «Будинок, милий дім», уміння сприйняття мови на слух;

Розвиваюча: практикувати учнів у використанні лексики на тему, розширювати лексичний і граматичний матеріал.

Обладнання: комп'ютер, диск з пісеньками, лялька Mr. Tongue, демонстраційні картки (предмети меблів, тварини, м'які іграшки, магнітна дошка, магніти, коробочка з масками ведмедів, послання у пляшці, листи із завданнями, матеріал для рефлексії).

1. На дошці висять картинки із зображенням миші, ведмедя, жирафа, (фонетична зарядка).

2. Коробочка, де знаходяться ложка та вилка (віршики).

3. Лист від інопланетного мешканця (пісенька).

4. (нові слова).

5. Стіл із героєм (заохочення).

Хід безпосередньої освітньої діяльності.

I. Організаційний момент.

Діти сидять на стільцях.

Teacher: Good morning, my friends.

Good morning, Margarita Nikolaevna

2. Пальчикова зарядка.

Діти, а наші пальчики можуть образитися на нас, давайте допоможемо їм привітати один одного (діти виконують вправу Hello, hello, hello to you). Сьогодні до нас прийшли гості, вони теж знають англійську, привітайте їх.

Діти, скажіть, а що ви більше любите грати чи займатися? А давайте, сьогодні не займатимемося, - ми тільки гратимемо. До нас у гості сьогодні прийшов Джек. Він поспішає до свого друга Спота в гості, але щоб потрапити до його будиночка, треба пройти зачарований ліс, де багато складних завдань. І Джек боїться йти сам. Він просить вас провести його та допомогти розгадати всі загадки. Допоможемо? Тоді вирушаємо в зачарований ліс! А ось і доріжка (стрілки із кольорового паперу на підлозі).

3.Фонетична зарядка.

- Хлопці, ой хто це до нас прилетів? (Відповіді дітей) Він просить вас допомогти йому зробити віконце в його будиночку, зробивши зарядку для язичка

Жив у світі язичок у будинку без віконця.

Англійською мовою говорив трохи.

Робив вранці зарядку - [l], [m], s, ,

Застилав своє ліжечко,

Чистив зуби - , , в будинку прибирав,

Двері навстіж відчиняв - [р], [w].

Виходив він погуляти,

Свіжим повітрям дихати - [h].

Язичок, коли гуляв,

Дуже швидко замерзав.

Кінчик свій зубами притискав

І тремтів - [е-е].

Побігавши трохи, він зігрівався.

І тоді такий звук лунав.

Набридло язичку в темному домі жити,

І вирішив у стелі він вікно пробити.

Підняв кінчик язичок,

Став стукати по стелю - [t], [d].

ІІ. Основна частина.

1. Постановка цілей. Активізація лексичних навичок

- Отже, ми вирушаємо в подорож, де зіграємо в безліч ігор, і зрозуміємо, скільки нових слів ви запам'ятали на тему «Мій милий дім», розкажете, в яких будинках живете, і як ви сильно любите свої будинки, а з грою так хорошим настроєм дорога до будиночка Спота (нашого друга) виявиться швидкою та невтомною. Подивіться на цю чарівну книгу, зараз я вам прочитаю, як необхідно мати кожному свій дім, а заразом і порахуємо англійською

2.Читання Вірші «Десять Іванов»

Жив був у своїй хатинці Іван і звали його англійською «one»

Другий прийшов у хатинку ту й стали його називати все two

Третій прийшов у хатинку, дивись. Його звуть англійською «three»

Четвертий зайшов, прихистили його. Стало їх четверо, значить "four"

П'ятий увійшов, тепер їх п'ять шостий це «six»,

А "seven" - сьомий, в хаті вже ніде стати і ногою.

Восьмий стукає: «Відкривай швидше», тепер їх вісім або «eight».

Дев'ятий увійшов, значить, стало їхнє «nine».

Десятий кричить: Куди шапку повісити? І стало їх "ten", що означає десять.

Живуть Івани у хатинці сидячи, хай у тісноті, зате не в образі.

