MBOU pere keskkool

"Esmaste klasside õpilaste õppetundi metoodiline arendamine"

Õppetunnise kokkuvõte kirjanduslikus lugemisel 3. klassi

B.N. Väli "Viimane päev Matthew Kuzmina"

uMC "harmoonia" programmi kohaselt

KOZYRINA OLGA NIKOLAVNA

MBOU perekond

üldhariduslik kool

algkooli õpetaja

2015 aasta

Abstraktne kirjanduslik lugemine õppetund 3. klassi tööle

UMC "harmoonia"

Teema:B. Väli "Viimane päev matvey Kuzmin"

Õppetunni koht ja roll õppis: Esimene õppetund teemal.

Õppeliigi tüüp:uute teadmiste õppetund.

Eesmärk: Nooremate õpilaste lugeja pädevuse moodustamise tingimused

Ülesanded:

haridus- : hõlbustada läbimõeldud lugemisharjumuste moodustamist, teksti sisu peegeldusi, võime väita oma seisukohast, teha järeldusi teksti sisu kohta, väljendada hinnangulist kohtuotsust;

arenema : edendada monoloogilise ja dialoogilise kõne arengut, mõtlemist, võime kangelasi lühidalt iseloomustada;

haridus: Et edendada laste kasvatamist austava suhtumise lastele, suurte patriootliku sõja kangelastele, nende riigi ja nende inimeste uhkuse tunnetuse moodustamisele, võlgade, vastutuse, vastastikuse abistamise ja vastastikuse kinnituse meeli.

Planeeritud tulemused

Isiklikud tulemused

- navigeerida lugemise moraalses sisalduses hinnata tähemärkide tegevusi üldtunnustatud moraalsete ja eetiliste normide seisukohast;

- emotsionaalselt "jääda" teksti, väljendada oma emotsioone;

- näidata huvi lugemise vastu, et hoida dialoogi teksti autoriga; lugemise vajadus;

Metapered tulemused

Regulatiivsed universaalsed koolitusmeetmed

- õppetunni teema ja eesmärkide koostamine;

- töö kirjandustekstiga oma esteetilise ja kognitiivse üksuse osas;

- Väljendage oma arvamust ja põhjendage seda teksti faktidega.

- arendada hindamiskriteeriume ja määrata kindlaks nende töö ja teiste töö edukuse tase nende kriteeriumide kohaselt;

- Laienda oma lugeja silmaringi ja omandada täiendavat kogemust füüsilisest isikust lugeja.

Kognitiivne universaalne õppetegevus

- Naudi erinevaid lugemisliike: õppimine, vaatamine, sissejuhatav sissejuhatav;

- taaskasutada ja teisendada teavet ühelt vormist teise (teha plaani, tabel, skeemi);

- ehitada põhjendused.

Kommunikatiivsed universaalsed õppemeetmed

- Kuula ja mõista teiste kõnet;

- esitada küsimusi;

- pidada läbirääkimisi klassikaaslastega koos õpetajaga käitumis- ja kommunikatsioonireeglite kohta ning järgige seda;

- väljendada ja põhjendada oma seisukohta;

- Kuula ja kuulake teisi, proovige võtta teistsuguse vaatenurga, olge valmis oma seisukohast kohandama.

Teema tulemused

- rakendage erinevaid lugemisviise (sissejuhatav, loominguline õppimine, otsing);

- täielikult tajuv väljamõeldis, saada rõõmu sellest; Emotsionaalselt reageerida lugemisele;

- luua põhjusliku seose ja määrata žanr, teema ja töö peamine idee; iseloomustavad kangelasi;

- kogeda oma kodumaa, inimeste ja ajaloo uhkuse tunnet;

- vastata sõnade teksti sisu küsimustele;

- määrata teksti emotsionaalne iseloom;

Töövormid:individuaalne, sõltumatu, kollektiivne, paarikaupa, rühmades.

Pedagoogilised tehnoloogiad: Koolitus koostöös, probleemide õppimise meetod, kriitilise valamute väljatöötamise meetodid.

Varustus:interaktiivne pardal, internetiühendusega arvuti (juhul on vaja selgitada mõne sõna väärtust, iga rühma materjalide paketti.)

Koolitusteetapid

1. etapp. Klassi organisatsioon (org.moment);

2tap. Teadmiste tegelikkus (väljakutse);

3etap. Probleemi kujundamine;

4 etapp. Töö teema õppetund (etapp mõistmist);

5 etapp. Konsolideerimine teadmiste (etapis peegeldus).

6 etapp. Klasside kokkuvõtmine. Sõnum kodutöö kohta.

7 etapp. Peegeldus.

Koolitusteetapid

Haridusülesanded

Pädevus. aspektid

Tulemus

1. Orgmoment

W.: Poisid, mul on hea meel teid tervitada kirjandusliku lugemise õppetundi. Loodan, et õppetund on produktiivne. Mis sa arvad, mida õppetundi võib nimetada produktiivne? (Slaidinumber 1)

U:Täiesti, õppetund, mille lõpus loome mõningase toote, millest me saame emotsionaalse rõõm, millele me saame uusi teadmisi, teha avastuse, rääkida üksteisega ja on produktiivne.

Oskus konfigureerida ennast tööle

3. Probleem avaldus. "Stage - väljakutse"

W.: Mida me peame õppetundis tegema, lahendame nüüd. Selleks peate nõuetekohaselt hajutatud tähed ja sõnad tegema.

Juhatuse rekord:

W.: Poisid, miks me peaksime hoolikalt lugema, mõistma, mõistma, hindama kangelaste tegevust?

U: Laual on sõnad kirjutatud kahes veerus, arvan, millist märki jagasin kahesse veergu? (nimisõnad ja omadussõnad).

Müüame tähenduses sobivate sõnade fraaside fraasid.

(Lapsed moodustavad fraasid)

Reaalne mees, valge purje, raske tee, iga päev, kuum liiv.

U: Poisid, pidage meeles, millist osa oleme nüüd õppinud?

Uch: "Hea tegu jaoks, lõpetage julgelt."

W.: Mis on fraas, millest me moodustasime kõige enam meie sektsiooni?

Uch: Tõeline mees.

U: Mis sa arvad, kes on tõeline inimene?