Діти, що це? (Конверт) Зараз ми прочитаємо, що у листі написано.

“Здрастуйте, хлопці, мене звуть Пем. Я прилетів до вас із іншої планети. У вас на планеті Земля все не так, як у мене на батьківщині. І будинки не такі, і кімнати. Розкажіть мені, будь ласка, що можна побачити у кімнаті вашої групи”.

(Називають слова, що позначають меблі)

Закріпити індивідуально .What is this?- It's a…

Is it a?- Yes, it is// No, it is not. It’s a…

3. Мовленнєва розминка «Snowball»

Дивіться, а от снігова грудочка, вона така маленька, щоб вона стала великою, ми зараз будемо її катати (передаючи один одному). Let’ play the game «Snowball» Діти ланцюжком називають слова, кожен повторює слова попередніх і додає одне своє.

P1-a door P2-a door, a table P3-a door, a table, a carpet…

4. Розвиток навичок сприйняття мови на слух

Після того, як ведмідь розвалив теремок, звірі загубилися у лісі, давайте їм допоможемо знайти свої будиночки.

(на дошці прикріплені картинки тварин ведмедя, мишки, жирафа та три будиночки, діти слухають тексти з описом та з'єднують стрілочками).

Be attentive & listen to my stories? Whose house is it?

*My house is not big. It is small. My house is а hole. It is nice. (A Mouse)

* My house is big. It is high. My house is not low. It is beautiful. (a giraffe)

* My house is low. It is not high. My house is dark. I як до sleep in my house. (a bear)

5. Фізкультхвилинка

Ой, здається, ми розбудили ведмедя, та й пора йому вже вставати, прокидайся, ведмедик, залежався, роби з нами зарядку

Teddy bear, Teddy bear, look around.

Teddy bear, Teddy bear, touch the ground…

6. Формування комунікативних навичок

Ось коробочка. Погляньмо, що в ній. Льоша, відкрий коробочку, і покажи всім нам, що там лежить. (роздаю піктограми)

Де б ми не були, завжди повертаємось… додому. А які у вас удома. Чи хтось живе у квартирі?

Показую піктограму, згадуємо, що вона означає

I live in a male house. I have a table в моїй хаті.

6. Гра «Ярмарок»

(виходить одна дитина до дошки, на якій магнітами прикріплені ілюстрації меблів називає, кому буде подарунок. Обдарований називає предмет англійською мовою і отримує його в подарунок, потім він робить на ярмарку іншій дитині подарунок і т. д.) - I want to have a sofa…

Plea se.

– Так, це послання у пляшці. Цікаво, що там написано.

- Давайте сядемо на галявину і прочитаємо послання. Знаєте, хлопці, мені буде потрібна ваша допомога. Деякі слова розмили крапельки води, тому, коли я читатиму це послання, допомагайте мені. А ще тут є нові слова, їх ви запам'ятовуйте:

Happy Birthay to you!

Happy Birthay to you!

Happy Birthay, dear Spot,

Happy Birthay to you!

- А давайте ще розкажемо Споту, які ми нові слова вивчили.

– Ось ми й дісталися свого друга Спота на день народження. Він нам дуже вдячний. За це він частує вас цукерками.

I. Завершальна частина.

– Ви сьогодні молодці! І загадки розгадували, і пісеньку співали, і нові слова вивчили.

Рефлексія.

Подивіться, яке дерево росте біля будиночка Спота, але на ньому ще немає квітів, допоможемо їм з'явитися. Якщо вам цікаво було подорожувати до Споту – прикріпіть червону квітку, а якщо були труднощі на шляху – рожевий. Діти прикріплюють квіти.

Тут ви знайдете опис того, як зробити з простого листа А4 зробити цікавий для дітей матеріал, за яким вони зможуть вивчити назви кімнат англійською мовою, а також деякі предмети інтер'єру.

Мені давно потрапив цей будиночок на очі, я викладала його у своїй групі в контакті. Створивши тему на сайті, вирішила викласти його і сюди. Сподіваюся, багатьом сподобається ідея, і вони зможуть успішно використовувати її на своїх уроках з дітьми. Моїм діткам такий будиночок припав до смаку. Дітям взагалі подобаються картинки, а якщо вони якось трансформуються, змінюються, відкриваються, то це викликає бурхливе захоплення. Ну, а ми, такими картинками, що привертають їхню увагу, переслідуємо свою мету — вивчення нової або повторення пройденої лексики по потрібній темі.

Ось цей будиночок:

bedroom, kitchen, garage, front door

Розкриваємо його:

bathroom, living room, dining room

За таким будиночком можна вивчати не тільки назви кімнат ( living room, kitchen, garage, bedroomі т.п.), а також предмети інтер'єру ( sofa, arm-chair, sink, bed, pictureі т.п.), прийменники місця ( behind, in front of, onі т.п.).

Дітям буде цікаво зробити такий будиночок як виріб:

Ви можете заздалегідь заготовити таблички з назвами кімнат, щоб їх діти наклеїли на свої будиночки.

Можна також додати кімнати на звороті будиночка.
Наприклад:

study- Кабінет
games room- Ігрова
laundry room / washing room- пральня
library- бібліотека

Якщо ви вважаєте матеріал цікавим, поділіться ним із друзями у соціальних мережах.

для дітей-дошкільнят підготовчої групи

на тему:

« Моя кімната ».

Цілі заняття : ввестиновулексикупотемі « Моякімната»: a house, room, a table, a bed, a sofa, a chair, a vase, a flower, a clock, a lamp, a door, a floor, a ceiling, a window, a TV set, a carpet , a cupboard. Тренувати у дітей правильну вимову звуків; закріпити овочі та фрукти. Вивчитиновіслова: a house, room, a table, a bed, a sofa, a chair, a vase, a flower.

Обладнання: мультимедійний проектор, ноутбук, презентація «Моя кімната», пісенька« Familyfingersong», картинки з овочами та фруктами в конверті, мавпочка-іграшка, презентація «Myhouse», картинки до гри «Ayellowsofa/ lamp/ door», дитячі меблі (стіл, стілець, ліжко, стіл), звуки, картинки з тваринами.

Хід заняття :

1. Вітання .

Уч .: - Good morning, boys and girls! Glad to see you!

Д .: - Good morning!

2. Фонетична зарядка .

Зараз ми з вами розімнемо наш язичок. Звуки[w], [l], [g], [n], [z], [s], [ѳ], [q], , , [n], [d], [t], [p] ].

3. Повторення лексичного матеріалу. "Овочі та фрукти".

Уч.: - До нас сьогодні прийшла мавпочка. Давайте скажемо, як буде мавпочка англійською мовою.

Діти:a monkey

Мавпа дуже хоче познайомитися з вами.

Іграшкамавпочка: - What is your name?

Відповідідітей. - My name is ......

Мавпочка принесла свої улюблені фрукти та овочі. (Ніби мавпочка говорить на вухо вихователю).

Діти, вона каже, що фрукти та овочі він може з'їсти лише в тому випадку, якщо ви їх назвете на англ. мовою.(Конверт з овочами та фруктами)

Молодці,that’s fine. Тепер давайте порахуємо, скільки овочів та фруктів у нас на столі. Діти рахують (1,2….10).

Мавпочка має багато друзів, вони живуть у лісі. Ліс англійською лісforest , скажімо це слово.

Іграшка мавпочка «каже» на вушко педагогові.

Педагог: Ааа, зрозуміла. Мавпа пропонує пограти вам в одну цікаву гру.

4. «Вгадай хто друг мавпочки?» На підлозі по колу розкладено картки, із зображенням тварин, картинкою вниз, діти бігають навколо них, по сигналу зупиняються, навпроти картки, перевертають її і називають тварину, наприклад,I have got a bear . Гра повторюється 2 рази.

4. Вивчення нового матеріалу.

Іграшка мавпочка «говорить» тихо педагогові. Хлопці мавпочці дуже сподобалося грати з вами. І вона хотіла б залишитися у вас на кілька днів. Але для цього їй треба десь спати і їсти.