(Õpetaja kirjutab pardal, kõik lapsed räägivad sõnad: ( kriitilise mõtlemise vastuvõtt)

Juhatuse rekord:

Tõeline mees

Armastav oma kodumaa

Valmis aitama

Hea seltsimees

Jõuab alati oma eesmärgile

Ütleb viisakas sõnad

U: Poisid, mida tuleb teha, et kontrollida õigesti me otsustasime sinuga, kes on tõeline inimene?

U: Hästi tehtud! Selleks lugeme me tõesti Boris Nikolayevich Polevoy tööd "Viimase päeva Matthew Kuzmin" töö "(Slaid nr 2)

Mis sa arvad, et seda arutatakse selle nimega töös?

UCH: Selle kohta, kuidas selle töö kangelane elas viimane päev.

U: Ja kui see juhtus, leiame me lugedes lugedes tabelis olevas sõnumi juhendis (lapsed loevad iseseisvalt)

Mis uus fraas sa seal kohtusid?

Uch: Dokumentaalfilm.

U: Kuidas sa aru, mida dokumentaalfilm?

UCH: See on toode, kus kirjeldatakse tegelikke sündmusi ja inimesi.

U: Mis kell see lugu juhtus?

UCH: Suure patriootilise sõja ajal.

U: Ja kes teab, millal see oli?

UCH: 1941-1945.

U: Õigesti poisid! 70 Teine maailmasõda lõppes, fašismi võitis. Võit suur Isamaasõjas on suurepärane, kuid kurb puhkus. Selle võidu eest makstakse väga kõrget hinda - viiskümmend miljonit inimest (pardal registreerimine toimub: 50 000 000). Fašistid tahtsid kogu maailma allutada. Nad uskusid, et sakslased olid valitud rahvas ja teiste rahvuste inimesed peavad neid kuuletuma ja nendega töötama. Teie vanavanemad, vanaisa ja suur-vanaemad võitlesid või töötavad võidu eest. Meie riik tegi kõige rohkem fašismi võidu eest ja teised riigid aitasid teda.

Sel aastal tähistame suurte võitjate suurte aastapäeva suurt aastapäeva!

Ja see töö räägib ka üritusest, mis juhtus suure patriootliku sõja ajal.

Probleemprobleem

Võime sõltumatult õppetund

4. Töö õppetundi teema kohta. Stradia "Eemalda"

5. Nimistud teadmised. Stage "peegeldus"

6. klassi tulemuste tulemuste kohta, teave kodutöö kohta

7.Rofleksia

Sõnatöö.

U: Enne teksti lugemist töötame tekstist sõnadega. Tehke ülesanne sülearvuti leheküljel 12-13. Sa pead ühendama sõnad nende väärtusega. Sa töötad paarikaupa, aidates üksteist aidata. (Kontrollige: eesmine töö, lugemissõnade lugemine õpetajaga, kui sõnade tähendus ei ole selge, leiavad lapsed internetis väärtuse).

Kõrgusel kõrvale.

Postitama - parkimine.

Järsk - Väldib.

Komfusioon - tuba, kus fašistid asusid, kes vaatasid oma tellimuste juhiseid hõivatud külas.

Starost. - määratud isik väikese meeskonna tegemiseks.

Zasscool - töötlemata, järeldab.

Kõdi - Ei ole veel lõhn, ei allu maa töötlemist.

Advanced Outpost - Armor väed.

Tulekahju positsioonid - suurtükiväepidemete ja vägede paigutamise kohad.

Avang - osa vägede ees peamise jõudude ees.

Maskhalat. - kamuflaaž kleit tegemise suusatajad tunnistama lume.

Selcoarter (Põllumajandus) - kollektiivne majandus.

Mica - läbipaistev kihiline mineraal.

Treuch - Vana nimi sooja mees mütsi kõrvaklappide ja alandamise tagasi.

Lõuend kott - Voodipesu, paks lõng, käsitöö kaste.

Tuttav tekstiga.

See viiakse läbi kombineeritud lugemise vormis. Lugu Lugege valjusti õpilaste lugemist. Õpetaja loeb teksti kõige olulisemaid lõiget: kuidas fašistid mäletasid Matevey Kuzmin varakevadel (kogu lõige); Kuzmin vestlus Saksa ohvitseriga komandantry'is; Lõik, alustades sõnadega: "jõudude kaotamine ..."; Fragment, mis kirjeldab vana kollektiivse põllumajandustootja elu viimast minutit. Teel, see on selgitatud lugemis- ja selgitades väärtusi veel ebapiisavate sõnade sõnade.

Esmane taju.

W.: Mis mulje oli see töö?

U:Kas meie eeldused kinnitasid, mida see töö on?

UCH: Jah, see on öeldud Matevey Kuzmin, nagu ta veetis oma viimase elupäeva.

U:Töötades tekstiga, proovime taastada selle isiku portree. Te töötate rühmades, pidage meeles üksteisega tööreegleid.

Grupitöö. (Kriitilise mõtlemise vastuvõtt - klastri).

1 grupp. Välimus.

2 rühma. Iseloomu.

3 rühma. Klassid.

4 gruppi. Suhted külaelanikud.

1. keerd 80 aastat, Lydova, hallid juuksed, habe, halvasti kuulnud.

2. Teate, suletud, Sullen, ebaoluline.

3. Alustatud, jahindus, tõi üles suure ahveari Vasya Siroti.

4. Viibis, kartsin. (Slide №3.4)

Fizminutka

Üks kord - ronida, venitada.

Kaks - painutada, mine välja.

Kolm - oma käes kolm puuvilla pea kolm noogust.

Neli - käed laiem.

Viis - laine.

Kuus - paigas vaikselt istuda.

Mida me õppisime külast, kus Matevey Kuzmin elas? (lk 23)

Mis järjekorras tegi Saksa pataljoni ülem edasi vanaisa materile? (Muutunud vanaduseks).

Mida sa arvad? Mida peaks vanem fašistide tegema? (Aita sakslasi, et edastada külaelanikud)

Kas Matvey Kuzmin nõustus? (Ei miks? Leia tekstist. (lk.23)

Mida tegid sakslased jälle vanaisa matvey'i poole? (See võttis dirigent, kes teab metsarajad, et aidata kaasa Nõukogude armeele ja rünnata ilma võitluseta).

Leia tekstis Matteuse ja Saksa ametniku dialoogi. Pange tähele Sõnaametniku (O) pliiatsi, Matteuse sõnad, autori sõnad (a). Leia sõnad tekstis, et te ütlete teile, kuidas lugeda, kellega intonatsiooni.