Пропоную зробити для неї кімнату.A room.

Що мавпці потрібно, щоб вона могла їсти?

Діти: стіл.

Правильно. Педагог ставить іграшковий столик на стіл і називає йогоa table

Педагог: На чому мавпочка сидітиме?

Діти: стілець

Правильно. Педагог ставить стілець і називає йогоа chair

Педагог: - Що треба, щоб мавпочка могла спати?

Діти: ліжко

Педагог ставить ліжко і називає,а bed

Педагог: скажіть, а що взагалі є у кімнаті? Я підкажу вам (показує на стелю, підлогу, вікно, двері).

Російською мовою

Тема. Моя кімната.

Англійською мовою

My room .

Кімната

Стіл

Ліжко

Диван

Стілець

Ваза

Квітка

A flower


Давайте назвемо ці слова англійською та вивчимо віршceiling , floor , window , door

I can see the ceiling.

I can see the floor.

I can see a window.

I can see a door.

Ну що ж, ми сьогодні весело пограли, зробили для мавпочки затишну кімнату. Перш, ніж попрощатися з мавпочкою, давайте заспіваємо їй пісеньку про мавпочку та її родину.

5. Пісня « Family finger song ».

Іграшка мавпочка дякує дітям.

6. Фізкультхвилинка « Hands up ».

7. Гра « Частини вдома ». "Parts of the house".

Подивіться, хлопці, на екран (презентація "Моя квартира"). Ви бачите частину квартири. Це – спальня, це – кухня, це – ванна кімната, це – вітальня, це – їдальня.Це є їдальня, ця ванна, ця ванна, ця ванна кімната, ця ванна кімната.

8. Гра "A yellow sofa/lamp/door".

А зараз, подивіться довкола. Давайте назвемо кольори наших меблів.A yellow sofa/lamp/door.

Молодці.

9. Пісенька « Clean up ».

Clean up, clean up.
Everybody, let's clean up.
Clean up, clean up.
Put your things away.
(Repeat 3x)

Clean up! Clean up!

Clean up! Put your things away.
Pick up your toys.
Pick up your books.
Pick up your shoes.
Put your things away.

Clean up, clean up.
Everybody, let's clean up.
Clean up, clean up.
Put your things away.

10. Підбиття підсумків.

Уч.: - Що ми повторили сьогодні на занятті, хлопці? (Відповіді дітей).

Які нові слова запам'ятали?

Діти відповідають.

Say in English, please.

Well done!Молодці ! У нас все чудово вийшло .

And now, the lesson is over! Good byе.

My House

Let's go to my house.
Let's go today.
I'll show you all the rooms
Where we work and play.
Here is the kitchen
Where Mother cooks for me.
Here is the living room
Where I watch TV.
Here is the dining room.
We eat here every day.
And this room is my room
Where I sleep and play.

План-конспект відкритого заняття з англійської мови

по темі: " My house »

Граматичні підтеми : оборот there is, there are, прийменники місця,tohavegot.

Мета уроку: систематизація знань учнів на тему “Myhouse”, а також повторити тему «Myfamily».

Завдання:

1. Освітні:

    активізація вживання лексики на тему;

    активізація конструкції there is/are, прийменників місця,tohavegot;

    навчання навичкам роботи у групі;

    розвиток навичок монологічного мовлення;

2. Виховні:

    здійснити естетичне виховання;

    виховувати інтерес до іншомовної мовної діяльності.

3. Розвиваючі:

    розвиток навичок мовлення;

    розвиток уваги та сприйняття, мислення та уяви.

Устаткування : ноутбук, картки.

Тип уроку : формування та закріплення знань.

Методи : наочний, словесний, індивідуальний, груповий, самостійної роботи.

Технології, що використовуються на уроці : ігрова, рефлексивна, діяльнісна, здоров'язберігаюча.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Good morning boys and girls. I'm glad to see you today. Sit down, please.

T: How are you?

T: What the weather is today?

T: Do you like the weather?

T: Thank you for your answers.