Ole valmis rollide lugemiseks. Proovige edastada komandant kontoris toimuvat pilti.

Dialoogi lugemine. 25.

Hästi tehtud, et ülesandega toime tulla.

Kuidas kollektiivsed põllumajandustootjad matilisse reageerisid?

Lugust sa said teada, et Matvey Kuzmin Lennuvi sakslased. Mis sa arvad, miks? (Vana mees püüdis kasutada sakslaste volitusi)

Leia fragment, kus ta ütleb, kuidas vaenlased kaotasid oma tugevuse. (lk.26)

Mis oli Matvey Kuzmin?

Kas sakslaste katse õnnestus nõukogude vägede käsutuses?

Kes aitas vanaisa maty? (Nõukogude armee lapselaps ja võitlejad)

Miks poiss suudab seda tellimust täita?

Milliseid omadusi tal oli? Mida ma oma vanaisast õppinud

Lugege talvise hommikul. Selgitage, miks matvey Kuzmin naeratas oma elu viimasel hommikul võidukalt. Kas ta mõistis, et ta sureb?

- Kuidas käituda Vene kollektiivne põllumajandustootja elu viimasel protokollis? (Ta juhtis ennast väärikusega: suitsetamise silmad olid rämetud pilkavalt, seisis rahuliku tähtaega, emandus hirmutavalt naeratas fašisti ees, põlastavalt pöördus tema poolt põhjustatud käest, kes viskasin raha ohvitseri nägu, tulekahju ise.) (Slaid nr 5)

Sõltumatu töö tekstiga.

    Lugege lugu viimaseid lõiku.

    Miks oli 80-aastane vana mees, kes ei ole kunagi kuskil teeninud, maeti sõjaväe kiitusega "hull ohvitserina"? (Slaidi number 6.7)

U: - Kuidas matvey Kuzmin elas? Kas on võimalik helistada ACT Matthew Kuzmina feat?

UCH: Jah, sest ta aitas Saksa pataljoni hävitada tema elu hinnaga.

U: Olgem moodustavad säravÜlema kangelase pildil: (Kriitilise mõtlemise vastuvõtt)

Matvey Kuzmin

Vapper, vapper

Hoiatas, annetatud, kaitsnud

Ta tegi kangelasliku akti

Matvey Kuzmin

Erinevalt tark.

Petetud, salvestatud, annetatud

Tõeline vene mees.

U: poisid. Lähme tagasi meie dokumendi juurde. Mis küsimus me peame vastama lugedes seda tööd?

UCH: Kes on tegelik inimene.

U: Olgem. Kontrollime, me õigesti vastas sellele küsimusele. Ja mis ta on tõeline mees? (Kehtetud vastused on suletud ). (Kriitilise mõtlemise vastuvõtt)

UCH: Tõeline mees on arukas, tahe, tugev, kes armastab oma kodumaa, aus, töökas töökas, ei karda raskusi, vastupidavus, valmis aitama ja aidata väljakutseid.

U: Poisid, me saime vastuse küsimusele, kes on tegelik inimene. Ja keegi sinult, võib nimetada tõeliseks inimeseks ja miks? (Laste vastused)

-U: Mis on lugu peamine idee?

Kas peamine idee lugu vanasõna "Parem surm on hiilgav kui elu häbiväärne", "võitlus surma - vallutada surematus."

U: Mida see lugu teile õpetas?

Matvey Kuzmin oli positsioneeritud Nõukogude Liidu kangelase tiitli. Ja kes meie külas postuumselt sai Nõukogude Liidu kangelase tiitli? (Slaid 8.9)

Uch: Malov Mihhail Semenovitš (ettevalmistatud õpilase lugu). (Slaidinumber 10)

Sündinud 03/1/1914 külas FEEYHE Vorotnsky Gorky piirkonna linnaosa talupoja perekonnas. Vene keelde. CPSU liige alates 1941. aastast lõpetas 7 klassi ja kooli FSU. Ta töötas Joiser, juht.

Nõukogude armee alates 1936. aastast lõpetas ta kooli raadiokooli 1937. aastal

Osalemine rahvusvahelise abi andmisel Hiina rahvale võitluses Jaapani agressorite vastu 1937. - 38, tegi 27 võitluse väljumist.

Ta lõpetas Stalingradi sõjaväe lennukooli pilootide 1940. aastal

Suurte patriootliku sõja rindel alates 1941. aasta juunist

Commander AE 800 kuju Kapten Malov 1943. aasta juuli tehtud 80 Combat väljub Oluliste objektide tormile, vaenlase elutugevuse ja varustuse klastritele. Lennuväljalistel ja õhu lahingutel hävitati 12 vaenlase õhusõidukit.

08.07.43 Neljanda lahingus IL-2 kapteni Malovi eesmärgi eesmärgil tulistati õhusõidukite suurtükivägi poolt. Piloot tõmbas oma lennuväljale kahjustatud lennukit. Aga mootor peatus ja lennuk, planeerimine, kukkus tammegruve. Kui sanitaar-auto, millel on regementi arst, tehnik ja autojuht, kes on õhusõiduki langemise kohas, olid Malov ja Borisov surnud. Neid maeti Belgorodi piirkonna uue Oskooli ruudule.

28.09.43 M.S. Malov pälvis Nõukogude Liidu tiitli kangelane postuumselt.

Ta sai tellimuse Lenini, kaks korraldust Red Banner, järjekorras patriootilise sõja 1 kraadi, medalid.

Novy Oskol linnas nimetatakse Malova nime tänavaks, Vorotnets külas paigaldatud obelisk.

Õppetundi tulemus.

-U: Poisid, millist tööd teesime õppetundiga?

Millised tunded tegite kangelase kraadi?

Mis sa arvad, et vajain meie tänapäeva õppetundi? Milleks? (Slide №11)

Lõpeta laused.

"Ma ütlen tänu matvey Kuzmin ja Malov Mihhail Semenovitšile selle kohta, et .."

"Ma ütlen tänu Boris Polevoy jaoks asjaolu, et ..."

Ma arvan, et meie õppetund osutus tõesti tootlikuks. Ja meie õppetundi "toode" on ka teie hinges. Mida me peaksime me mäletama ja mida olla uhked? (Slaidinumber 12)

Maja: kirjutada mini - essee feat Matvey Kuzmina.