Сьогодні ми маємо цю проблему на топі “My house”. We are going to revise the words on the picture, grammar construction “There is\ are”, prepositions of place and many other things. Вони будуть великі інтереси діяльності в нашому житті. Are you ready to start?

ІІ. Вірш

My House
Let's go to my house.
Let's go today.
I'll show you all the rooms
Where we work and play.
Here is the kitchen
Where Mother cooks for me.
Here is the living room
Where I watch TV.
Here is the dining room.
We eat here every day.
And this room is my room
Where I sleep and play.

III . Фонетична розминка

Завдання. Прочитайте слова та виберіть зайве слово.

[ɔ:l]- tall, wall, vase, ball

[ɔ:]- door, floor, flower, short

[u] - book, bookcase, wood, door

IV. Ви знаєте багато слів на нашому тематиці. Let`s review them and play a little .

Я приготувала вам кілька загадок.Listen to me and say what is it?

Загадки

Готовий обід у місіс Ейбл,

Гостям накритий вже круглий …

Сиджу на ньому я прямо,

Щоб не хворіла на шию.

Він із зручною спинкою

І зветься………….chair

Не проспати б на урок,

Ми заводимо на ніч…………..clock

Помити його не важко,

Покритий лінолеумом ……………..floor

Тут весь час гам і шум:

Це наша з братом …………….room

4. Пісенька « This is my house ».

5. Повторення слів на тему « My house » по картинці.

6. Введення нового граматичного матеріалу « Thereis| are», « tohavegot».

7. Діалогічне мовлення з використанням нових граматичних явищ. (Вчитель-діти)

Questions :

    Have you got a brother or a sister?

    What is his\ her name?

    How old is he\she?

    Have you got a children's room?

    Чи є вони в комп'ютері в вашому місті?

    Is there a bed in the room?

    Are there 4 chairs in the kitchen?

8. Фізкультхвилинка .

Let’s do some physical exercises, have some rest.

Stand up, sit down ( встаємо , сідаємо )

Clap, Clap, Clap.(плескаємо в долоні)

Point to the window,(Показуємо пальцем на вікно)

Point to the door,(Показуємо пальцем на двері)

Point to the board,(Показуємо пальцем на дошку)

Point to the floor.(показуємо пальцем на п ол)

Stand up, sit down( встаємо , сідаємо )

Clap, Clap, Clap.(плескаємо в долоні)

9. Робота у групах. (Дві команди – « Red » and « Green »)

Завдання. Підібрати до цих англійських пропозицій правильний переклад.

10. Повторення прийменників. (Два завдання)

    На дошці вчитель просить дітей відповісти по картинці на це питання, використовуючи прийменники місця.

    Самостійно діти у своїх групах роблять вправу.

11. Підбиття підсумків. Домашнє завдання

Ціль:формування лексично-граматичних навичок.

Активізувати вживання ЛЕ на теми «Будинок» (house, flat), «Колір» (red, blue, green, yellow, white), «Рахунок та цифри» (від 1 до 5), «Якості» (big, small, nice ), "Тварини" (cat, mouse, dog, frog, duck).

Введення нових ЛЕ на теми «Будинок» (стіна, дах).

Удосконалювати у розумінні на слух і вживанні у мові раніше засвоєних РВ: I live in a house. My house is big. It is a roof. A roof is red.

Тренувати дітей у проголошенні звуків.

Обладнання:

Кольорові стаканчики та маленька собачка іграшка.

Іграшки: кішка, мишка, собака, жаба, качка.

Зображення: будинок, квартира.

Стіни та дахи будиночків (вирізані з картону): синя, червона, жовта, зелена, біла. Кошик, у якому лежать ці фігурки. Магнітна дошка та магніти для збирання будинків.

Картки із цифрами від 1 до 5.

Магнітофон. Аудіозаписи пісень.

Хід заняття

1. Організаційний момент

Педагог та діти вітають один одного римуванням:

Hello, hello, hello to you

Hello, hello, I am glad to see you.

2. Мовна зарядка

Педагог: How are you today, children? How are you, Denis? (Педагог ставить питання по черзі всім дітям)

Діти: I am fine (bad, okay).