U: Mis meeleolu lahkub õppetundi?

Lapsed näitavad emotikone: rõõmsameelne, kurb, tõsine

Otsi ja koguda teavet

Sõltumatu teabevahetuse meetodid

Võime töötada paarikaupa (vastastikuse katse teostamiseks)

Võime väljendada oma seisukohta. Võime kuulata ja kuulda, läbirääkimisi pidada. Töö täiendava

mI allikad

Võime töötada rühmades (väljendada oma seisukohta)

Haridusalase koostöö oskuste moodustamine, kollektiivse arutelu.

Võime viia läbi dialoogi.

Võime hinnata oma tegevusi

Lugupeetud kolleegid, I, Kozyrina Olga Nikolaevna, perekonnakooli esmaste klasside õpetaja.

2 Slaid Soovin tutvustada teile oma õppetund kirjandusliku lugemise 3. klassi vastavalt programmi UMC "Harmony", autor õpik O.V. Kubasova. Õppetund töö B. valdkonnas "Viimane päev Matthew Kuzmina" teisel õppetund sektsioonis "hea puhata." Õppeliik - õppetund uute teadmiste õppimine. Struktuur vastab õppetundide tüübile ja selle didaktilistele ülesannetele.

3 Slaid kõigile õpetajatele teada, et parim õppetund algab mitte kõne, kuid ajal ettevalmistamisel õpetaja õppetund. Mäletan alati sõnad Jean Jacques Rousseau, et igav õppetunnid sobivad ainult vihkamise inspireerimiseks ja neile, kes neid õpetavad, ja kõikidele neile, kes õpetavad ... seetõttu püüan ma õppida huvitavaid.

Eesmärk ja trice ülesanded õppetund panna nii, et nende suhe oleks selgelt jälgida. Ratsionaalselt jaotatud aeg õppetundide individuaalsete struktuurielementide sees.

Kui valite meetodeid, vahendeid ja õppimismeetodeid eesmärgi saavutamiseks, võeti arvesse põhimõtteid, näete neid slaidil.

5 õppetundis kasutati järgmisi õpetamismeetodeid:

6 Slaid rakendas erinevaid kognitiivse aktiivsuse vorme, mis õppetunni ajal asendasid üksteisega. Individuaalne, sõltumatu, kollektiivne, paarikaupa, rühmades.

Vormid ja meetodid vastavad õpilaste psühho-füsioloogilistele ja individuaalsetele omadustele, nende elukogemusele. Kehtivus nende valik, teostatavust ja tõhusust ma püüan tõestada.

praktikas saadud teadmised isikliku tähenduse tasemel.

20 Slaidi valitud ülesanded vastavad teema õppetundile. Uue materjali õpilaste arusaamise aste kontrolliti tema selgituse käigus. Erinevad juhtimismeetodid võimaldasid meil igal õpilasel õppetunni hinnata. Erinevad töövormid aitasid tõhusalt rakendada koolitustegevust.

21 Slaiditusand osutus huvitavaks, tõhusaks ja viljakaks. Ülesanded seatud lahendati, eesmärgil õppetund saavutatakse.

22 Slaidi Minu õppetundi arendamist saab kasutada iga CMD-ga töötavad õpetajad.

Eeltoodu põhjal võib järeldada, et motivatsioon on üks raskemaid probleeme, mida peate töötama, aga ka kõige huvitavamad. Usun, et minu pedagoogiline kontseptsioon on kaasaegses pedagoogilises protsessis asjakohane. Positiivne suhtumine lugemisse algab minuti pärast, mil laps tunneb end sündmuste osalejale, mis on kirjanik kujutatud ja kui ta saab küsimustele vastata: kes ma olen? Mida ma? Kuidas ma selles olukorras teeksin?

Erinevaid töömeetodeid arendavad iga lapse kognitiivseid võimeid, võimaldavad meil kasutada individuaalseid üliõpilaskogemust, aidata isikul ennast teada saada, iseseisvalt ja eneserežiimi. Selliste ülesannete täitmine loob loomingulise atmosfääri, muudab õppetundi unustamatuks, põhjustab uuritud teema vastu rohkem huvi, aitab kaasa õpilaste algatuse ilmingule ja loova sõltumatusele.

Eesmärgid Õppetund:

A) Biograafia ja loovusega laste tuttav B. Polevoy koos NSVL Matevey Kuzmina kangelasega.

B) Haridus armastuse lastele Homeland, Patriotism, uhkus meie riigi kangelasliku mineviku jaoks.

C) töötavate oskuste arendamine, teadlik lugemine; Loogilise mõtlemise arendamine õpilaste silmaringi.

D) võime kaitsta oma seisukohta, anda lähetatud, ühendatud vastused.

Varustus:kaardid ülesanded, TSO, esitlus.

Õppetund
A. Õpetaja tutvustab õppetundiga lapsi. Lapsed üritavad ülesandeid täita.
B. Ülesande tegemine:
1. tase. Lugu lugemine. Vastused teksti sisu küsimustele.
2 tasandil. Vastused lugemise küsimustele vastamise küsimustele.
3 tasandil. Mini.

Etapi õppetund

Aeg

Õpetaja tegevus

Tegevusõpilane

Korraldamine aega. Eesmärk.

Sõnumite teemad ja õppetunde eesmärgid.

Pane eesmärk täita kõik ülesanded ja saavutada soovitud hindamine

Vaadake esitlust.

Näita esitlust.

Ettekande sirvimine ja uue materjali tutvustamine.

Lugemine lugu ja vastused kaartide küsimustele.

Korraldab laste sõltumatu töö eest. Aitab mõned jüngrid.

Nad loevad lugu, vastata iseseisvalt kaartide küsimustele.

Müük Küsimused

Määrab küsimused, annab lastele oma arvamust väljendada.

Väljendage oma arvamust, andke vastused õpetaja küsimustele.

Peegeldus

Kogub õppetund.

Võrdle ja hindama nende tulemusi.

Kodutöö.

Selgitab ülesannet.

Valikuliselt kirjutage ülesanne.

Pick up sünonüümid sõnad:
Unperly-metslane, taastamine, Sullen, sünge, suletud, Hermit.
See on järsku - hoiab välja, väldib.
Pataljon on divisjon või sõjaväeüksus, mitmed 350-500 inimest.
Kahe barrel - relv, millel on kaks trunit.
Teie heaolu on üllase, üllase päritoluga kaebus.
Vecina on koht, kus inimesed ei läinud.
Avangard - eemaldamise ees.
Maskhalat - sõjalise riided varjamiseks.

Kaart 1.
1. Kuidas ülejäänud elanikud seotud Matvey?
2. Kirjeldage Matteuse perekonda.
3. Miks Matvey vaja sakslasi?
4. Mida sakslased pakkusid Matvey töö eest?
5. Kus matvey saatis Vasya lapselaps?
6. Kuidas Matvey käitub heinamaa?
7. Kes tappis maty?
8. Kus ja kuidas Matvey maeti?

Kaart 2.
1. Miks sakslased valisid Olseste positsiooniks kõikidest elanikelt Matvey?
2. Miks müüs vana mees Saksa ohvitseriga?
3. Kuidas Matvey sõitis fascists metsas nii kaua?
4. "Triumphant naeratus libises habedest välja paksude üle, kinnitasid kortsudega."
Mis on triumphantta naeratas?
5. "Matevey Kuzmin seisis Hilly'ga alastihead ... Tema silmad ... pilkavaltsparkling alla tiheda kulmude all. Instant ta (ametnik) hirmugavaatasin seda metsa mehe ... "
Miks Matvey mütsi eemaldas?
Mis oli Saksa ohvitser kohutav?
6. Miks see ei meeldi mees maetud sõjaliste kiitusega?

Kaart 3.
Mis sa arvad, kes on kangelane?
Kes saab nimetada kangelaseks?

Lae alla õppetund boris_polevoy.zip.

Mammunt Olga Viktorovna
MOU LYCEUM nr 52. UFA Vabariik bashkortostan
[E-posti kaitstud]

Boris välja











Kuzmin Matevey Kuzmich - Solenik talupoeg; Nõukogude Liidu vanim kangelane. Sündinud 21 juulil (3. august) 1858. aastal Charaktino külas nüüd Pihkva piirkonna Velikoluksky linnaosa seeria talupoja perekonnas. Vene keelde. Ta elas jahi ja kalapüügi territooriumil kollektiivse talu "Dawn". 14. veebruari 1942. aasta öösel, 83-aastane matvey Kuzmich Kuzmin võtsid natsid, kes nõudis teda nõukogude vägede positsioonide tagaosas Malkinsky kõrgusesse, 6 kilomeetri kaugusel Suur Luki linn. Surmaohu all on vana mees "nõustus" Dirigent ...


Hoiatus läbi 11-aastase lapselaps Sergei Kuzmina sõjaväeosa sõjalist osa Punaarmee, Kuzmin M.K. Ta tõi vaenlase eraldumise hommikul Malkino külale Nõukogude sõdurite masinapüstoli tulekahju all. Squad hävitati. Juht dirigent suri natside käes, täites oma patriootilist võlga, ja kordas Kostroma talupoja Ivan Osipovitš Susanini, kes talvel 1613, kuninga Mihhaili Fedorovitši säästnud, alustas Poola sekkumise lahutamatuks metsaks Swamp, mille eest ta piinati. Nõukogude Liidu vanema kangelase tolm puhkab suure Luki sõjaväe kalmistul. Dekreet presidiumi Kõigekõrgemate Nõukogude NSVL 8. mai 1965 julgust ja kangelaslikkust, mis väljendub võitluses Saksa fašistliku sissetungijad Kuzmin Matevey Kuzmich postuumendously andis Pealkiri kangelane Nõukogude Liidu. Auhinnatud tellimuse Lenini. Kangelase haua ja linna kangelase Moskva haua jaama "Izmailovsky park" juures (2006. aastal nimetati see ümber ParaTisesanskaya) ja selle mälestusmärgid olid paigaldatud ja patriidi kohapeal - obelisk. Suur Luke linnas on Nõukogude Liidu kangelase nimi, Matthew Kuzmina nimi ja tänav. Küla Malkino on meeldejääv koht.

Sektsioonid: Põhikool

Eesmärgid:

  • tegemist võime analüüsida tööd, õppida hindama tegu peategelane, annab talle hinnangu.
  • arendada võime töötada tekstiga, orienteerige seda.
  • patriotismi tundete haridus lastel, uhkus selliste kangelaste jaoks Matevey Kuzmin.

Reitaraat.

Mis sektsiooni me teiega lugeme?

Mis on lugu, mida lugesite kodus?

Millise sõja ajal esinevad lugu kirjeldatud sündmused?

Õppetunni eesmärk.

Tänapäeval peame koostama peamise kirjandusliku kangelase portree (vastavalt skeemile), püüame teha kindlaks töö peamise mõtlemise.

Laual.

Kontrollige oma kodutööd.

Kodus oli vaja märkida kangelase välimust iseloomustavad lõigud. Leidke ja loe välimuse kirjeldust. Ma tuletan teile meelde täpsustada lõik ja leht.

  • zasscourne Ladonew

Kuidas sa mõistad? (Käed töötajad, sisse logitud. Matevey Kuzmin ei olnud Slacker)

  • raske vaade kollase halli põõsaste kulmudelt
  • lai elamurajoon
  • beardis
  • alates ülekasvanud habe kardad kortsud

Mida need sõnad ütlevad?

Kas on võimalik öelda, et tema välimus on väga meeldiv, atraktiivne?

Me teame, et isikut ei ole alati võimalik oma välimusel hinnata. Isiku kohta kohtunikud oma tegusid, meetmeid.

Kes mäletab sobivat vanasõna?

Kangelase kõne on hädavajalik iseloomustada. Miks?

Mis mees oli see, leidke lõigud ja loe.

  • nerududim
  • ugryum
  • määratlemata
  • vaikne
  • sünge

Laual

Kuidas helistada sellisele inimesele?

Töö töö.

Nüüd kaalume Matthew Kuzmina suhteid külaelajatega (kollektiivsed põllumajandustootjad) ja fašistidega.

3 lõikes. 45 See viitab ka sellele, kuidas kollektiivsed põllumajandustootjad kuuluvad Matevey Kuzminini. Kes nimetab need sõnad?

Miks sa ravida maty? Leia vastus selles lõigus ja lugeda.

Mõtle suhe fašistide. Miks otsustasid fašistid valida oma assistendid (esilaternates) Matvey?

Kas ma ei nõustunud vanadusega? Puhas.