3. Фонетична зарядка

Діти з допомогою педагога відпрацьовують раніше засвоєні звуки.

4. Активізація раніше вивчених ЛЕ

Гра "Where is my dog?"

Педагог: Діти, сьогодні до нас у гості прийшли тварини. Зустрічайте першого гостя. (Показує маленьку собачку) What is it?

Діти: It is a dog.

Педагог: Yes, it is a dog. My dog ​​is small. My dog ​​likes to play. Що любить робити песик? Правильно грати. Let's play with my dog. (Розставляє на столі різнокольорові стаканчики та разом з дітьми промовляє назви квітів англійською) Sleep! (Ховає під одну зі стаканчиків собачку) Wake up! Where is my dog? (Діти відгадують, називаючи колір англійською) Good for you! Молодці все правильно відгадали. А тепер попрощаємось із собачкою. Good bye, dog!

Діти: Good bye, dog!

5. Удосконалення раніше засвоєних РВ

Педагог: What is it? (Показує картинки: будинок, квартира)

Діти: A house. It is a house. A flat. It is a flat.

Педагог: Where do you live? (Педагог ставить питання по черзі всім дітям)

Діти: I live in a house. I live in a flat.

Педагог: Is your house big or small? (Педагог ставить питання по черзі всім дітям)

Діти: My house is big. My house є маленьким. My flat is big. My flat is small.

Педагог: Is your house nice? (Педагог ставить питання по черзі всім дітям)

Діти: Yes, my flat is nice.

Гра «Перекладач»

Педагог: Діти, зустрічайте наступних гостей. (Показує іграшки кішки та мишки) What is it?

Діти: It is a mouse. It is a cat.

Педагог: All right! A cat і a mouse. Наші гості хочуть пограти з нами у гру. Вони розповідатимуть про свої будинки, а ми перекладатимемо, ми працюватимемо перекладачами.

A cat: I live in a house. My house is big. My house is nice.

A mouse: I live in a house. My house є маленьким. My house is very nice.

6. Фізмінутка

Виконання пісні з рухами "Clap, clap, clap your hands".

7. Введення нових ЛЕ

Педагог: Хлопці, погляньмо на цей будиночок. Look at the house! It is a roof. (Вказує на дах.) A roof – a roof – a roof.

Діти: A roof – a roof – a roof

Педагог: What color is a roof? (Діти називають колір даху.) Yes, a roof is red. It is a wall. (Вказує на стіну будиночка) A wall – a wall – a wall.

Діти: A wall – wall – wall.

Педагог: What color is a wall? (Діти називають колір стіни.) Yes, a wall is blue.

У мене є кошик, давайте подивимося, що ж у ньому. (У кошику лежать частини будиночків, вирізані з картону. Діти по черзі дістають їх і відповідають питання педагога.) What is it? What color is it? (Під час відповідей дітей педагог збирає на магнітній дошці 5 будиночків.)

8. Удосконалення розуміння на слух та вживання в мові раніше засвоєних РВ з новими ЛЕ

Педагог: Діти, у нас вийшло багато будиночків. Давайте їх порахуємо. (Під час рахунку біля кожного будиночка ставить його номер від 1 до 5.) Окрім кішки та мишки до нас прийшли ще гості. Хто ж це?

Діти: A dog, a frog, a duck.

Педагог: Вони нам приготували загадки. Зараз кожна тварина розповість про свій будиночок. А ми вгадаємо, в якому будинку живе цей гість, і назвемо його номер будинку.

Педагог: (Від імені кішки.) I live in a house. My roof is red. My wall is blue.

9. Підбиття підсумків. Прощання

Педагог: Ви все правильно розгадали, але нашим гостя час йти.

Діти: Good bye, cat! Good bye, dog! (Прощаються з усіма тваринами.)

Педагог: Молодці, хлопці! Ви дуже добре попрацювали! Згадаймо, що ми сьогодні робили. Ось і настав час прощатися.

Педагог та діти прощаються один з одним римуванням:

Good bye, good bye, I don't like to say.

Добре, добре, і має хороший день.