Miks Matvey Comfusioni määral teist korda põhjustas?

Lugege seda läbipääsu mööda rolle (autor, saksa ohvitser, matvey Kuzmin).

Sinu ülesanne on jälgida silmi. Pärast lugemist ma küsin - millised funktsioonid Matthew illustreerib seda lõiget.

Mis on siin näidatud Matvey Kuzmin?

Laual

Miks Matevey keeldus pakkuma Saksa ohvitseri?

Mida võiks fašistid teda mõelda?

Milline teine \u200b\u200bepisood tundub Matvey Kuzmina trikk ja leidlikkus? Mõelge sellele lõigule (lk 48. 5 lõige).

Miks Matvey LED sakslased Virgin?

Leia fragment selle kohta, kuidas sakslased oma jõu kaotasid. Võtke pliiats ja rõhutage tegusõnad, mis näitavad, et sakslased on sellel teel raske olnud.

Nimi verbid. See on siin Matevey Kuzmin avaldub mitte ainult trikk, vaid sõjalise trikk.

Kas on võimalik öelda, et looduse ise (maastik) on ka fašistide vastu ja on nende vastu konfigureeritud?

Iga toote puhul mängib maastik oluline roll.

Toesta, lugeda samas lõigus, mis on öeldud metsa kohta.

Kuidas loodus muutus, kui matyga sakslased on jõudnud kohale? Kaaluge maastiku kirjeldust (lk.49)

Miks muutis maastiku kirjeldus nii?

On hetk, kui hea võidab kurja. Kui fašistid, kes lõksu kellegi teise maa hävitatakse. T. Umbes., Nature ütleb hüvasti meie kangelasele, kes pani feat.

Loodus on muutunud ja muutnud Matthew Kuzmin'i käitumist. Kas ta viibis samasse Sulleni ja sünge? Tõestada.

  • naeratav vaatas
  • solluus naeratus

Mida need sõnad ütlevad?

Kas see, et Matevey kujundas?

Mis hetk lugu on kõige pingelisem? Mõtle selle lõigule. (Ja äkki vaikus kõvastunud ...) Pange tähele, kui kiiresti ja täpselt Nõukogude võitlejad fascists'iga.

Pöörake illustratsiooni lk. Kuula tähelepanelikult. Sounds Grampalis

(Väljavõte tekstist). (Tuul värisemine ... enne sõnad ... võitlusmärke Saksa ohvitser)

S. Rakhmaninova kõlab "vokaalide".

Millised tunded tegite kangelase kraadi?

Mis on Matvey Kuzmin elu viimasel protokollis? (Lk.50 - 51)

Kas mattevey fašistliku ametniku tunded, kes tulid tappa ja trampima kellegi teise maa?

Leia selgitus õpikusse. (S.51, 1 lõige)

Horroriga vaatasin saksa ohvitseri Matteuse eest, ei saanud aru, kuidas mees võib enne surma naeratada. Kui tugev on tema vaenlane - Nõukogude mees.

Millised omadused Matthew Kuzmin räägivad sõnad, mida me loeme?

Laual

Niisiis, kes on Matevey Kuzmin - kirjanduslik kangelane?

  • jahimees
  • kolkhoznik

Matvey võitles esiküljel? Kes ta on?

3. Talovik

Kas Matthew Kuzmina helistab kangelasele, kui ta lahingutes ei osalenud?

4. Hero Great Patriootlik sõda

Kes on kangelane? (töötage sõnastikku)

Kangelane on isik, kes eristab tema vennal, pühendumus ja feats.

Mis on kangelaslik akt Matovey Kuzmin?

Kas on võimalik helistada ACT Matthew Kuzmina feat?

Mis on peamine idee töö?

Ma ei kahetse oma elu vaenlase vastu võitlemisel.

Raamatud B. Polevoy - see on nende sõdurite elava tõe tõde. Need sündmused ei ole fiktiivsed, reaalsed. Kõik see juhtus Pihkro külas Malkino külas. (Õpetaja näitab 1942. aasta suurte patriootilise sõja kaarti koha)

Ajaloolased ütlevad, et selles lahingus kannatas Saksa pataljon suurt kahjumit6 50 tapeti ja 20 vanglast ja seda kõike tänu ühele inimesele.

Miks Boris Polyera kirjutas selle loo? (Mäletama minevikku meie kodumaa, ütle meile kui isik - Namalik aitas võitluses fašistide vastu)

Selliseid inimesi ei olnud. Suurte patriootilise sõja aastate jooksul sai 11739 inimest Nõukogude Liidu kangelase tiitli. Matvey Kuzmin on Nõukogude Liidu kõige eakam kangelane. See pealkiri Ta sai 80. mail 1965. aasta julguse ja kangelaslikkuse eest

Milline kangelased loevad varajaseid lugusid, kas ma saan võrrelda Matteuse Kuzmina?

Matvey Kuzmin kordas Ivan Susanini feat. Suure patriootilise sõja ajal pühendasid rohkem kui sada nõukogude rahva, nagu Susaninsky.

Võrdleme Ivan Susanini ja Matteuse Kuzmina ajalugu vastavalt plaanile.

Plaani.

1. Vanus.

2. aasta, mil feat tehakse.

3. Kangelase tegu, selle põhjused.

4. Käitumine tee lõpus.

Mis ühendab neid kangelasi?

Didedden tema elu armastus isamaale.

Meenuta hüvasti, et Ivan Susanin ütleb enne surma.

Kes on südames vene, et rõõmsameelne ja julgelt,

Ja rõõmsalt sureb õiget asja.

Mida need inimesed kutsuvad?

Laual

Millised inimesed helistavad patrioodidele? (See, kes armastab oma isamaa ja on pühendatud oma rahvale, kodumaale.)

Patriotism on vene rahva iseloomulik tunnusjoon. Mitme sajandi eraldavad ühel juhul teisest sündmusest, kuid me näeme, et vene inimesed sain alati oma kodumaa kaitsmiseks ja isegi ohverdasid oma elu oma vabaduse nimel.

Millist tööd sa töötasid?

Kõik Boris Polevoy töö on pühendatud lihtsa inimese moraalsele ketrale.

Enne raamatute näitust. Paljud lugejad B.Poleva on tuntud selle isiku lugude töö kohta. Tema kangelane, sõjaväe piloot - Alexey Mareev, tulistas Saksa õhusõiduk. Haavatakse, ta tegi oma teed oma teele. Olles saanud jalgade külmumist, siis jäsemete amputatsioon leidis ta julguse uuesti, et võtta õhusõiduki helfer ja jätkata võitlust fašistidega. Ma soovitan teil seda raamatut lugeda.

Kodutöö: Leidke ja õppige 5 vanasõnu kangelaslikkuse ja ärakasutamise kohta.

Kuulajate emotsionaalse kalde kaasamiseks piirini kasutatakse üllatuse mõju, st Ilma selgituseta nimetatakse S. Rowhmaninova "vokaalideks". Muusikateoste lõpuks eemaldati heli ja läbis pausi. See võimaldas lastel sügavamal tunda peategelase traagilist surma. Varem saadud teadmiste toetamisega tehti Ivan Susanini ja Matvey Kuzmin'i vastuvõtmine.

Riigi eelarve haridusasutus täiendava

kutseõpe (täiustatud koolitus) spetsialistid

"Mordovian Republican Haridusinstituut"

Individuaalne projekt multimeedia õppetund

kuulaja KPK « Uuenduslikud haridusalased tegevused

junior koolilaps kaasaegsetes tingimustes »

Teostatud: Tarasova Valentina Serafimovna Mbou "Krasnouzelskaya Sosh" Romodanovsky District RM Algkooliõpetaja

Asi : Kirjanduslik lugemine

Klass: 4. klass

Õppeliigi tüüp: tuttav uue toote

Õppetund: B.Poleva "Viimane päev Matthew Kuzmin"

Õppetunni eesmärk : SOOVITAMISE TINGIMUSTE TINGIMUSTE loomine nooremate koolilaste lugeja pädevuse moodustamiseks (integreeritud töö teksti üksikasjalik analüüs kirjandusliku töö).

Ülesanded (planeeritud tulemused)

Teema :

rakenda erinevaid lugemisviise (sissejuhatav, loominguline õppimine, otsing); kogeda oma kodumaa, inimeste ja ajaloo uhkuse tunnet; Vastake küsimustele sõna teksti sisu kohta; Loe rollidele.

Isiklik:

navigeerige lugemise moraalsesse sisu hindama tähemärkide tegevusi üldtunnustatud moraalsete ja eetiliste standardite seisukohast; Määrake autori seisukoht ja väljendada oma suhtumist kangelasele ja tema tegevusele; emotsionaalselt "jääda" teksti, väljendada oma emotsioone; Näita lugemise huvi, et hoida dialoogi teksti autoriga; lugemise vajadus;

Metapered:

sõltumatult sõnastada õppetunni teema ja eesmärgid; Töötage kirjandusliku tekstiga oma esteetilise ja kognitiivse üksuse seisukohast; väljendada oma arvamust ja põhjendada seda faktidest tekstiga; Kehtestada hindamiskriteeriumid ja määrata kindlaks selle töö edu ja teiste tööde edukad nende kriteeriumide kohaselt; Laienda oma lugeja silmaringi ja osta täiendavat kogemust ise-lugeja.(regulatiivne puit).

kuula ja mõista teiste kõnet; Küsimuste esitamiseks; sõnaselgelt lugeda ja uuesti lugeda; läbirääkimisi klassikaaslastega koos õpetajaga käitumis- ja sideeeskirjade kohta ning järgida neid; väljendada ja põhjendada oma seisukohta; Kuula ja kuulake teisi, proovige võtta teistsuguse vaatenurga, olge valmis oma seisukohast kohandama.( kommunikatiivne puit)

naudi erinevaid lugemisliike: õppimine, vaatamine, sissejuhatav; teostada erinevaid teksti tõlgendamise vorme (väljendusrikas lugemine, dramatiseerimine, verbaalne joonistus); luua oma väikesed tekstid, mis põhinevad kunstiteosidel, vastavalt rea illustratsioonidele; protsessi ja teisendada teavet ühelt vormist teise (teha plaani, tabel, skeemi); Ehitada põhjendused. (Kognitiivne puit).

Klasside ajal

Planeeritud tulemused

Teema

Isiklikud, metapered (universaalsed koolitusmeetmed)

    Korraldamine

Poisid, mul on hea meel tervitada teid ja meie külalisi kirjandusliku lugemise õppetundil. Loodan, et õppetund on produktiivne. Mis sa arvad, mida õppetundi võib nimetada produktiivne?

Laste vastused.

võime korraldada töökohal; Võime korraldada töökohal (regulatiivne) ;

võime ühiselt läbirääkimisi käitumise ja kommunikatsiooni eeskirjade läbirääkimisi ja järgida neid (kommunikatiivne puit).

II. Teadmiste tegelikkus

Täiesti, õppetund, mille lõpus loome mõningase toote, millest me saame emotsionaalse rõõm, millele me saame uusi teadmisi, teha avastuse, rääkida üksteisega ja on produktiivne.

Mida need arvud ütlevad?

1941 - 1945.

Blackboardil. Fotograafia "Boris polevoy".

Kes see isik on?

Kas te kududa numbreid ja nime?

Kas kirjanik Boris Nikolayevich Polava osales vaenutegevuses? (On informatsioon viide õpikusse )

Lapsed: Ei, ta oli sõjaline korrespondent. Ta kirjutas ajalehes märkused sõja edenemise kohta, inimesed, kes võitlesid ja sai kangelasi.

Ma soovitan teil tutvuda oma elulugu, töötada rühmadega kolm minutit, valida kõige olulisemate faktide biograafia B. valdkonnas ja tutvustada klassi nendega.

Selle õppetundi valmistamine tulin üle kirja. Kuula teda hoolikalt ja proovige kindlaks teha, kes seda kirjutas.

"Armas Willy, ... õnnitlen mind: Täna tundub, ta võitis suurepärase ja tunnistan, ootamatu võidu. Ma leidsin selle kuradi salapärase vene hinge võti, mis annab meile nii palju probleeme. Miski pole uus, kallis vend, see ... raha, mu kallis, tavaline, oskuslikult esitanud raha, mis kahjuks pakume selles riigis vähe vähe, uskudes, et need Nõukogude venelased on erilised ... Sa mäletad, ma kirjutasin teile jaanuaris kohaliku jahimehe kohta. Täna eksperimenteerisin seda ja kujutage ette kallid Willie, eksperiment oli geniaalselt edukas. Loksutamise tüübi kohta nõustus ta täna meile toimetama ... Noh, Kurt juba annab mulle aru, et pataljon on valmis täitma. Hüvasti, oma armastatud vend, kallistage teid nagu varem ja kirjas ilmselt lõpetama teise aja ...

Ta kirjutas Saksa ohvitser. Kuidas sa arvasid?

Kes tähendas seda kirja? (Saksa ohvitseri vend)

Mis ja mida ametnik kirjutas? (Jahimeest, eksperimendi kohta, et jahimees raputas, kuid võttis raha.)

Kas olete juba arvanud, kes oli see jahimees ja see ohvitser? (Jah, see on Matevey Kuzmin ja fašistlik ametnik.)

Mis meeleolu oli praegu ohvitser? Miks? (Ta proovis, mõtlesin, et ta võitis.)

Lapsed kokkuvõttes, mida need numbrid ütlevad.

Lapsed ütlevad, et see on korrespondent, kirjanik.

Laste vastused.

Lapsed töötavad rühmades.

Laste põhjused.

oskus koostada oma mõtteid suuliselt; Kuula ja mõista teiste kõnet (et ommunicative puit )

tegevuse algoritme sõltumatu loomine otsingu ja loomingulise looduse probleemide lahendamisel, argumentide loomiseks (kognitiivsed uud. )

III. Tundi eesmärgi seadmine

- Mis te arvate, millist tööd me juba tänapäeva õppetundi pühendame?

Lapsed: "Matevey Kuzmina viimane päev."

Tõesti. Kõik ühendatud. 1941-1945. Boris valdkonnas. Matthew Kuzmina viimane päev.

Milline neist saab selle töö žanriks helistada? (Dokumentaalfilm lugu.)

Mida tähendab sõna "dokumentaalfilm"?

Kui töötate ajalooliste dokumentide või dokumentaalsete lugudega töötamisel, kohtume sageli eriliste või aegunud sõnadega. Ja selles loos on palju joonealuseid märkusi. Mis sa arvad, miks?

(Lugu on palju vananenud sõnu, samuti need, mida me rahulikus elu ei kasuta.)

Laste vastused.

võime määrata ja sõnastada õppetundi eesmärki kasutades õpetaja;plaani oma tegevust vastavalt ülesandele (regulatiivne puit )

IV.Uue avamine

Õpetaja loeb lugu. Lapsed kuulavad, järgige õpikut.

Kujutage ette, et olete liikunud 1942-ni. Sa oled ajalehe "Tõsi" peatoimetaja, mille jaoks Boris Poleva peaks kirjutama lugu Matthew Kuzmina kangelaslikust kvaliteedist. Millist ülesannet sa annaksid talle?

Ma mõistan teie arvamust ja mida me näeme Matthew Kuzmin alguses lugu valdkonnas? (Ta oli ebatõenäoline, mitte üleandmisele, elas tasu eest.)

Mida tähendab sõna "ebastabiilne"? Valige see sõna sünonüümid.

Kui vana ta oli? (Rohkem kui 80.)

Kuidas kollektiivsed põllumajandustootjad Matoy? (Nad ei mõistnud seda)

vorm

parandada teadvuse, õigsuse, ekspressiivsus ja lugemise sujuvus.

Laste vastused: Päästja, Külastaja, silous, sünge, suletud, Hermit.

tekstiga töötamine; Võime eraldada olulist (kognitiivsed uud. );

isiklik puit ).

V.Fizkultminutka

Füüsilise kinnituse teostamisel ise

Me oleme vähe väsinud,

Lõõgastuge minut

Pöörake, kallutage, hüpata,

Squat, puuvill.

Õige tagasi sa hoiad

Vaata naaber

Käed üles ja kohe alla

Ja laua taas istuda.

Juhtimine ja meetmete järjepidevus partneritega (kommunikatiivsed metsad )

Vi . Töö jätkamine tekstiga

Miks fašistid näitasid, et Matvey muutunud vanaduseks ja seejärel suusapataljoni dirigent? (Sest ta ei suhtle inimestega, oli sünge, suletud, kuid samal ajal teadis kõiki metsa teed)

Mis sa arvad, miks Matvey olema saksa ohvitseriga? (Nii, et ohvitser ei kahtle midagi.)

Kuidas kollektiivsed põllumajandustootjad reageerisid asjaolule, et Matvey nõustusid sakslaste dirigent? Leia tekstist ja loe.

Lapsed tsiteerida teksti.

Võime töötada tekstiga, (kognitiivsed uud. )

VI. Esmane kinnitus

Mõtle illustreeriva reaga. Millisel hetkel tunnete, et maty kujutab reeturit? Millal me näeme selle inimese tõelist nägu ja mõistame, et kangelane on meie ees?

Iga rühm tuleb leida tekstist väljavõttes, mis vastab ühele illustratsioonidele ja mõelda, kui huvitav viis, kuidas te saaksite selle lõigu tutvustada klassi: selgesõnaliselt lugeda, lugeda rollid, etapp, retsell.

(On arutelu rühmades. 1 Illustratsioon - grupi 1, 2 illustratsioon - 2 rühma jaoks ja 3 illustratsiooni - 3 rühma jaoks).

vorm idee idee kunstilise töö;

tegevuste juhtimine ja kooskõla partneritega; Tekstiga töötamine; (kommunikatiivne puit).

VIII. Peegeldus

Milline eesmärk oli me õppetunni alguses panime? (Tutvuge uue tootega)

Kas oleme selle eesmärgi saavutanud? (Jah)

Hindama ülesannete õigsust(regulatiivne puit).

VIX. Kokku õppetund

Lugege, kuidas Matteuse maeti ja proovige selgitada, miks see sel viisil juhtus. (Ta maeti ohvitserina, kellel on sõjalised auhinnad.)

Ja kuna lugu on dokumentaalfilmi, siis kangelane on ka lõhnari, kuid praegune.

Kas tal õnnestus luua kangelase pilt selles loos?

Mis on Matvey Kuzminiga toime pandud seaduse nimi? (Feat)

Mis on feat?

Sõnavara.

vorm idee idee kunstilise töö.

võime hinnata kangelaste tegevusi moraalsete normide seisukohast (isiklik puit ) .

Xx. Kodutöö.

- Ma soovitan teil kirjutada maja märkus Matevey Kuzminist või valmistada ette sõnumi Nõukogude Liidu kangelase kohta.